Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:14 pm



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Покупка на Subaru Justy G3X 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 8:35 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy 1.3
Телефон: 0887778920
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
карам вече 5 години Justy 1.3 1997г, но съм решил да го сменя с по новичкото Justy G3X, ако може малко инфо за модела гледам има два варианта 1,3i и 1,5i кой е по добре, здрави ли са като цяло, виждам още че вече са с AWD, а не 4WD като моето не че не съм доволен, но нали AWD е най добрата технология за 4x4 за сега поне така съм чел из нета и доста тестове съм изгледал. Благодаря предварително

Нед Юни 05, 2016 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега.
Както и за сегашната ти кола по-добре питай SUZUKI форум,
защото тя е Игнис с емблеми Subaru.
Те така.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Юни 05, 2016 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 05, 2016 8:35 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy 1.3
Телефон: 0887778920
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това не ми беше минавало през ума, благодаря ти колега!

Нед Юни 05, 2016 9:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:-~

Чет Авг 03, 2017 10:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 08, 2023 12:28 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy G3x
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
=D>
Казвам здравей на всеки който е решил да си купи кола „Subaru G3x justy ” и е решил да направи предварително проучване за този модел на тази марка. Браво точно така се прави. И аз го направих. Но повърхностно и набързо.И затова сега си патя.
С две думи казвам НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТАКАВА КОЛА. Особено от Враца. Моята кола я взех от Георги Илиев Георгиев собственик на фирма „Кранамашавто ” ЕООД с
GSM 0879177844 . Името на автокъщата е GTAUTO ВРАЦА.



Накратко разказвам моята история . Съпругата ми кара една мазда Демио , която е страхотна кола но вече е много изгнила. След бърз преглед на пазара се спряхме на Сузуки Игнис . Изглежда добре,височка е и е 4х4.Докато направихме 3-4 огледа и случяйно забелязах Субарото което много приличаше на Сузукито.След 3-4 огледа на Субаро Джъсти се спряхме на едно във Видин. Капарирахме го и след 6 дни отидох да го взема.От Враца до София го закарах на собствен ход.Още на втрия ден откакто го взех и просто го карах (да свикнем с колта),чух притеснителен шум докато карам колата. Първо си помислих ,че е от съединителя , защото отделяше много ниско.
Но колкото повече я карах през следващите три дни , толкова повече шумът се увеличаваше и започна да звучи много притеснително.Все едно „мели железни топчета” – така каза майстора който от години се грижи за колите ми . Според него проблема е или от съединителя или от скоростната кутия. За да се разбере със сигурност трябва де се качи на крика и да се провери. Сваляне – качване на съединител и скоростна кутия -300-350лв.Ако проблемът е в съединителя може да се оправи за ден два (има части е не е проблем),но ако проблема е в скоростната кутия , тогава трябва да имам бърз вариант за реакция – (да знам откъде да взема втора употреба скоростна кутия).Започнах да търся скоростна кутия и познайте – оказа се ,че тези скоростни кутии за този модел са много чупливи и затова не се намират лесно , а ако ги намериш цената е зашеметяваща – 1500лв.За три дни се обадих къде ли не и навсякъде отговора беше - Нямам.
Само на едно място имаше такава кутия и то четири броя.Познайте къде се намираше това място – разбира се във ВРАЦА(ТАМ ОТКЪДЕТО СИ КУПИХ И КОЛАТА).Съвпадение – надали.
Според моя майстор най вероятно на моята кола е свалена здравата скоростна кутия и е сложена счупена (направена да изкара 200-300 километра ).Това го разбрах когато свалихме скоростната кутия и видяхме заварките които са правени на касетата на диференциала – нещо което дори и моя майстор не беше виждал досега.
С една дума бях прецакан . Когато се обадих на човека от който купих колата , последваха едни обяснения че той незнаел че това са го направили тези от Австрия и какви ли не подобни глупости.
Затова ви казвам ПРЕДИ ДА СИ КУПИТЕ КОЛА ОТ ВРАЦА МНОГО ВНИМАВАЙТЕ.
Моята кола я взех от Георги Илиев Георгиев собственик на фирма „Кранамашавто ” ЕООД с
GSM 0879177844
. Името на автокъщата е GTAUTO ВРАЦА.

Ще ви покажа снимки на заварката направена на касетата на диференциала

Вто Мар 14, 2023 11:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 08, 2023 12:28 am
Мнения: 4
Автомобил: Subaru Justy G3x
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
това са снимките


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 15, 2023 12:28 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор