Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:08 pm



Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
 На риба 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Реших да отворя тази тема за да може да се срещаме и по язовирите, или реките.Така или иначе някои от нас често ходим за риба, да го правим организирано.Който реши да пише тук кога и къде смята да ходи за риба.На мене ми се ходи много въпреки че се върнах вчера, другата седмица пак отивам, но още не съм решил къде.

Съб Юни 11, 2011 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 4:07 pm
Мнения: 308
Местоположение: Kaspichan
Skype: moskow83
Автомобил: Legacy 2.0'00
Телефон: 0896716735
Отговори с цитат
Темата лично на мене много ми допада и съм ЗА.
Колега днес си купих 10 цикади които сами ловят бяла риба,кустур,а незнам дали ще ми повярвате,но и червеноперка и шаран :smt033 :smt134.Нямам тарпение да ги пробвам.

Нед Юни 12, 2011 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:17 pm
Мнения: 460
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2,5 XT AT
Отговори с цитат
moskow написа:
Темата лично на мене много ми допада и съм ЗА.
Колега днес си купих 10 цикади които сами ловят бяла риба,кустур,а незнам дали ще ми повярвате,но и червеноперка и шаран :smt033 :smt134.Нямам тарпение да ги пробвам.


Извинявам се за невежеството, но това ли е цикада? http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... _ID=236627

И как се лови на това?
Просто го закачаш на куката ли?
От къде се купува?

Иначе за риболова съм с 2 ръце, може да съм начинаещ, но ентусиазъм не ми липсва :)

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Нед Юни 12, 2011 6:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Отговори с цитат
ето малко инфо за цикада

http://db.pozvanete.bg/news.php?id=48180&recommend=1

и аз съм начинаещ,но така и късмета на начинаещият не ме сполетя :giggle:

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Нед Юни 12, 2011 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Отговори с цитат
Точно това е!

Нед Юни 12, 2011 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 4:07 pm
Мнения: 308
Местоположение: Kaspichan
Skype: moskow83
Автомобил: Legacy 2.0'00
Телефон: 0896716735
Отговори с цитат
valadares написа:
ето малко инфо за цикада

http://db.pozvanete.bg/news.php?id=48180&recommend=1

и аз съм начинаещ,но така и късмета на начинаещият не ме сполетя :giggle:

ЕЕЕ и рибар съм и ловец съм :smt023
Нека да приложа това http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=40059
Чакам предложение за риболов може и морски :smt134

Нед Юни 12, 2011 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Аз смятам да тръгвам вторник или сряда 14 или 15.VІ. за три до пет дена.До петък или до неделя значи според навалицата която ще има на дадения язовир.Нарочно отивам в работни дни за да няма много навалица и да мога да пускам и малкото ми кученце да цъка из района спокоино без да се притеснява че ще срещне непознат човек :giggle: на стотина метра от лагера.Иначе ако има много непознати палатки наоколо не мога да го отвързвам и не му е комфортно на животинката. Още умувам за посока и място, дайте някакво предложение с голяма риба?

Нед Юни 12, 2011 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 9:41 am
Мнения: 874
Местоположение: Варна
Skype: msdjorjo
Автомобил: LEGACY 2.0 my95/2.5 my99
Телефон: 0889014565
Отговори с цитат
Морския риболов все още е слаба работа.Като излязат рибите ще те викна

_________________
Ако искаш да си щастлив един ден - напий се!
Ако искаш да си щастлив един месец - ожени се!
Ако искаш да си щастлив цял живот - карай Субару!
http://betoteh.com/bg/index.html

Нед Юни 12, 2011 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
За яз.Голям Беглик мераклии през тази седмица?

Пон Юни 13, 2011 4:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 4:07 pm
Мнения: 308
Местоположение: Kaspichan
Skype: moskow83
Автомобил: Legacy 2.0'00
Телефон: 0896716735
Отговори с цитат
Колеги ако искате след 25-ти да определим дата и място и да направим Субару риболов.КОлкото се саберем се фаида,но поне с 1-2 нощувки.Утре отивам до Македония по работа,а по между дркгото спининга ще го взема,че както знаем и те са световно изевстни с техните водоеми.
Давайте мнения за язовира и датата :beer01:

Пон Юни 13, 2011 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 6:30 pm
Мнения: 124
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Един кафалджос от тази събота! С любезното съдействие на Daiwa Bradia and Major Craft + Ugly Duking


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
SUBARU BOXER DIESEL
SUBARU OUTBACK H6 3.0

Пон Юни 13, 2011 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
ААА ще скоча от терасата вече :lol: тикове хванах, сряда рано сабален се изтрелвам към Голям Беглик.

Пон Юни 13, 2011 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Направих 5 дена на Г.Беглик.Отчета е че рибата кълвеше само два дена, другите три дена нищо, и на сонара умряла работа по язовира нищо голямо не виде тоз сонар.Основно и само костур и то пак слабо ама сигур толкоз съм и рибар :giggle: другия път повече.Благодарение на тази рибка която хапнахме с кеф, то Мечо яде един ден пържоли и кифтета за да не се развалят в жегите.Фотоотчета от снимките е:
1.Лагера къде бях скрил малкото суби под борчетата.
2.Рибата от третия ден
3.Рибата от четвъртия ден
4.Малкия мечо си намери един добър човек с който да си играе и който да му удисва на желанията за щипане и гушкане.
5.Тръгването за в къщи днес по обед.
След седмица две отново...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Юни 19, 2011 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Отговори с цитат
Поздравления за готиният излет! Особено ме впечатли последната снимка с бивака! Би ли дал малко инфо за това къде се намира язовира и как се стига до него. Каква е температурата на водата през лятото? Става ли за къпане?

Пон Юни 20, 2011 6:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Мерси! Температурата на водата варира от 15 до 17 градуса през деня според мястото където ще я мериш и според силата на слънцето.Поне беше толкова през изминалите пет дена. За къпане незнам дали става, аз се топих до колената.Вечерно време става хладно и се иска поне едно одеяло и тънка фланела за спането, през деня може и по къс ръкав но си е хладно. Надморската височина според джипиеса на сонара е 1527м. на самата водна повърхност.Язовира по-рано носи името на Васил Коларов, ама тези демократи нарочно промениха имената на всички познати неща за да се бъркат хората кое какво е , и къде е. Язовирната стена се намира между Доспат и Батак.Тоест тръгнеш ли от Батак за Доспат след двайсетина км трябва да минеш по стената на този язовир.Има черен път които обикаля покраи брега целия язовир.Този черния път започва преди стената и завършва малко след стената.Цялата обиколка на язовира с лека кола при средна скорост от 5 до 10км/час е около 2 часа и половина, а като км е около 24.През няколко км отстрани черния път има места за къмпинг означени с табела, като на табелата пише дори за колко палатки е дадената поляна.Местата с табела бяха ако не се лъжа 12 защото на всяка табела пише и номер.На всяко едно място за къмпинг има направени маса с две пеики и дървена тоалетна.То и аз не знаех къде е този язовир с това новото име, ама една снимка на пълен живарник с риба от темата в галерия ме накара да го намеря и да го посетя :) . Костура взима основно на жива рибка която по Пазарджишкия краи се вика Виолка, а по Пловдивския и казват симеонче.Взима също и на бял червей но по рядко.При мене кълвеше само вечерно време към 6-7 часа.Пробвах всякакви видове захранки и нищо освен костура, два кефала и една петниста пъстърва, но пъстървата беше бебе и си я пуснах обратно да става голяма.Почти по целия бряг на язовира има палаткови лагери и доста рибари седят но освен костур по 15-20см. никои не се е похвалил с нещо повече.Имаше и едни хора от Пазарджик които направиха 125 костура за по малко от 2 часа една вечер с 75 живи рибки и после им свърши стръвта :smt023 .При тях беше хвърлиш вадиш перото най-много минута или две да седеше отгоре спокойно и потъваше но сигурно са направили някаква черна вуду магия щото при другите беше доста по слабо :lol: То благодарение на тях и аз хванах риба щото нямах виолка та те ми дадоха 17 такива малки рибки с които измъкнах дваисет и няколко костура.И още няколко извадих на бял червей преди това.

Пон Юни 20, 2011 8:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Отговори с цитат
Да се похваля вчера какво ми подариха, само дето не мога да го намеря в Интернет тоя модел Митсу. :giggle:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Вто Юни 21, 2011 10:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Отговори с цитат
SUB написа:
........


Наистина тази последната снимка е велика, мяса ми на мястото, на което бях за последно преди 15-20 г. :giggle: - след язовирната стена вдясно през едно деренце на 100 м, но местата там си приличат и тогава излизаше само костур и червеноперка, ама поне имаше доста манатарки. :smt134

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Вто Юни 21, 2011 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Мястото е малко след стената да, на нещо като полуостров който навлиза малко в язовира.

Вто Юни 21, 2011 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Отговори с цитат
Тази седмица на яз. Ивайловград риби няма, добрата новина е, че и другите не хванаха нищо :giggle: , а още по-добрата е, че пътя до с. Дъбовец е вече асфалтиран или поне малко им остава да го завършат.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Юни 29, 2011 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 11:02 am
Мнения: 132
Автомобил: Subaru Libero+Vivio
Отговори с цитат
Аз от понеделник отивам някъде , сега избирам място, нема да е яз.Ивайловград значи.

Сря Юни 29, 2011 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор