Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:59 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Как се разглобява средната жабка на таблото на Форестър I 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече имам 2 причини да искам да го разглобя. Пробвах веднъж, като развих двете болтчета дето са под правоъгълните капачета, но се държи още някъде и не можах да разбера къде. А не искам да го напъвам твърде много да не ми се разтрака после или да счупя някоя неизвестна щипка.
Та, някой има ли идея как се разглобява тази част от таблото - капака с горните духалки? Колата е Импреса, ама видях, че при Форестър таблото е същото. Благодаря!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 24, 2008 9:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 5:37 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Не съм демонтирал такава конзола, но би трябвало демонтажа да се състои в развиването на две болтчета (за които вече ти спомена) и след това внимателно разкопчаване на щипките. Понякога се изисква малко решителност... винаги е страшно когато разглобяваш нещо за първи път, но без малко премерен риск и упоритост само като гледаш няма да се разглоби. Колкото до конзолата с духалките, ако е като на FORESTER, пак е с две болтчета от долната страна и останалото е щипки.

Нед Ное 02, 2008 12:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ДОСТА напъвах, но не излезе....

Пет Ное 07, 2008 1:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Незнам дали тази схема ще ти помогне защото е за Форестър. На Импресата сигурно е подобна.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 09, 2008 8:21 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Мисля, че разгадах схемата. Според мен трябва да махнеш двете тапички, които са показани на позиция 1 от снимката по-долу или това е позиция 66242G от схемата. Под тях трябва да има рапидки, които да развиеш. След това трябва да махнеш тапата, която стои на мястото за поставката за чаши - това е позиция 6607F от схемата, като под нея трябва да намериш още една рапидка, разположена верикално към централните въздуховоди. (позиция 2 от снимката по-долу) Развиваш нея и би трябвало целия преден панел да излезе заедно с горния капак:)

Мисля, че е това! Успех. Аз тези дни също ще разглобявам тази част защото си купих поставка за чаши и нямам търпение да я монтирам.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 09, 2008 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
За две чаши е поставката. И за да отговоря на следващите въпроси :)) - купих я от ebay. С доставката излезе 25$. Ето снимчица. Моята обаче е черна.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 09, 2008 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ComingSoon написа:
Мисля, че разгадах схемата. Според мен трябва да махнеш двете тапички, които са показани на позиция 1 от снимката по-долу или това е позиция 66242G от схемата. Под тях трябва да има рапидки, които да развиеш. След това трябва да махнеш тапата, която стои на мястото за поставката за чаши - това е позиция 6607F от схемата, като под нея трябва да намериш още една рапидка, разположена верикално към централните въздуховоди. (позиция 2 от снимката по-долу) Развиваш нея и би трябвало целия преден панел да излезе заедно с горния капак:)

Мисля, че е това! Успех. Аз тези дни също ще разглобявам тази част защото си купих поставка за чаши и нямам търпение да я монтирам.


Още нещо има...при мене рапидка 2 някой отдавна я е махнал, и детайла пак не се вади.
Освен това има подозрения че без да се махне капака, поставката за чаши също няма да излзе, че над рапидките има едни чопчета дето са под ъгъл...

Сря Дек 10, 2008 10:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
imprezaWRX написа:
при мен поставката излиза много лесно,отвивам двете рапидки и е долу :)

хм! :shock:
Ми да взема да го пръсна с малко вд40 и да дърпам пак...отивам.

Edit: Стана! От двете страни на духалките трябва внимателно да се натисне - има чопове. Оправих си ламелите на духалката и си пробих дупка за кабела на антирадара. Кейс клоузд! Тенкю пипъл!

Сря Дек 10, 2008 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Продължавам темата защото монтажа на поставката за чаши има пряко отношение с напинасаното до тук. Днес я монтирах и ето какво се случи: (Предварително се извинявам за качеството на снимките - снимах с телефона)

1. Рапидка 2, за която писах по-горе не съществува. Няма такава! Явно не съм разчел схемата правилно. Не е възможно да се извади тапата, която стои на мястото на поставката за чаши ако преди това не се махне панела с централните въздуховоди. Този панел се маха точно по описания начин по-горе, но с едно уточнение. Щипките, които придържат панела се намират точно на една ос с центъра на въздуводите или това е точно на оста на която са "търкалцата" за настройка на въздуховодите. Това е важно , за да знаете къде да натиснете без притеснения, че нещо ще се счупи:)

След като се махне централния панел вече може да се извади спокойно и тапата. Тя се държи на 2 щипки, които обаче са двустранни и няма как да се освободят ако се натиснат само от едната страна. Виж снимка 1 по-долу. След тапата се развива една планка и нищо повече.

2. Сега вече всичко би трябвало да е наред и да се монтира без проблем поставката. Да, но не е така. Поставката има едно ухо, което служи за опора при поставяне на по-тежка чаша. (виж снимка 2) Това ухо няма как да влезе защото металната шина, на която се дъжи панела за контрол на отоплението пречи. (Виж снимката 3)

Реших да разглобя тази шина но се оказа, че за да я махна трябва да разглобя цялото табло. Това не ми хареса и затова преминах по "български" и махнах ухотото. :(( с една ножовка. (снима 4)

3. От тук нататък проблем нямах и монтитах поставката за 5 мин.

Сега се сетих, че не снимах крайния резултат когато всичко е сглобено. Нищо. По-късно ще направя снимка.

Това с рязането на ухото със сигурност не е начина за монтиране на тази поставка, но по другия начин не посмях. Трябваше да се махне всичко до пластмасата на скоростния лост.

Успех на следващия, който се наеме да прави тази операция и дано това инфо да му е от полза.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Дек 13, 2008 1:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ето и крайният резултат. Много съм доволен, че вече имам поставка:)

еdit: линк към оригиналната тема, свободна за писане и редактиране - viewtopic.php?f=7&t=2134


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Дек 13, 2008 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор