Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Твърда возия и чукане отзад на Justy G3X 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,колеги ! Дайте си мнението относно проблема,за който се двоумя как да реша....та проблема,е че когато колата е натоварена ( 4 човека и 2-3 сака образно казано) при преминаване на неравности с по-висока скорост( знаете какви са ни магистралите) диференциала иска да влезне в купето....след оглед на окачването отзад ,резултата е леко омаслени амортисьори,които според мен ще изкарат още година,но зависи от експлоатацията на автомобила разбира се и омекнали пружини(газовата ми е на мястото на резервната гума)...та чудя се какво да правя...да пробвам само с подложки на пружините малко да се вдигне купето или пък да си купя 2 нови пружини....и ако е от тях догодина да сменям амортисьори....
П.С. Евентуално да ми препоръчате магазин в София или пък колега,от който да се обзаведа с пружини,амортисьори

Нед Ное 10, 2013 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:(

Пон Ное 18, 2013 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мога да разбера с какво ще ти помогнат подложките на пружини в случая - те играят роля само да ти повдигнат просвета, но клякането не могат да коригират. Ако сложиш гумени тампони между ребрата на пружината - ще спомогнеш да не кляка, но ще втвърдиш окачването, а и като казваш, че с ати омаслили амовете - по-добре не. За най-евтин вариант - рециклирай амовете и си купи 1 комплект нови пружини или втора ръка запазени.

Пон Фев 10, 2014 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
nikentce написа:
Не мога да разбера с какво ще ти помогнат подложките на пружини в случая - те играят роля само да ти повдигнат просвета, но клякането не могат да коригират. Ако сложиш гумени тампони между ребрата на пружината - ще спомогнеш да не кляка, но ще втвърдиш окачването, а и като казваш, че с ати омаслили амовете - по-добре не. За най-евтин вариант - рециклирай амовете и си купи 1 комплект нови пружини или втора ръка запазени.


Мисля,че и тампоните м/у ребрата на пружините не са добър вариант при положение,че са стари пружините..в смисъл ще има напрежение м/у навивките и вероятността тогава да се чупят е по-голяма :) .....а за рециклаж на амовете съм малко пас...по-добре нови да си взема , а пружини да търся втора ръка :)
П.П. съжалявам за късния отговор

Пон Мар 03, 2014 6:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 196
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какво значи леко омаслени,щом има масълце значи са изтървали.Смени си първо тях и тогава предприемай други мерки. :good:

Вто Мар 04, 2014 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
kerpi134 написа:
Какво значи леко омаслени,щом има масълце значи са изтървали.Смени си първо тях и тогава предприемай други мерки. :good:


понеже ми изпаднаха едни подложки 20 мм в четвъртък ще ги слагам и след това ще видя как се държи колата, и дали ще има ефект ...ако няма ще сменям амовете :)

Вто Мар 04, 2014 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 11:49 pm
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Проблема е решен...всичко е от амортисьорите,сложих на Монро 65лв/бр с 2 год. гаранция. И подложки сложих 20 мм за да се вдигне отзад ... доволен съм и откъм возия и от към стабилност :)

Пон Мар 10, 2014 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 9:33 pm
Мнения: 91
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Импреза 1,6 '99; Легаси 2.0 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да ме прощавате, ама заглавието на темата ми вдигна настроението!!!

Вто Мар 11, 2014 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 196
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: .

Вто Мар 11, 2014 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор