Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:48 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Ремонт на speed sensor FORESTER 98 (в снимки) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 1:00 pm
Мнения: 289
Местоположение: около Варна
Skype: todor.mitev75
Автомобил: forester 98 MT
Телефон: 0888880850
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моята неволя започна след като спря да ми работи километража.След събеседване с д_р Кожухаров,определи диагноза болен speed sensor. ](*,) Колегата MIMO 13 ми спомена цена от която ми спря тока.Тръгнах да търся втора употреба,но за 14 год.част ми искаха 60% от нова.С любезното съдействие на VALIO (Благодаря ти Валка)реших да се заема сам с ремонта.
Прикачени файлове:
1349501383766.jpg

Това е въпросната част.С помощта на ъглошлайфче успях да разделя двете капсуловани части.
Прикачени файлове:
1349469954048.jpg

Основната движеща част е ето тази.представлява квадратче с размери 2*2 мм(в ляво),която се износва и не дава контакт с останалите елементи
Прикачени файлове:
1349470002348.jpg

Валката е решил този проблем ,като си е играл да възстанови този елемент с"подръчни материали"(електроди),аз реших да направя "твърда връзка".За целта използвах ето това
Прикачени файлове:
1349470070419.jpg

Използвах същото лепило за капсуловане на всички елементи,дават го да издържа на вибрации и вода,то времето ще покаже.Вече 2000 км. сензора работи .Ремонта ми струваше 5.60 лв.,стойноста на лепилото и 45 мин.труд.
Успех на всички и безаварийни. :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Специалист PVC и AL дограма
 39

Нед Ное 18, 2012 12:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Браво Тоше ,направил си снимки ,което ще помогне на доста съфорумци.. =D>

Нед Ное 18, 2012 3:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 4:49 am
Мнения: 23
Skype: dutanaci
Автомобил: subaru forester 98
Телефон: +359886516273
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет, аз така и не се наканих да пусна тема по случая, ще се включа и аз като добавя някоя друга снимка ;) Извадих се за нов датчик и не беше приятно, особено като розглобих по късно стария и видях закакво се дават не малко пари :cry: Така че който е решил да си ги спести може да си го поправи сам. ;) въпросната пластинка я изрязах от дръжка на лъжица с микро мотор, Един един колега го беше написал някъде във форума: “като му избяга смаската на втулката, запича пущината и четриграма става кръгъл“.
Най-вероятно това с првъртането е защитен механизъм да не се прецака системата вътре в скоростите. Добре е въпросната пластика да е от мек материал, че при следващото запичане да не стане ремонта болезнен :D
Благодаря на колегата mitev75 за темата :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 28, 2018 5:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 1:00 pm
Мнения: 289
Местоположение: около Варна
Skype: todor.mitev75
Автомобил: forester 98 MT
Телефон: 0888880850
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моя все още работи. :beer:

_________________
Специалист PVC и AL дограма

Нед Окт 28, 2018 9:09 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор