Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Няколко въпроса относно Leone 3-та ген. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 8:33 pm
Мнения: 9
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Това ми е първото писане във форума, надявам се не и последното. :) Значи загледал съм се в едно Леоне седан 3-та генерация, двигател 1.8 карбуратор, автоматик, 4WD. Имам няколко питания относно модела, понеже до сега не съм имал пряк достъп с Леоне. След като се поинтересувах, разбрах че 4WD-то е като цяло за "тежки" ситуации, и по-точно сняг, кал, пясък и т.н. и не е препоръчително да се кара на сух асвалт. До колкото разбирам има и автоматичен режим, при който 4WD-то се включва когато има приплъзване/пробуксуване. Основните ми чуденки са, как е като цяло автоматика на въпросния модел? Удачна комбинация ли е на въпросния модел Леоне? Също така, понеже е автоматик, предполагам няма бавни/бързи скорости. В такъв случай как се държи в сняг/кал/ и подобни условия? И по-специално изкачвания в сняг? Колата евентуално ще се използва като всекидневка, оф-роуд ще вижда пренебрежително малко, може би съотношение 90/10. Като цяло ще е за в града и чести междуградски пътувания. Като разход имате ли наблюдения как е? Понеже до колкото съм се поинтересувал, автоматика е 3-степенен, и не знам колко това се отразява на икономията/разхода на колата. :-~ И последно бих искал да попитам, какви са най-често срещаните "болежки" при въпросния модел, и има ли нещо по-специално за което трябва да се внимава.
Съжалявам за дългото мнение, малко се отнесох, но ще съм страшно благодарен на всички мнения, независимо дали от лични или странични наблюдения върху модела. Още веднъж благодаря. :bow:

Нед Сеп 07, 2014 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 2:17 pm
Мнения: 153
Местоположение: София
Автомобил: Pазни италианки
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей, колега. Добре си се насочил. Тези автомобили са идиотоустойчиви просто. Няма да съжаляваш за решението си. Колкото до въпросите ти:
- Автоматикът няма "истински" бързи и бавни, но "заключиш" кутията на първа предавка (поставяйки лоста на позиция 1) получаваш по-добра теглителна сила за сметка на скоростта, което е...сносен заместител на бавните. Няма проблем да изкачва и на сняг, и на лед.
- За разхода - моята кола е с въпросната компановка (1800 карбуратор с автоматична трансмисия) и си гори едно 13-15/100 газ, но тези стойности са доста относителни, предвид различния стил на шофиране на всеки, състоянието на самия автомобил и т.н. Казано накратко - имат склонност към сравнително висок разход по няколко определени причини - остаряла технология на трансмисията (само три предавки), високо тегло, което малко или много затормозява мотора (тук все пак говорим за най-слабата версия на ЕА82).
- Основните болежки - на първо място е най-слабото място на кажи-речи всяка японска кола от тия години (че и от по-късни) - ръждата. Ламарините на Леоне-то са сравнително тънички и (очевидно) не много добре защитени от корозия. Друго, което ми е направило впечатление при модела - често се разтракват повдигачите, което естествено дразни, но ПО НИКАКЪВ начин не е опасно за мотора. Моята си трака от време оно и досега не е създала проблеми, свързани с това. Знам за няколко случая, при които буквално се къса задния мост, но това очевидно не е масово явление.

Надявам се, че съм бил полезен. Поздрави. :)

_________________
=====> http://www.youtube.com/watch?v=uhs_idStQvo <=====

=====> http://www.youtube.com/watch?v=QB6QfM-Chio <=====

Пон Сеп 08, 2014 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 10:32 pm
Мнения: 293
Местоположение: kazanlak
Автомобил: subaru leone coupe
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
deepfreeze написа:
Здравейте колеги,
Това ми е първото писане във форума, надявам се не и последното. :) Значи загледал съм се в едно Леоне седан 3-та генерация, двигател 1.8 карбуратор, автоматик, 4WD. Имам няколко питания относно модела, понеже до сега не съм имал пряк достъп с Леоне. След като се поинтересувах, разбрах че 4WD-то е като цяло за "тежки" ситуации, и по-точно сняг, кал, пясък и т.н. и не е препоръчително да се кара на сух асвалт. До колкото разбирам има и автоматичен режим, при който 4WD-то се включва когато има приплъзване/пробуксуване. Основните ми чуденки са, как е като цяло автоматика на въпросния модел? Удачна комбинация ли е на въпросния модел Леоне? Също така, понеже е автоматик, предполагам няма бавни/бързи скорости. В такъв случай как се държи в сняг/кал/ и подобни условия? И по-специално изкачвания в сняг? Колата евентуално ще се използва като всекидневка, оф-роуд ще вижда пренебрежително малко, може би съотношение 90/10. Като цяло ще е за в града и чести междуградски пътувания. Като разход имате ли наблюдения как е? Понеже до колкото съм се поинтересувал, автоматика е 3-степенен, и не знам колко това се отразява на икономията/разхода на колата. :-~ И последно бих искал да попитам, какви са най-често срещаните "болежки" при въпросния модел, и има ли нещо по-специално за което трябва да се внимава.
Съжалявам за дългото мнение, малко се отнесох, но ще съм страшно благодарен на всички мнения, независимо дали от лични или странични наблюдения върху модела. Още веднъж благодаря. :bow:
дай тел за връзка или ми звънни 0894320414 да ти отговоря на писанията а и аз ще продавам моето Леоне то е в ръчни скорости и бавни скорости.....

Вто Сеп 09, 2014 9:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор