Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:50 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Автосалон 2019 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Отговори с цитат
Темата е с цел всеки който е ходил да разкаже какво е видял, как е оценил конкуренцията и нашата марка и т.н

Та днес ми се случи следното:

Отивам да видя за какво иде реч, че все не ми остава време, но се оказва че паркирането е кауза пердута. Който ще ходи да влиза в подземния паркинг или най добре на Метро и да минава през паркинга отдолу.
Влизам и почвам от ляво на дясно, следвайки номерацията на палатите ( салоните - 1-2-3 и тн ).
Добро впечатление правят Тойота с Рав 4 и Шкода с Суперб Скаут .
Минавам покрай Лексус - гледам новия 300 ЕС, но е заключен - отивам до щанда и се опитвам да привлеча внимание, но явно са заети и след 10-20 сек се обръща едно лице с костюм на което задавам въпрос: ще отворите ли лексус ес300 ?
Отговор - колежката тук ще ви обърне внимание ( 20г девойче с поличка и ризка ). Следва втори въпрос пак същия - отговор - колата е продадена...
На езика ми е въпрос 2: Само една ли искате да продавате?, но решавам че детето няма нужда от подобна ирония и ще е загуба на време, затова благодаря и си тръгвам към щанда на Субару.
Една девойка идва и почваме разговор за Субару - с какво да ви помогна, и тн. Отиваме до ХВ хибрида - отвътре ок, ама багажника бетер Голф, за 68к лева...
Отивам до Аутбек в горско зелено , голям, готин, с една хубава линия - абе кефи те
Сядам - ами усетих го бая по евтин от Шкода Супер ЛК Скаут, но как да е. Отивам да видя батажника - натискам 1-2-3 път отзад. Ни стаа. Суетя се аз пак отпред търсейки евентуално бутон за отваряне ( ??? Колко ми е бил акъла ), естествено няма и идва един служител , който ми казва - извинявам се но падна акумулатора и не може да се отвори вратата - вижте багажника през задната седалка... цена около 68-70 не помня вече, но запомних следното - цената не включва допълнителното оборудване - стелки и тн..??? Аве уй.овци от стелките ще печелите???
Форестър - все едно съм го дялкал с брадвата , отвътре пак лъха на тойота и евтини пластмаси, естествено няма ток за багажника, цена от 88к лв. За справка Тойота рав4 хибрид 2.5,220 коня средно ниво е 75к лв
Подновявам разговор с едниния служител който е по активен към клиентите - и той явно усеща разочарованието ми щом ме пита - не ви харесва новата тенденция ли?
Не хич, мерси не съм веган и не искам веганска кола - бъзвам го - как ще продавате като Тойота е по евтина с почти 10к лв и тн, той се подсмихна учтиво...
Срам и позор, не знам кой ще отиде да извади нова кола - то няма за какво да се хванеш...викам си аз съм фен, голям фен, ама явно не съм толкова голям фен..
Следва Хонда - харесва ми тайп р, но е продадена и зключена. Питам служител, колата се отваря, пали се двг и ми се обяснява какво що, багажник и тн. Общо взето- човека знае как да продава и то много добре.
Стигам да Киа и гледам Стингъра - мноо добре. Стегнат интериор, спорни седалки, усеща се швабска ергономия, но и цени.
Завързвам разговор и питам какво авд е, -% разпределние - 60/40, ала бала, хаотични отговори, но поне е ясно че д с 8 степенен автоматик. Става колата, но са се надценили поне с 20% в цената... служителя обаче е любезен, сдържан и ерудиран, макар и с повърхностни познания.

Общо взето за салона - вяло, неподготвени продавачи с открито отегчено поведение а-ла аман от запачи което прозира на прима виста, гарнирано със салата от уж манекенки, които или не знаят нищо, или не могат да комуникират с хора, или си говорат една с друга без да се опитват да говорят с посетителите...

Странна ситуация - имаме изложения, искаме да продаваме,но сме кисели и пасивни...нещо ми наподобява на туризма у нас...
На финала ме приближава едно високо, слабо девойче и плахо и тихо ме пита за помощ за детска кауза - показва ми книжка за оцветяване, 5лв за дарение и тн. Оправи ми настроението че поне някой се бори за нещо ценно и полага старание макар и скромно, дадох 5лв и си тръгнах доволен само заради тази случка.

Пет Окт 18, 2019 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Отговори с цитат
Интересното е, че в Геромания цената може да е с 10 хилки надолу.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Окт 19, 2019 9:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Отговори с цитат
Аз ходих първия ден на автосалона и още имаше батерия :) Защо не се зареждат през ноща - никой незнае. Направи ми впечатление, че форестера на задната седалка е с по нисък таван от моя - 2010 г. или седалката стои по нависоко. И няма резервна гума - всъщност много малко коли на автосалона имаха такава. Кожените седалки не са вентилирани също така.

Съб Окт 19, 2019 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Отговори с цитат
И аз минах в петък и за съжаление стани е прав на много малко места имаше адекватни консултант/продавачи и да отделно това масово заключване...... или трябва да съм ВИП с костюм за да ми отворят.. а за акумолаторите по скоро работеха или видях поне 5-6 зарядни ИЗ различните щандове под колите ..


Определено и аз съм разочарован.
ПС: простотията на касите да пише че билетите са само в брой ......



Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Окт 19, 2019 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Отговори с цитат
Един от основните недостатъци на това изложение е отношението на продавачите и персонала.
Не знам дали това е реакция от преобладаваща част посетители, които са “зяпачи” и никакъв шанс да станат купувачи н нов автомобил, но дори и така да е - това не е извинение за подобно отношение.
За близо 80-90 мин прекарани там видях поне 4-5 семейства, които са реални / потенциални купувачи, но и аз усетих това неглиже отношение може би защото съм по тениска и спортен панталон със сникърси, а не с фрак.
Това е пазар на коли ве моркови, не опера, театър или изложба.
Наети 50 кифли, които си мислят че това е моден подиум и грам данни не могат да дадат, и 80% продавачи, които се опитват в първите 2 мин да преценят дали човека е купувач, за да знаят дали да се стараят повече.
Така не се прави търговия.

От вторник до четвъртък бях в Англия в Мерцедес уърлд център в Бруукландс по работа - обходих всички етажи, коли, зали и т.н. И всяка среща със служител започваше с : Hi sir, how can i help you?

Ще се повторя - това отношение у нас е като маниер на поведение - както в туризма и др. сфери.

По темата и марката - новото ХВ 2020 модел беше доста добро отвътре като качество , осезаемо над фоз и аутбек, но багажника беше смешен. Не разбирам обаче как Тойота успяват да правят по ниски или равни цени със Субару - това е все едно Ауди да е по евтино от Голф...

Съб Окт 19, 2019 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Отговори с цитат
Vmax написа:
...... Не разбирам обаче как Тойота успяват да правят по ниски или равни цени със Субару - това е все едно Ауди да е по евтино от Голф...


Нарича се масовост на производство. Колкото по-масово се произвежда даден продукт - толкова той е с по-ниска себестойност от аналог със същото, или дори по-ниско, качество на изработка, но с по-малък "тираж". Точно така Mazda успяват да предложат по-ниска цена но CX-5 от Forester макар, че пак идва от Япония. Освен това Toyota имат завод в Европа, докато Subaru идва само от Япония и само от логистичните разходи имат едни поне 10% предимство.
Като търговец, продаващ техника, абсолютно потвърждавам наблюденията ти, и те са основно плод на БГ-"бизнес" манталитета. За съжаление чалгата и тук е оставила своя отпечатък - няма да платят за кадърен и обучен консултант, а по-скоро ще метнат някой кирлив лев на новодошла "гладна" кифла от студентски град да ръси сексапил. Аз честно казано затова не ходя по такива изложения в България, а само по шоуруми и представителни магазини. Не, че там винаги са на 100% компетентни, но пак е в пъти по-добре от изложенията.


Последна промяна nikentce на Съб Окт 19, 2019 11:14 pm, променена общо 1 път


Съб Окт 19, 2019 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Отговори с цитат
Ами аз бях в София, замислих се да отида .... но се отказах овреме. Ти сам си забелязал - нивото на персонала е подходящо само за пълни автомобилни лаици. Някакси не ме учудва- това е отражение на самата държава. При нас всякакви персонажи със ‘съмнителни’ компетенции са на ключови позиции в държавата.
Конкретно за Субару - може и проблема да е в мен, но не може да отидеш да работиш в салон за автомобили и 5 години да не научиш нищо за устройството на тая кола. На всеки мой въпрос отговора беше: Ами не съм сигурен.... ами трябва да проверя. Какви продажби, ти не знаеш какво продаваш. Това е страшно трудна марка за продаване - няма ценови предимства, няма технология в салона, няма европейски дизайн, разхода е плачевен за края на четвърт века, и като сложиш посредствен продавач- резултата е ясен.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Окт 19, 2019 11:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Отговори с цитат
Странно, аз пък разпитах за хибрида и ми обяснваха, как мотора е в кутията и как работи с авд-то, не само на задно и т.н.
Едно младо момче беше, явно се е поинтересувало.Даже тест драйв ми предложи.
Иначе, интериора не ми хареса особено, но :pardon:

Това отношение, още преди 2-3 години ми направи впечатление - ако си с нормални дрехи и с някой приятел - ясно - зяпачи.
Поради тази причина, дори не им обръщам внимание и просто разглеждам колите. И аз пробвам да питам за отключване на по-скъпите, но не всеки път се получава.
Абе :lipseal:
Но има и друго - по-голямата част от хората, които си купуват нови коли, са проучили какво искат, ходят в магазина им, правят тест драйв и избират от няколкото варианта.

_________________
http://www.hostit.bg/

Нед Окт 20, 2019 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 5:34 pm
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 3.6
Отговори с цитат
Аз пък съм доволен от отношението на щанда на Субару. Когато разглеждах Аутбека, едно младо момче веднага се приближи и почна да ми обяснява за модела, без изобщо да съм питал за нищо, предложи ми и брошура, пак без да съм му я поискал. Същото стана и когато доближих XV-то, само че дойде едно момиче. Доколко са били компетентни от техническа гледна точка не мога да преценя, защото не съм питал нищо конкретно, а и аз самия не съм достатъчно запознат с материята, че да им давам оценки. Но пък бяха любезни и отзивчиви, и това беше единственият щанд, където някой дойде да ме заговори и да ми обяснява.
Аутбека ми хареса, но не ми хареса това, че се предлага единствено с 2.5 мотора, за 3.6 трябва от Щатите. XV по принцип си ми харесва, но докато не порастнат децата не виждам как ще се събираме в такъв багажник.
А това за посрещането според дрехите си е направо класика за нашите търговци. Направо им се чудя как продават автомобили. 2007-ма бях решил да си мина от реда с покупка на нов автомобил и обикаляхме представителствата с баджанака. По него време аз можех да си купя нов автомобил само на лизинг, но пък баджанака можеше да плати в брой всеки автомобил от средните класове и голяма част от премиум марките, но пък на вид не го докарвахме, то и сега сме си така :D На много места не ни обърнаха никакво внимание, дори и след като питахме за конкретни модели. Накрая в Каргоекспрес влязохме да питаме за Корса и си излязохме с подписан договор за Астра. Дилърката се оказа по-прозорлива от останалите.
А преди няколко години в Стокхолм, видях един човек облечен по такъв начин, че ако спре и си обърне шапката на някой ъгъл, веднага ще почнат да му пускат монети в нея. Обаче според Форбс този човек "струва" 3.1 милиарда долара и е сред 1000-та най-богати хора в света.

Нед Окт 20, 2019 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Отговори с цитат
И аз попаднах на младото момче, което май отговаряше предимно за Форестър-а.
Отидох да видя какви брошури има на самия щанд и хората веднага ме заговориха. Бяха доста любезни, въпреки че им стана ясно, че няма да купувам, а само гледам. Насочиха ме към момчето, все пак ако искам да науча повече, че дори да се запиша за тест драйв (пак да кажа - стана им ясно, че няма да купувам :D ).

Като цяло за салона - по дрехите посрещат - вярно е.
В Монако (то няма база за сравнение де, но все пак) чакаме си ние автобуса на спирката, която беше пред едно малко представителство на Астън Мартин, а аз като средностатистически източноевропеец оглеждам екпонатите на витрината, чудейки се ту "кой ще си го купи това", ту "как са ги навряли там вътре". След няколко минути гледам вътре един човек около 50-те + с дрескод тип "отивам да пия една бира в кръчмата до нас" оглежда колите със забележителна конкретика, а след още няколко минути вече разлистваше разни документи с химикалка в ръка.

Това, че Субару не е нито най-технологичното, нито най-лъскавото, нито най-икономичното и т.н. - ясно :pardon:
Обаче където и да влязох в "хубавите" джипове а.к.а SUV-ове, почти навсякъде се чувствах притиснат, захлупен и не чак толкова комфортно колкото очаквах. 195 см съм и при максимано свалена седалка горната част на стъклото идваше доста близо до нивото на погледа/очите ми, което ми даваше усещането за недостатъчно ниво на видимост като цяло. А вътре - навсякъде едно и също, 10-15 инчови таблети, тук там пиано-лак и много пръстови отпечатъци.

Форестъра от своя страна - ръбат, грозен, но пък просторен и практичен ROFL
Живи и здрави след 10-15 години - и по нашите ширини :D

п.с. абе много субарута тръгнаха по нашите пътища напоследък :-?

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Окт 21, 2019 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор