Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:14 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
 Помощ за избор на Subaru 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Ное 10, 2018 10:04 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги (бъдещи)! В процес на избор съм на автомобил, като колебанията ми са м/у Impreza 2.0i/Forester 2.0i (125) и Outback 2.5i (156) 2002-2005. Бюджета ми е о/о 5000 лв. (по-малко - по- добре). Кой от автомобилите би бил най-подходящ за човек, който никога не е карал Субару, но би искал да може да закара семейството си на планина зимата (без да му замръзнат чистачките, огледалата, фаровете и предното стъкло) и на море лятото (без да изпукаме от жега в колата, защото ни е страх да пуснем климатика, поради повишен разход или понижена мощност), като не се лишава от добра возия и добро ускорение. Благодаря предварително за споделеното мнение и опит!

Пон Дек 10, 2018 2:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 09, 2018 5:06 pm
Мнения: 81
Автомобил: Impreza 2006R
Телефон: +359898276714
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
За 5000 лева само двигателя! ;) :D 3:)

Enviado desde mi Jolla C mediante Tapatalk

Пон Дек 10, 2018 9:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така както го описваш - семейни пътувания, планини, езера, морета - за мен значи доста багаж, което директно отива на Аутбек.

От друга страна 2.0 мотора е по-здрав и по-безпроблемен, но е слаб за Легаси купето (като цяло, не че колата не движи) и го няма на Аутбеците.

2.5 мотора е на 80% сигурно, че ще трябва да се отваря, ако не е ревизиран или ако е нов внос (от автокъща) или някой не го е направил.
5000лв за '99-2004 Аутбек е ОК като пари, но смятай и отваряне на мотора (1500-3000+лв), защото е много вероятно да се наложи - тогава вече не са достатъчно.
Основното за което трябва да гледаш са ръжди (защото няма кой да ти ги оправя и не е евтино) и след това идват мотор и скорости.

Най-важният въпрос е: Трябва ли ти наистина Субару?

Прочети темите тук - има много писано и си прецени, дали ще можеш да му смогнеш на поддръжката и ремонтите!
Случва се, ако попаднеш на читава бройка да си много доволен, но масово са кочини с проблеми, които искат сериозна инвестиция след закупуване (ако не си го правиш сам е и скъпо и приключение).
ПЪРВО гледай коли, които се продават тук (не значи, че не може да имаш проблеми с нея после, но поне се преполага, че е гледана повече). После нов внос!
Сега ми хрумна, че се продава този: viewtopic.php?f=38&t=25068
Не познавам колата, но познавам колегата и предполагам си го е поддържал (не случайно, цената е такава за '99. Задължиттелно преглед при Павлин в ПД и слушай ВНИМАТЕЛНО какво казва като проблеми и основно да ти каже какви разходи да очакваш!).

А и друго. Сега ако кажеш 'ама аз до ПД да ходя за 1 кола ли!??!'. Еми да - в БГ читави екземпляри има малко и за толкова пари може да се вдигнеш да видиш няколко на другия край на БГ (и после да се откажеш, като видиш, че всиките не стават #-o ). Най-малко, ако не си близо - намираш 5-6-10 да огледаш, чуваш се с продавачите, преценяваш дали са ОК въобще да ходиш и така.

успех :good:

@Kollin - знам, че е майтап горното (почити :D ), ама ако човекът наистина иска да си купи кола, не е гот да се бъзикаш така. Пъври пост му е, все пак.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Дек 10, 2018 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
@Kollin - знам, че е майтап горното (почити :D ), ама ако човекът наистина иска да си купи кола, не е гот да се бъзикаш така. Пъври пост му е, все пак.


Мен по принцип един ръждив дръгел за 1600 лв. ме обърна към марката, но това е по-скоро изключение, така че съм напълно съгласен с теб :good:

Пон Дек 10, 2018 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
martes написа:
Здравейте, колеги (бъдещи)! В процес на избор съм на автомобил, като колебанията ми са м/у Impreza 2.0i/Forester 2.0i (125) и Outback 2.5i (156) 2002-2005. Бюджета ми е о/о 5000 лв. (по-малко - по- добре). Кой от автомобилите би бил най-подходящ за човек, който никога не е карал Субару, но би искал да може да закара семейството си на планина зимата (без да му замръзнат чистачките, огледалата, фаровете и предното стъкло) и на море лятото (без да изпукаме от жега в колата, защото ни е страх да пуснем климатика, поради повишен разход или понижена мощност), като не се лишава от добра возия и добро ускорение. Благодаря предварително за споделеното мнение и опит!


Колега, чета и препрочитам и не виждам как реши точно Субару да си купиш. Бюджета няма да коментирам, но гарантирано ще закараш близките си до планината през зимата. Оттам вече започва веселото ROFL . Защо си решил, че на Субару не му замръзват изброените елементи? Даже няма да можеш да влезеш в него - който не е размразявал врати без рамка е щастливец :giggle: . Като гледам и климатик няма да пускаш след, първите 100 км и сверка в портфейла - нито мощност ще има, нито икономия. За ускорение няма да говорим, ако няма дупка на предния капак. Возия? Ако слизаш от френска кола няма хич да ти хареса.
Преосмисли още веднъж приоритетите.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0
 13

Вто Дек 11, 2018 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
....Защо си решил, че на Субару не му замръзват изброените елементи?...


За неговия случай си напълно прав, но примерно при Фори SH интензивнините подгревни зони на чистачките върху стъклата(мисля са си серийна екстра и при базовото ниво) не са често срещано оборудване във возилата от тези години, па и в по-нови. Скоро един приятел си взе 4-годишна 5-ца X-drive и има какви ли не екстри, включително подгрев на волана, но няма интензивни зони на чистачките, а честно казано са си доста полезни - вече 2-ра зима се наслаждавам на тази екстра.

Вто Дек 11, 2018 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор