Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Покупка на Subaru Justy G3X 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 8:35 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy 1.3
Телефон: 0887778920
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
карам вече 5 години Justy 1.3 1997г, но съм решил да го сменя с по новичкото Justy G3X, ако може малко инфо за модела гледам има два варианта 1,3i и 1,5i кой е по добре, здрави ли са като цяло, виждам още че вече са с AWD, а не 4WD като моето не че не съм доволен, но нали AWD е най добрата технология за 4x4 за сега поне така съм чел из нета и доста тестове съм изгледал. Благодаря предварително

Нед Юни 05, 2016 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега.
Както и за сегашната ти кола по-добре питай SUZUKI форум,
защото тя е Игнис с емблеми Subaru.
Те така.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Юни 05, 2016 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 8:35 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy 1.3
Телефон: 0887778920
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това не ми беше минавало през ума, благодаря ти колега!

Нед Юни 05, 2016 9:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:-~

Чет Авг 03, 2017 10:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 08, 2023 12:28 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy G3x
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
=D>
Казвам здравей на всеки който е решил да си купи кола „Subaru G3x justy ” и е решил да направи предварително проучване за този модел на тази марка. Браво точно така се прави. И аз го направих. Но повърхностно и набързо.И затова сега си патя.
С две думи казвам НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТАКАВА КОЛА. Особено от Враца. Моята кола я взех от Георги Илиев Георгиев собственик на фирма „Кранамашавто ” ЕООД с
GSM 0879177844 . Името на автокъщата е GTAUTO ВРАЦА.



Накратко разказвам моята история . Съпругата ми кара една мазда Демио , която е страхотна кола но вече е много изгнила. След бърз преглед на пазара се спряхме на Сузуки Игнис . Изглежда добре,височка е и е 4х4.Докато направихме 3-4 огледа и случяйно забелязах Субарото което много приличаше на Сузукито.След 3-4 огледа на Субаро Джъсти се спряхме на едно във Видин. Капарирахме го и след 6 дни отидох да го взема.От Враца до София го закарах на собствен ход.Още на втрия ден откакто го взех и просто го карах (да свикнем с колта),чух притеснителен шум докато карам колата. Първо си помислих ,че е от съединителя , защото отделяше много ниско.
Но колкото повече я карах през следващите три дни , толкова повече шумът се увеличаваше и започна да звучи много притеснително.Все едно „мели железни топчета” – така каза майстора който от години се грижи за колите ми . Според него проблема е или от съединителя или от скоростната кутия. За да се разбере със сигурност трябва де се качи на крика и да се провери. Сваляне – качване на съединител и скоростна кутия -300-350лв.Ако проблемът е в съединителя може да се оправи за ден два (има части е не е проблем),но ако проблема е в скоростната кутия , тогава трябва да имам бърз вариант за реакция – (да знам откъде да взема втора употреба скоростна кутия).Започнах да търся скоростна кутия и познайте – оказа се ,че тези скоростни кутии за този модел са много чупливи и затова не се намират лесно , а ако ги намериш цената е зашеметяваща – 1500лв.За три дни се обадих къде ли не и навсякъде отговора беше - Нямам.
Само на едно място имаше такава кутия и то четири броя.Познайте къде се намираше това място – разбира се във ВРАЦА(ТАМ ОТКЪДЕТО СИ КУПИХ И КОЛАТА).Съвпадение – надали.
Според моя майстор най вероятно на моята кола е свалена здравата скоростна кутия и е сложена счупена (направена да изкара 200-300 километра ).Това го разбрах когато свалихме скоростната кутия и видяхме заварките които са правени на касетата на диференциала – нещо което дори и моя майстор не беше виждал досега.
С една дума бях прецакан . Когато се обадих на човека от който купих колата , последваха едни обяснения че той незнаел че това са го направили тези от Австрия и какви ли не подобни глупости.
Затова ви казвам ПРЕДИ ДА СИ КУПИТЕ КОЛА ОТ ВРАЦА МНОГО ВНИМАВАЙТЕ.
Моята кола я взех от Георги Илиев Георгиев собственик на фирма „Кранамашавто ” ЕООД с
GSM 0879177844
. Името на автокъщата е GTAUTO ВРАЦА.

Ще ви покажа снимки на заварката направена на касетата на диференциала

Вто Мар 14, 2023 11:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 08, 2023 12:28 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy G3x
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
това са снимките


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 15, 2023 12:28 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор