Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 2:18 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
 Трансферен соленоид за АТ Легаси 91-ва 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Купувам въпросния клапан за скоростна кутия за Легаси 1, 2.2... номера на соленоида е 31942AA061. Може нов, може и втора ръка.

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Пон Окт 23, 2017 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега дай някаква рама на лично, за да го видя къде е тоя соленоид. Както ти писах във фб имам кутия от Лего BG 2.5ат но не мога да намеря точния соленоид

Вто Окт 24, 2017 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, проверих в каталозите, ОЕМ номерът, който си посочил от самата част ли го взе?

За твоето Легаси 1во поколение ОЕМ номера на трансферния соленоид е 31942AA031 за всичките ревизии A/B/C/D/E.
Номер 31942AA061 е за Легаси 2ро поколение ревизии A/B до 31.05.1995г.
Моята кутия е с трансферен соленоид номер 31942AA090, който замества старите и е до края на цялото поколение.

В общи линии гледайки снимки, соленоидите са еднакви по форма и букси, мисля, че са взаимозаменяеми.
нов 31942AA031 започва от цени 260лв
нов 31942AA061 започва от цени 310лв.
нов 31942AA090 започва от цени 155лв.

Мога да ти предложа цяла кутия 97 4ЕАТ фаза 1, 4.44 фд, с хидротрансформатор и соленоиди от 2.5АТ. Както съм писал кутията е свалена заради конверсия към МТ. В нея имаш и другите соленоиди, които имат почти съвпадения с парт номера от твоята. Ако решиш нещо пиши.

Поздрави!

Вто Окт 24, 2017 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
askeless написа:
Колега, проверих в каталозите, ОЕМ номерът, който си посочил от самата част ли го взе?

За твоето Легаси 1во поколение ОЕМ номера на трансферния соленоид е 31942AA031 за всичките ревизии A/B/C/D/E.
Номер 31942AA061 е за Легаси 2ро поколение ревизии A/B до 31.05.1995г.
Моята кутия е с трансферен соленоид номер 31942AA090, който замества старите и е до края на цялото поколение.

В общи линии гледайки снимки, соленоидите са еднакви по форма и букси, мисля, че са взаимозаменяеми.
нов 31942AA031 започва от цени 260лв
нов 31942AA061 започва от цени 310лв.
нов 31942AA090 започва от цени 155лв.

Мога да ти предложа цяла кутия 97 4ЕАТ фаза 1, 4.44 фд, с хидротрансформатор и соленоиди от 2.5АТ. Както съм писал кутията е свалена заради конверсия към МТ. В нея имаш и другите соленоиди, които имат почти съвпадения с парт номера от твоята. Ако решиш нещо пиши.

Поздрави!


Благодаря ти, колега. Ако тръгна да заменям цялата кутия, ремонта ще ми излезе най-малко 550-600лв. Искам да мина по-тънко, все пак тази кола е от 91-ва година и ми се струва безсмислено. Благодаря ти за точния отговор и подробностите относно номера на части и т.н. Самият аз не съм още наясно какъв е проблема. Докато не закарам колата при майстор да погледне какво се случва няма как да знам. Струва ми се дори възможно, просто някоя маса да се е откачила или просто от боклук вътре в кутията да е заседнал клапана... Възможно е само с раздвижване и смяна на филтър и масло да се оправи!
Поздрави.

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Окт 25, 2017 7:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен при всички положения трябва да отвориш опашката на кутията и да измиеш клапана там. Отвори и картера и измий и другите клапани. Проба/грешка със смяна на масло не е евтина операция, най-тъпото масло ще ти е 150лв. и ще имаш загуби ако повтаряш отварянето.
Като предлагах моята кутия нямах предвид за конверсия с нея, защото тя е фд4.44 а ти си 3.90, ясно е че ще трябва и диф да се сменя и може да дойде малко къса после. За spares&repair ставаше въпрос, но за да не обръщам на бит пазар ще мина на лични.
Поздрави

Сря Окт 25, 2017 10:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Все още търся тази част. Оказа се много трудно. намирам по 300лв и отгоре, мисля, че преди време беше обсъждано, че струва 100лв. Може и втора употреба.

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Съб Ное 11, 2017 7:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, какво е развитието с кутията?
Обсъждането колко е срувал този соленоид преди може да е касаело соленоид от друга ревизия. Имаш партовете, има достатъчно доставчици, при които може да се провери
Разглеждах пак сервизните ръководства и положението е следното. Твоята кутия е от първите фази, първите ревизии, моята кутия е същата фаза, но късните ревизии. Вече Б12 кутиите нямат нищо общо с нашите, втора фаза са, там вече не съм наясно с ревизиите, но частите не са взаимозаменяеми. Така, че втората употреба ще трябва да търсиш от кутии твое поколение или следващото (не е целта да звучи като реклама)
Поздрави!

Чет Ное 16, 2017 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
askeless написа:
Колега, какво е развитието с кутията?
Обсъждането колко е срувал този соленоид преди може да е касаело соленоид от друга ревизия. Имаш партовете, има достатъчно доставчици, при които може да се провери
Разглеждах пак сервизните ръководства и положението е следното. Твоята кутия е от първите фази, първите ревизии, моята кутия е същата фаза, но късните ревизии. Вече Б12 кутиите нямат нищо общо с нашите, втора фаза са, там вече не съм наясно с ревизиите, но частите не са взаимозаменяеми. Така, че втората употреба ще трябва да търсиш от кутии твое поколение или следващото (не е целта да звучи като реклама)
Поздрави!


От следващото поколение ( 19992г средата ) този клапан е с променено действие и работи наобратно. Става да се ползва само ако има FWD бушон отпред, така че да му обърне действието още веднъж ( т.е. за да работи като неговия ).

Чет Ное 16, 2017 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:13 am
Мнения: 199
Местоположение: Варна 03 Аспарухово
Автомобил: Toyota Previa 2.4
Телефон: 0889525074
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Т.е. в колите преди 1992г. ТСМ управлява този клапан, когато бушона е сложен, съответно при изваждането му колата остава само на предно ли???
Дали няма и други разлики (сигурно има де) във валв-бодито, ел.инсталацията, или са взаимозаменяеми соленоидите с уговорката, че бушона вече трябва да е нормално поставен?
Питам за обща информация, не че имам такива грижи...

_________________
Never say never

Чет Ное 16, 2017 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gatof написа:
Купувам въпросния клапан за скоростна кутия за Легаси 1, 2.2... номера на соленоида е 31942AA061. Може нов, може и втора ръка.



цитат: The Solenoid is different for the 92to 94, and the 95 to 97 models.
The No. for the Aust 92 to 94 model is 31942AA051. the 95 to 97, No. is 31942AA061

Не е лошо да провериш пак този парт номер който си посочил, защото според мен той е за новия соленоид, който е нормално затворен ( със зелен кабел ), а твоят би трябвало да е по старият модел ( 31942АА051 ), който е нормално отворен ( с кафяв кабел ).

Ако цената е 300+, то по-добре да вземеш кутията коята askeless ти предлага.

Пет Ное 17, 2017 8:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След казаното за соленоидите и начина на работа, моята е късна ревизия D или последна, моя парт е ~090 накрая, няма да му свърши работа. Не исках да звучи като реклама на продаваното, аз съм писал лично на колегата. В общи линии в тая кутия има едно 60-70лв алуминиеви и 10 желязо, няма да я бавя дълго още.

Пет Ное 17, 2017 11:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
askeless написа:
След казаното за соленоидите и начина на работа, моята е късна ревизия D или последна, моя парт е ~090 накрая, няма да му свърши работа. Не исках да звучи като реклама на продаваното, аз съм писал лично на колегата. В общи линии в тая кутия има едно 60-70лв алуминиеви и 10 желязо, няма да я бавя дълго още.


Реклама аз не видях, не знам какво се притесняваш. Може да работи този соленоид, но трябва да се сложи бушон за да обърне действието му.
Ял съм го това със СВХ-а, като навремето - нямаше соленоид от първо поколение, взехме този с ~090 се чудим що е зацепена колата 50/50 постоянно...та боц един бушон и готово.

Кутия с диф и 4.44 предавателно число за 500 кинта е много добра оферта, но всеки си преценява според джоба. Дори и старата кутия с дифа за желязо да я продаде gatof, ще му стъпи като за трансферен соленоид.

Ще е жалко колата ( и кутията ) да отидат за скрап.

Пет Ное 17, 2017 12:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Vmax написа:
askeless написа:
След казаното за соленоидите и начина на работа, моята е късна ревизия D или последна, моя парт е ~090 накрая, няма да му свърши работа. Не исках да звучи като реклама на продаваното, аз съм писал лично на колегата. В общи линии в тая кутия има едно 60-70лв алуминиеви и 10 желязо, няма да я бавя дълго още.


Реклама аз не видях, не знам какво се притесняваш. Може да работи този соленоид, но трябва да се сложи бушон за да обърне действието му.
Ял съм го това със СВХ-а, като навремето - нямаше соленоид от първо поколение, взехме този с ~090 се чудим що е зацепена колата 50/50 постоянно...та боц един бушон и готово.

Кутия с диф и 4.44 предавателно число за 500 кинта е много добра оферта, но всеки си преценява според джоба. Дори и старата кутия с дифа за желязо да я продаде gatof, ще му стъпи като за трансферен соленоид.

Ще е жалко колата ( и кутията ) да отидат за скрап.


Май натам вървят нещата колега. Оказва се, че е счупен някакъв диск който играе ролята на раздатка. Поне така ми го обясниха и ремонта ще излезе доста солен. Така че колата отива за части. Няма смисъл да наливам пари в нея и жалко или не трябва да продължаваме напред.. :) Или цяла кутия втора ръка или колата за скрап аз така го виждам.

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Пет Ное 17, 2017 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами колега това само ти може да го прецениш най-добре.

Имаш опция за кутия с диф, и да върнеш твоите за скрап. Така ще се вместиш в рамките на 500 лв с труда.

Или караш цялата кола за скрап, което ще е жалко е ако е в добро здраве.

Пет Ное 17, 2017 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор