Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 55 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 Къде зареждате дизел? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно с тая добавка (Castrol TDA), но с двойна доза от предписаната, зареждане на дизел само от Петрол и профилактично прочистване на ЕГР-а на всяка смяна на масло с предишния ми автомобил не съм имал никакви зорове с дюзи, ЕГР-и и т.н. в продължение на 3 години, а съм сигурен, че ако не я бях ползвал за оране по таван на една нива сигурно щеше да продължи да няма проблеми.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Май 01, 2014 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече пета година наливам от Рома + добавка Ред Лайн 85+ (от почти две години) и боксерчето гони 150К км . :(

Пон Яну 11, 2016 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз до сега карах Ford Focus 1.8 TDdi 2002 г. (стария дизел, не комън рейл) и почти винаги съм зареждал на ЕКО, но все пак съм зареждал и на всякакви незнайни бензиностанции и не съм имал проблеми никога. За боксерчето мисля,да продължа от ЕКО.

Пон Мар 13, 2017 8:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
някой нещо за нафтата на Марешки да каже?

Съб Мар 18, 2017 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз заредих преди няколко дни до горе, но имам 50 км в града от тогава. Не намирам разлика. Нито е по- добра, нито по- зле от другите, само където от светнала лампа до капачката беше за под 100лв. :D

Съб Мар 18, 2017 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ей, днес минах попътно оттам - има струпване на десетки автомобили, страшна работа.
ще кажеш, че е без пари :shock:

Нед Мар 19, 2017 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Мар 20, 2017 6:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Ако става на въпрос на мен на -10 ми замръзна нафта от Еко, тази зима. Добре, че бях в града.
Всички са едни и същи серсеми.

Пон Мар 20, 2017 8:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
takinardi написа:
Miro1972 написа:
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Ако става на въпрос на мен на -10 ми замръзна нафта от Еко, тази зима. Добре, че бях в града.
Всички са едни и същи серсеми.

Никога не ми е замръзвала нафтата. Винаги зареждам от Еко.

Пон Мар 20, 2017 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
абе за зимния случай, аз си купих едно такова от един литър и си добавям:
https://www.liqui-moly.eu/liquimoly/web ... zzj56.html

дават го за един резервоар една капачка пази до -30
--
иначе, сипвам само на ОМВ и като цяло нямах проблеми със замръзване дори и когато беше -15, макар че колата едвааам палеше
тогава. При това от по-евтината нафта слагам.

Марешки явно само в топъл-слъчев ден, преди дълъг път ще се ползва ;)

Съб Мар 25, 2017 12:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Почти седем години зареждам от Ромпетрол. Новата машинка, продължава да се пълни от същата колонка. :good:

Нед Апр 02, 2017 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Интересна случка от последния месец.

По принцип сипвам само на ОМV, обикновената нафта (чат-пат от скъпата, или мушна някоя добавка).
Колата се кара може би 2/3 извънградско, 1/3 градско.

Та на връщане от Бургас, сипах пълен резервоар в един Лукойл, от по-скъпата нафта. Всичко ток.
Обаче, као се прибрах се в София и завъртях 2 дена из града, ми светна ламБата за регенерация.
И то, направо замига, т.е. трябва да се ходи до сервиза.

е, ходих, срещу 50лв ме регенерираха. Пише на листа, че бил "80% запълнен" филтъра.

не зная дали има връзка с тоя Лукойл, но много ми е съмнително, предвид че никога преди не ми е светвала тази лампичка изобщо.

Чет Юли 06, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 19, 2017 1:25 am
Мнения: 1
Местоположение: Асеновград
Автомобил: Impreza XV boxer
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Известно време зареждахме от останалата нафта от тира, но като светна лампичката за твърди частици на субито, бързо минахме на авио на Еко

Сря Юли 19, 2017 1:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заредих 2 последователни пъти на Еко (Бояна) и ми светна лампата на ДПФ-а.

Няма да стъпя повече там!

Сега зареждам на Газпром скъпата нафта и колата се чувства супер, няма лампи, върви добре, не трака...
За съжаление има само 2 бензиностанции в София със скъпата нафта, една в Дружба и една по пътя за Перник.

А дизела на Марешки беше прилично качество ДО изборите, след това стана помия.

Пет Юли 21, 2017 9:24 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз нямам оплаквания от Марешки. Зареждам почти само от там + Bardahl BDC в горивото. Иначе преди 2 седмици я назобах с гръцки дизел срещу скромната цена от 1.22€/ л и колата осезаемо стана по- тиха.

Пет Юли 21, 2017 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор