Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:30 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Твърда возия и чукане отзад на Justy G3X 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,колеги ! Дайте си мнението относно проблема,за който се двоумя как да реша....та проблема,е че когато колата е натоварена ( 4 човека и 2-3 сака образно казано) при преминаване на неравности с по-висока скорост( знаете какви са ни магистралите) диференциала иска да влезне в купето....след оглед на окачването отзад ,резултата е леко омаслени амортисьори,които според мен ще изкарат още година,но зависи от експлоатацията на автомобила разбира се и омекнали пружини(газовата ми е на мястото на резервната гума)...та чудя се какво да правя...да пробвам само с подложки на пружините малко да се вдигне купето или пък да си купя 2 нови пружини....и ако е от тях догодина да сменям амортисьори....
П.С. Евентуално да ми препоръчате магазин в София или пък колега,от който да се обзаведа с пружини,амортисьори

Нед Ное 10, 2013 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:(

Пон Ное 18, 2013 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мога да разбера с какво ще ти помогнат подложките на пружини в случая - те играят роля само да ти повдигнат просвета, но клякането не могат да коригират. Ако сложиш гумени тампони между ребрата на пружината - ще спомогнеш да не кляка, но ще втвърдиш окачването, а и като казваш, че с ати омаслили амовете - по-добре не. За най-евтин вариант - рециклирай амовете и си купи 1 комплект нови пружини или втора ръка запазени.

Пон Фев 10, 2014 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
nikentce написа:
Не мога да разбера с какво ще ти помогнат подложките на пружини в случая - те играят роля само да ти повдигнат просвета, но клякането не могат да коригират. Ако сложиш гумени тампони между ребрата на пружината - ще спомогнеш да не кляка, но ще втвърдиш окачването, а и като казваш, че с ати омаслили амовете - по-добре не. За най-евтин вариант - рециклирай амовете и си купи 1 комплект нови пружини или втора ръка запазени.


Мисля,че и тампоните м/у ребрата на пружините не са добър вариант при положение,че са стари пружините..в смисъл ще има напрежение м/у навивките и вероятността тогава да се чупят е по-голяма :) .....а за рециклаж на амовете съм малко пас...по-добре нови да си взема , а пружини да търся втора ръка :)
П.П. съжалявам за късния отговор

Пон Мар 03, 2014 6:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какво значи леко омаслени,щом има масълце значи са изтървали.Смени си първо тях и тогава предприемай други мерки. :good:

Вто Мар 04, 2014 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
kerpi134 написа:
Какво значи леко омаслени,щом има масълце значи са изтървали.Смени си първо тях и тогава предприемай други мерки. :good:


понеже ми изпаднаха едни подложки 20 мм в четвъртък ще ги слагам и след това ще видя как се държи колата, и дали ще има ефект ...ако няма ще сменям амовете :)

Вто Мар 04, 2014 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Проблема е решен...всичко е от амортисьорите,сложих на Монро 65лв/бр с 2 год. гаранция. И подложки сложих 20 мм за да се вдигне отзад ... доволен съм и откъм возия и от към стабилност :)

Пон Мар 10, 2014 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 9:33 pm
Мнения: 91
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Импреза 1,6 '99; Легаси 2.0 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да ме прощавате, ама заглавието на темата ми вдигна настроението!!!

Вто Мар 11, 2014 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: .

Вто Мар 11, 2014 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор