Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 55 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Къде зареждате дизел? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже малко темата излезе от рамките на дизела само :) и аз да споделя впечатления:
-в София Еко-то долу на кръговото на 4-ти км. заредих един път газ и ми заредиха 19 литра и нещо при изминати 110км, направо полудях споделих с още двама колеги в работата който зареждат там, оказа се че единия не си засича разхода, а другия каза че също напоследък започнал да му се вдига разхода до тук всичко за мен с тази бензиностанция приключи, зареждал съм на много други Еко-та проблеми не съм имал, но ако някой зарежда на тази бензиностанция имайте едно на ум.
Иначе зареждам основно газ и бензин на Лукойл разхода винаги на моето легаци е около 10,5-11,5 извънградско и към 12-13 софииско. Зареждам от време на време и на Ромпетрол също съм доволен от газта им нямам проблеми с разхода. Има и една верига ГазЛоджистик имат газстанция в Люлин до сливница газта е 5-6 стотинки по-евтина и върви както и от другите газстанции, има същата газстанция на изхода на Костенец към София там има и бензин и нафта по-евтини с 5-6 стотинки но тях не съм ги пробвал :).

Сря Апр 20, 2011 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Боже Господи,като чета тук и тръпки ме побиват.Лятото ще си идваме за малко и от сега се замислям каде ще зареждам.Тук в СН има само един вид нафта и тя е ХУБАВА!!!!! Никои не се оплаква от филтри и други подобни щуротии.Колите варвят и не пушат. Навъртях 4800км проблеми няма и ако е верен компа разхода ми е 5.6 смесено.
Весели Великденски Празници на всички и бъдете здрави.

Пет Апр 22, 2011 11:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кратка равносметка за последната година...Зареждам на Ромпетрол- Бургас, в к-с Славейков до блок 72. Двигателя работи по-тихо и разхода е в разумните граници. Зимата-нормален старт. За сега продължавам да зареждам там, а при най-малките съмнения за некачествено гориво веднага ще информирам. :smt023

Вто Юли 26, 2011 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
честно казано аз разлика почти не намирам.
В много редки случаи съм усещал някаква разлика.
Газ - Бензин - Дизел карал съм и карам на всички горива разликите са малки случвало ми се е на една бензиностанция да заредя 1000 пъти хубаво гориво и 1 път да има някаква малка разлика.
Каро прочетх 1-2 теми взех да зареждам на Ром петрол 1-ят път ми даде 11,5 - 12 разход и се изкефих викам си вярно е, ама явно съм карал по полека повече извънградско... Вече 4 пъти зареждам и все 13/100 ГАЗ
За бензина на тая цена неща и да знам колко харчи.
Докато бях на нафта веднъж на Шел ми селучи кофти работа и висок разход, иначе зареждам на всякаде.
Спринтера които катам 316цди уж гледаме да го зареждаме на ОМВ, че ни е и на път, ама честно казано не намирам съществена разлика от другите, а лукоил са ми на 20м. и ми наи удобно.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Сря Юли 27, 2011 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да опресним темата, че идва зима и за нас с дизелаците е добре да се проверим и да споделим впечатления от последната година. Вече втора година карам само с дизел от Ромпетрол и всичко е наред :good:, а вие?

Вто Ное 06, 2012 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tony написа:
Да опресним темата, че идва зима и за нас с дизелаците е добре да се проверим и да споделим впечатления от последната година. Вече втора година карам само с дизел от Ромпетрол и всичко е наред :good:, а вие?


там не намерхте ли някой кранче,за по-чист дизел

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Вто Ное 06, 2012 9:25 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares написа:
там не намерхте ли някой кранче,за по-чист дизел

В какъв смисъл Влади? Аз нямам никакви проблеми с тяхната нафта. Зареждам от едно и също място, разхода е добър, двигателя си работи нормално...

Вто Ное 06, 2012 9:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Влади да не си с дизел вече?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Ное 06, 2012 9:34 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 9:50 pm
Мнения: 78
Местоположение: Бургас
Автомобил: Honda Accord TDI 96
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tony написа:
Кратка равносметка за последната година...Зареждам на Ромпетрол- Бургас, в к-с Славейков до блок 72. Двигателя работи по-тихо и разхода е в разумните граници. Зимата-нормален старт. За сега продължавам да зареждам там, а при най-малките съмнения за некачествено гориво веднага ще информирам. :smt023


Разправят че Ромпетрол не зарежда вече от Румъния а от ЛукОйл от около 2 години -имаш ли информация?

_________________
Мото братство Хищници.com

Вто Ное 06, 2012 5:24 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това лято, в Русе видях доста (storage tanks), горивни цистерни и доста камиони. А и имат танкерен терминал на пристанището. Внасят горивата от рафинерията в Мидия, която е близо до Констанца. Дано да е така. И при най-малките съмнения ги сменям без да се замислям, но за сега е :good:
А за OMV, Shell, Lukoil няма как да им идват горивата от държавите от където са. Екото внасяха от Гърция, но и те я подкараха от Комбината. За Западна България може и да внасят от южните съседи.
Абе с две думи горивата са си зле за качеството което трябва да е. :(

Вто Ное 06, 2012 8:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тони, пробвал ли си на ОМВ скъпия дизел?? Алпин или моуштн ли как го водят.
На бащами Хондата ЦРВ дава доста добри разходи и се кара само с такъв дизел няма зима няма лято само скъп дизел/
И ако ти кажа какъв разход му дава на него ще ме вземете за откачен.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Сря Ное 07, 2012 8:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:55 pm
Мнения: 178
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2008 2.0 TD
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gydi написа:
Разправят че Ромпетрол не зарежда вече от Румъния а от ЛукОйл от около 2 години -имаш ли информация?


Зависи. Понякога от Румъния, а когато няма от тук. Ние имаме ведомствена бензиностанция и работим с тях. Сега обаче спират едровото зареждане и си взимат всички цистерни.

Сря Ное 07, 2012 9:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дизел САМО от ОМВ, и то скъпият!
6,6 /100 при смесен режим на каране - градско и извънградско 50/50.
И преди използвах същата нафта - никакви грижи, приятели с Тойота много се оплакваха от други, откакто и те карат с тази и "лошата" лампичка не светва..

Ромпетрол са си румънци и горивото им е като колите им..просто в момента неистово се опитват да направят някакъв пазарен дял, който опит ще завърши като опита на Коч Холдинг и една турска верига бензиностанции, дето съществуваше преди известно време.
Между другото, Лукойл е доста по-добре от технологична гледна точка и определено вади по-добри горива от румънчетата, просто въпроса е къде колко мешат след това..

:)

Съб Ное 10, 2012 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 12:41 am
Мнения: 44
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не искам да ви развалям настроението, но нещата са малко по-различни.
Почти всички бензиностанции (нямам инфо за Ромпетрол) зареждат масовото си гориво по географски принцип - в зависимост от това кое депо е най-близко. Това е без значение на вида и произход на петрола или рафинерията. С други думи, и Шел и ОМВ и Еко и незнам кои си могат да зареждат с горива от ЛукОил, Гърция или Румъния. Лукоил естествено не зареждат чуждо гориво. :)
Ако си мислите че Еко ще ви карат бензин/дизел до Варна... помислете отново , но прибавете икономическа логика ;)

Това не важи за премиините горива !

Инфото ми е от човек в Шел.

Лека и снежна 2013 :D

Чет Яну 03, 2013 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Patilan написа:
Не искам да ви развалям настроението, но нещата са малко по-различни.
Почти всички бензиностанции (нямам инфо за Ромпетрол) зареждат масовото си гориво по географски принцип - в зависимост от това кое депо е най-близко. Това е без значение на вида и произход на петрола или рафинерията. С други думи, и Шел и ОМВ и Еко и незнам кои си могат да зареждат с горива от ЛукОил, Гърция или Румъния. Лукоил естествено не зареждат чуждо гориво. :)
Ако си мислите че Еко ще ви карат бензин/дизел до Варна... помислете отново , но прибавете икономическа логика ;)

Това не важи за премиините горива !

Инфото ми е от човек в Шел.

Лека и снежна 2013 :D
Нищо ново не казваш...

Чет Яну 03, 2013 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече си изпатих от Еко-то. Заредих половин резервоар от тях на главен път Пловдив-Асеновград и филтъра светна. :-?
Добре че беше на дълъг път, да им издухам нафтата. Сега съм си пак с Ром и двигателя си пей! :good: В момента на зареждане подменяха сертификата на новата партида, и съвсем учтиво ми го предоставиха да го прочета. Всички резултати от лабораторния анализ са в нормите (вода,пепел,сяра,плътност, вискозитет и т.н.). Така трябва да е, всеки да може да се запознае (ако има желание) с това което зарежда в колата си!
Накой да има други впечатления от дадена верига през последната година?

Пон Мар 17, 2014 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре, нали уж ЕКО се славеха с хубав дизел не много отдавна. Или се бъркам?

Аз като цяло зареждам на Лукойл/Петрол, но не мога да преценя добре ли е или не, както и каква разлика има между двете вериги.

Пон Мар 17, 2014 4:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въобще не се бъркаш за Еко-то. Преди бяха добре, но от както прекъснаха вноса от Хеленик Петролиум резултатите са налице. За моя конкретен случай съм почти на 100% сигурен че е от горивото. Преди има-няма две седмици направих над 4000км из Европа, и малко градско след това и доливане от споменатата верига и задръстих филтъра.
А как да разбереш коя верига ти понася колата, ще разбереш по вървенето, шума на двигателя и светването на лампата за филтъра.
Решението на въпроса с некачествените дизели го виждам така. По-често шофиране на обороти около 3к за 10-15 мин, поне един път седмично. Или отиваме в темата: Махнах DPF филтъра и катализатора... :pardon: ROFL

Пон Мар 17, 2014 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз вече зареждам навсякъде и дизел и бензин- Шел, Петрол, ОМВ, Еко, Лукойл....а на Ром Петрол не съм сипвал никога , защото не знам къде са и са ми безлични, чисто визуално :) Не виждам никъде разлика, честно.

Сря Апр 30, 2014 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще се включа в темата с косвено инфо защото не карам дизел, но във фирмата ни има кажи речи 200 буса - Ивеко, Пежо и т.н.
Всички зареждат от Лукойл заради договор - всички имат проблем с дюзи и на около 250 000км се прави рециклаж. Отделно че ЕГР-те са станали консуматив...

Новите ни бусове минаха на ОМВ.

Според мен е задължително да се кара само с най-скъпата нафта на пазара - особенно Субару дизел с тоя кашкавлен блок и вал.

PS: Едно прителче е с Ауди 1.9, 130кончета и зимата се оплакваше от студения старт - шум, тракане, разход .... Почна да слага една добавка на Кастрол и нещата се промениха коренно.

Чет Май 01, 2014 8:11 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор