Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е автоматичен и ръчен архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 112 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Секретни гайки за ал. джанти - най-висок клас made in USA! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 10:57 am
Мнения: 73
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X MT'03 ,Forester 2.5i
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодарности и от мен. Получих комплекта, поставих гайките и вече съм "засекретен". :beer:

Пет Апр 24, 2015 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 28, 2014 10:57 pm
Мнения: 110
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: SUBARU OUTBACK 3.0,2007
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
имам нов комплект на секретни гайки модел 24013SU за продаване, цена 40 лв.
Георги 0879644580.
Могат да се доставят с Еконт в цялата страна.

Пон Май 04, 2015 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 28, 2014 10:57 pm
Мнения: 110
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: SUBARU OUTBACK 3.0,2007
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Продадени...

Чет Май 07, 2015 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stani написа:
гайки най-висок клас с въртящ се пръстен в оригинална Ниссан опаковка (made by McGard USA):

Секретни гайки Nissan KE409-89950ND (made by Mcgard USA), резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
височина на гайките 32мм
секрета е за ключ 21
Изображение

Само да добавя и да повдигна темата на колегата, а и да не се чудите защо тресе при по-висока скорост. Понеже от доста време търсех такива, накрая си купих, но от друго място (дълго време колегата нямаше доставка). Гайките са качествени, но са три пъти по тежки от оригиналните. С чисто нови гуми, след поставяне на гайките се появи вирбация във волана при скорост над 140 км/ч. За сега съм ги махнал, докато си направя останалите гайки от шестограм 24, като ще изравня теглото с това на секретните.

Вто Май 12, 2015 10:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 8:26 pm
Мнения: 35
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Vami написа:
stani написа:
гайки най-висок клас с въртящ се пръстен в оригинална Ниссан опаковка (made by McGard USA):

Само да добавя и да повдигна темата на колегата, а и да не се чудите защо тресе при по-висока скорост. Понеже от доста време търсех такива, накрая си купих, но от друго място (дълго време колегата нямаше доставка). Гайките са качествени, но са три пъти по тежки от оригиналните. С чисто нови гуми, след поставяне на гайките се появи вирбация във волана при скорост над 140 км/ч. За сега съм ги махнал, докато си направя останалите гайки от шестограм 24, като ще изравня теглото с това на секретните.


Колега - ама ти сериозно ли мислиш това което споменаваш ?
От няколко години имам на едната кола са точно такава марка и дори и с 190 km няма никакво тресене нито със зимните нито с летните гуми - търси проблема другаде.

И да попитам има ли налични гайки - че вчера на В. Търново след баланс на гумите не ми завиха гайките и съм изгубил 3 броя ....добре че не се пречуках..нямам думи. Инъче Марката е перфектна за 5 години ползване даже нямат одраскано или ръжда ...перфектни гайки.

Вто Май 12, 2015 9:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
honda_niki написа:
Колега - ама ти сериозно ли мислиш това което споменаваш ?
От няколко години имам на едната кола са точно такава марка и дори и с 190 km няма никакво тресене нито със зимните нито с летните гуми - търси проблема другаде.

Оказа се, че секретната гайка е с тегло 68 грама, а на оригиналната 28 грама.

Ами колега, не бих заблуждавал никого тук. Въпреки, че гайките са разположени на диаметър 100 разликата от 40 грама си оказва влияние. Преди да сложа секретните нямаше никакви вибрации. Чисто нови гуми с перфектни джанти съм. По окачването всичко е също на шест. След като ги сложих се появиха вибрации, макар и леки, но това ме подразни. Естествено след като ги махнах всичко пак се оправи. Явно при теб тези вибрации си ги е имало и преди това я от леко криви гуми, я от джанти и просто си мислиш, че това е нормално. И най вероятно моите и твоите разбирания за вибрации са различни. А и напълно възможно е твоите "оригинални" гайки, да не са оригинални.

И малко теория. Във формулата за центробежната сила, масата и радиуса са на първа степен и 40 грама на радиус 50 мм се равняват на 10 грама на радиус 200, на колкото се слага баланса на лета джанта 16-ка. А както знаеш там и 5 грама оказват влияние.
 15

Сря Май 13, 2015 11:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ново зареждане!

Секретни гайки, Mcgard 24013SU USA, нови, резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
Секрета е за ключ 19/21 (комбиниран)
Височина на гайките 20мм
Налични:
-нови 10 к-кта
Цена: 48лв.
Изображение

Пон Юни 01, 2015 10:57 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Модел Mcgard 24013SU е наличен!

Сря Юли 22, 2015 10:21 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Фев 11, 2015 3:50 pm
Мнения: 41
Автомобил: subaru legacy spec b
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей колега :hello: дали е възможно утре 25.07 да се сдобия с един комплект :-? малко е напечено, защото в неделя пътувам за морето :pardon: от София съм :good:

Пет Юли 24, 2015 5:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Има оставен телефон, когато е спешно звънете.
0884061659 Станимир

Вто Авг 11, 2015 11:11 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 24, 2015 3:59 pm
Мнения: 84
Skype: hyankov
Автомобил: Subaru Impreza 2009 2.0 MT 150hp
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поръчах и получих секретни от колегата, в рамките на 2 дена, за което големи благодарности.

Относно спора отгоре... в кутийката със секретните има и едни инструкции :idea:

Изображение

Поздрави на всички!

Вто Сеп 08, 2015 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, аз не намерих място в София, където да ми ги балансират заедно с гайките. Не, че не мога да си направя една главина с шпилки или да сложа болтове М12х1.25 и да навия гайките и така да балансирам, но предпочетох да си направя нови останалите гайки с тегло, съответстващо на секретната. В противен случай трябва да внимавам при всяко ходене на гумаджия, къде ще ми навие секретната.
 8

Сря Сеп 16, 2015 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ново зареждане:


Секретни гайки made by Mcgard USA, употребявани, резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
Налични: 1 к-кт
Цена: 45лв.
височина на гайките 25мм
секрета е за ключ 19
Изображение


Секретни гайки, Mcgard 24152SU USA, чисто нови, резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
Налични: 2 к-кта
Цена: 50лв.
височина на гайките 32.5мм
секрета е за ключ 19
Изображение

Пон Сеп 21, 2015 8:43 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, случайно да имаш в наличност секретни гайки, които да са си с нормалната за субару стъпка 12х1.25, но и да имат shank?
Прикачам и картинка, която да онагледи какво точно имам в предвид под shank (удължението, което е под коничната част и което всъщност влиза в отвора на джантата под гайката).
Прикачени файлове:
RNB-711-412_YU_ml.jpg

Всъщност гайката на картинката, която търся, с точно такова удължение след края на конуса не се води shank, защото гайките със shank всъщност са за една по-специфчна употреба и въпросното удължение при тях е доста по-голямо като дължина, но просто не знам как да дам определение на този тип гайки, които търся :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Нед Окт 04, 2015 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
srg написа:
Колега, случайно да имаш в наличност секретни гайки, които да са си с нормалната за субару стъпка 12х1.25, но и да имат shank?
Прикачам и картинка, която да онагледи какво точно имам в предвид под shank (удължението, което е под коничната част и което всъщност влиза в отвора на джантата под гайката).
Прикачени файлове:
RNB-711-412_YU_ml.jpg

Всъщност гайката на картинката, която търся, с точно такова удължение след края на конуса не се води shank, защото гайките със shank всъщност са за една по-специфчна употреба и въпросното удължение при тях е доста по-голямо като дължина, но просто не знам как да дам определение на този тип гайки, които търся :pardon:

Имаш късмет, че и Ниссан ползват такива изчанчени гайки при някои от джиповете си:
Изображение
Чисто нови са, 50лв. к-кта, накрайника на секрета мисля че е за ключ 21, но ще проверя по-късно днес и пак ще пиша.

Чет Окт 15, 2015 12:15 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Актуалните наличности към днешна дата (21.10) са:

Секретни гайки, Mcgard 24013SU USA, нови, резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
Секрета е за ключ 19/21 (комбиниран)
Височина на гайките 20мм
Налични:
-нови 6 к-кта, цена: 50лв.
Изображение

Секретни гайки, Mcgard 24154SU USA, нови, резба М12х1.25 за Nissan, Subaru, Suzuki
височина на гайките 32мм
секрета е за ключ 21
Налични: 1 к-кт
Цена: 50лв.
Изображение

Нед Ное 01, 2015 3:12 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега можеш ли да кажеш с каква сила трябва да се стягат гайките ?

Нед Ное 22, 2015 9:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 5:31 pm
Мнения: 68
Местоположение: София, ж.к.Надежда
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
http://www.mcgard.de/en/home/kundenserv ... ragen.html

With which torque do I have to tighten the wheel lock?

The wheel locks should be tightened with the provided key and a torque details featured in your vehicle's manual.

http://www.discounttiredirect.com/infoC ... tml#subaru

75 to 90 ftlb = 100 to 120nm

Нед Ное 29, 2015 11:57 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stani написа:
http://www.mcgard.de/en/home/kundenservice/die-5-haeufigsten-fragen.html

With which torque do I have to tighten the wheel lock?

The wheel locks should be tightened with the provided key and a torque details featured in your vehicle's manual.

http://www.discounttiredirect.com/infoC ... tml#subaru

75 to 90 ftlb = 100 to 120nm


Благодаря.

Чет Дек 03, 2015 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имаш ли М12 х 1.5 секретни гайки, че минах на такива шпилки?

Чет Дек 03, 2015 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 112 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор