Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:31 pm



Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Къде зареждате дизел? 
Автор Съобщение
Online

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже малко темата излезе от рамките на дизела само :) и аз да споделя впечатления:
-в София Еко-то долу на кръговото на 4-ти км. заредих един път газ и ми заредиха 19 литра и нещо при изминати 110км, направо полудях споделих с още двама колеги в работата който зареждат там, оказа се че единия не си засича разхода, а другия каза че също напоследък започнал да му се вдига разхода до тук всичко за мен с тази бензиностанция приключи, зареждал съм на много други Еко-та проблеми не съм имал, но ако някой зарежда на тази бензиностанция имайте едно на ум.
Иначе зареждам основно газ и бензин на Лукойл разхода винаги на моето легаци е около 10,5-11,5 извънградско и към 12-13 софииско. Зареждам от време на време и на Ромпетрол също съм доволен от газта им нямам проблеми с разхода. Има и една верига ГазЛоджистик имат газстанция в Люлин до сливница газта е 5-6 стотинки по-евтина и върви както и от другите газстанции, има същата газстанция на изхода на Костенец към София там има и бензин и нафта по-евтини с 5-6 стотинки но тях не съм ги пробвал :).

Сря Апр 20, 2011 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Боже Господи,като чета тук и тръпки ме побиват.Лятото ще си идваме за малко и от сега се замислям каде ще зареждам.Тук в СН има само един вид нафта и тя е ХУБАВА!!!!! Никои не се оплаква от филтри и други подобни щуротии.Колите варвят и не пушат. Навъртях 4800км проблеми няма и ако е верен компа разхода ми е 5.6 смесено.
Весели Великденски Празници на всички и бъдете здрави.

Пет Апр 22, 2011 11:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кратка равносметка за последната година...Зареждам на Ромпетрол- Бургас, в к-с Славейков до блок 72. Двигателя работи по-тихо и разхода е в разумните граници. Зимата-нормален старт. За сега продължавам да зареждам там, а при най-малките съмнения за некачествено гориво веднага ще информирам. :smt023

Вто Юли 26, 2011 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
честно казано аз разлика почти не намирам.
В много редки случаи съм усещал някаква разлика.
Газ - Бензин - Дизел карал съм и карам на всички горива разликите са малки случвало ми се е на една бензиностанция да заредя 1000 пъти хубаво гориво и 1 път да има някаква малка разлика.
Каро прочетх 1-2 теми взех да зареждам на Ром петрол 1-ят път ми даде 11,5 - 12 разход и се изкефих викам си вярно е, ама явно съм карал по полека повече извънградско... Вече 4 пъти зареждам и все 13/100 ГАЗ
За бензина на тая цена неща и да знам колко харчи.
Докато бях на нафта веднъж на Шел ми селучи кофти работа и висок разход, иначе зареждам на всякаде.
Спринтера които катам 316цди уж гледаме да го зареждаме на ОМВ, че ни е и на път, ама честно казано не намирам съществена разлика от другите, а лукоил са ми на 20м. и ми наи удобно.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Сря Юли 27, 2011 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да опресним темата, че идва зима и за нас с дизелаците е добре да се проверим и да споделим впечатления от последната година. Вече втора година карам само с дизел от Ромпетрол и всичко е наред :good:, а вие?

Вто Ное 06, 2012 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tony написа:
Да опресним темата, че идва зима и за нас с дизелаците е добре да се проверим и да споделим впечатления от последната година. Вече втора година карам само с дизел от Ромпетрол и всичко е наред :good:, а вие?


там не намерхте ли някой кранче,за по-чист дизел

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Вто Ное 06, 2012 9:25 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares написа:
там не намерхте ли някой кранче,за по-чист дизел

В какъв смисъл Влади? Аз нямам никакви проблеми с тяхната нафта. Зареждам от едно и също място, разхода е добър, двигателя си работи нормално...

Вто Ное 06, 2012 9:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Влади да не си с дизел вече?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Ное 06, 2012 9:34 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 9:50 pm
Мнения: 78
Местоположение: Бургас
Автомобил: Honda Accord TDI 96
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tony написа:
Кратка равносметка за последната година...Зареждам на Ромпетрол- Бургас, в к-с Славейков до блок 72. Двигателя работи по-тихо и разхода е в разумните граници. Зимата-нормален старт. За сега продължавам да зареждам там, а при най-малките съмнения за некачествено гориво веднага ще информирам. :smt023


Разправят че Ромпетрол не зарежда вече от Румъния а от ЛукОйл от около 2 години -имаш ли информация?

_________________
Мото братство Хищници.com

Вто Ное 06, 2012 5:24 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това лято, в Русе видях доста (storage tanks), горивни цистерни и доста камиони. А и имат танкерен терминал на пристанището. Внасят горивата от рафинерията в Мидия, която е близо до Констанца. Дано да е така. И при най-малките съмнения ги сменям без да се замислям, но за сега е :good:
А за OMV, Shell, Lukoil няма как да им идват горивата от държавите от където са. Екото внасяха от Гърция, но и те я подкараха от Комбината. За Западна България може и да внасят от южните съседи.
Абе с две думи горивата са си зле за качеството което трябва да е. :(

Вто Ное 06, 2012 8:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тони, пробвал ли си на ОМВ скъпия дизел?? Алпин или моуштн ли как го водят.
На бащами Хондата ЦРВ дава доста добри разходи и се кара само с такъв дизел няма зима няма лято само скъп дизел/
И ако ти кажа какъв разход му дава на него ще ме вземете за откачен.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Сря Ное 07, 2012 8:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:55 pm
Мнения: 178
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2008 2.0 TD
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gydi написа:
Разправят че Ромпетрол не зарежда вече от Румъния а от ЛукОйл от около 2 години -имаш ли информация?


Зависи. Понякога от Румъния, а когато няма от тук. Ние имаме ведомствена бензиностанция и работим с тях. Сега обаче спират едровото зареждане и си взимат всички цистерни.

Сря Ное 07, 2012 9:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дизел САМО от ОМВ, и то скъпият!
6,6 /100 при смесен режим на каране - градско и извънградско 50/50.
И преди използвах същата нафта - никакви грижи, приятели с Тойота много се оплакваха от други, откакто и те карат с тази и "лошата" лампичка не светва..

Ромпетрол са си румънци и горивото им е като колите им..просто в момента неистово се опитват да направят някакъв пазарен дял, който опит ще завърши като опита на Коч Холдинг и една турска верига бензиностанции, дето съществуваше преди известно време.
Между другото, Лукойл е доста по-добре от технологична гледна точка и определено вади по-добри горива от румънчетата, просто въпроса е къде колко мешат след това..

:)

Съб Ное 10, 2012 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 12:41 am
Мнения: 44
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не искам да ви развалям настроението, но нещата са малко по-различни.
Почти всички бензиностанции (нямам инфо за Ромпетрол) зареждат масовото си гориво по географски принцип - в зависимост от това кое депо е най-близко. Това е без значение на вида и произход на петрола или рафинерията. С други думи, и Шел и ОМВ и Еко и незнам кои си могат да зареждат с горива от ЛукОил, Гърция или Румъния. Лукоил естествено не зареждат чуждо гориво. :)
Ако си мислите че Еко ще ви карат бензин/дизел до Варна... помислете отново , но прибавете икономическа логика ;)

Това не важи за премиините горива !

Инфото ми е от човек в Шел.

Лека и снежна 2013 :D

Чет Яну 03, 2013 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Patilan написа:
Не искам да ви развалям настроението, но нещата са малко по-различни.
Почти всички бензиностанции (нямам инфо за Ромпетрол) зареждат масовото си гориво по географски принцип - в зависимост от това кое депо е най-близко. Това е без значение на вида и произход на петрола или рафинерията. С други думи, и Шел и ОМВ и Еко и незнам кои си могат да зареждат с горива от ЛукОил, Гърция или Румъния. Лукоил естествено не зареждат чуждо гориво. :)
Ако си мислите че Еко ще ви карат бензин/дизел до Варна... помислете отново , но прибавете икономическа логика ;)

Това не важи за премиините горива !

Инфото ми е от човек в Шел.

Лека и снежна 2013 :D
Нищо ново не казваш...

Чет Яну 03, 2013 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече си изпатих от Еко-то. Заредих половин резервоар от тях на главен път Пловдив-Асеновград и филтъра светна. :-?
Добре че беше на дълъг път, да им издухам нафтата. Сега съм си пак с Ром и двигателя си пей! :good: В момента на зареждане подменяха сертификата на новата партида, и съвсем учтиво ми го предоставиха да го прочета. Всички резултати от лабораторния анализ са в нормите (вода,пепел,сяра,плътност, вискозитет и т.н.). Така трябва да е, всеки да може да се запознае (ако има желание) с това което зарежда в колата си!
Накой да има други впечатления от дадена верига през последната година?

Пон Мар 17, 2014 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре, нали уж ЕКО се славеха с хубав дизел не много отдавна. Или се бъркам?

Аз като цяло зареждам на Лукойл/Петрол, но не мога да преценя добре ли е или не, както и каква разлика има между двете вериги.

Пон Мар 17, 2014 4:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въобще не се бъркаш за Еко-то. Преди бяха добре, но от както прекъснаха вноса от Хеленик Петролиум резултатите са налице. За моя конкретен случай съм почти на 100% сигурен че е от горивото. Преди има-няма две седмици направих над 4000км из Европа, и малко градско след това и доливане от споменатата верига и задръстих филтъра.
А как да разбереш коя верига ти понася колата, ще разбереш по вървенето, шума на двигателя и светването на лампата за филтъра.
Решението на въпроса с некачествените дизели го виждам така. По-често шофиране на обороти около 3к за 10-15 мин, поне един път седмично. Или отиваме в темата: Махнах DPF филтъра и катализатора... :pardon: ROFL

Пон Мар 17, 2014 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз вече зареждам навсякъде и дизел и бензин- Шел, Петрол, ОМВ, Еко, Лукойл....а на Ром Петрол не съм сипвал никога , защото не знам къде са и са ми безлични, чисто визуално :) Не виждам никъде разлика, честно.

Сря Апр 30, 2014 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще се включа в темата с косвено инфо защото не карам дизел, но във фирмата ни има кажи речи 200 буса - Ивеко, Пежо и т.н.
Всички зареждат от Лукойл заради договор - всички имат проблем с дюзи и на около 250 000км се прави рециклаж. Отделно че ЕГР-те са станали консуматив...

Новите ни бусове минаха на ОМВ.

Според мен е задължително да се кара само с най-скъпата нафта на пазара - особенно Субару дизел с тоя кашкавлен блок и вал.

PS: Едно прителче е с Ауди 1.9, 130кончета и зимата се оплакваше от студения старт - шум, тракане, разход .... Почна да слага една добавка на Кастрол и нещата се промениха коренно.

Чет Май 01, 2014 8:11 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор