Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:24 pm



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
 Джъсти 2001 година проблем с ВИН кода 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, дайте идеи... или решения..

Скоро замених старото джъсти на жена ми с по-нов екземпляр, изключително запазен, без дори намек за ръжда и с всички работещи системи. Започнах му техническото обслужване както си знам, тоест преглед по системи и подмяна на всичко, което ми се струва поизносено ... заминаха гумички на клапаните с реглаж, семеринги де каквито има, тампони, накрайници и т. н. ОБАЧЕ...оказа се че по ВИН код не мога да намеря почти нищо от оставащите части, просто повечето системи не го четат. Предполагам че е заради сложната врътка, получила се от произведено от Унгарската дивизия на Сузуки кола, наречена Субару :)
Не мога да намеря например тампона на двигател/скоростна кутия, който е специфичен, както и дясна полуоска, тъй като има малко луфт във висящия лагер и би било добре да се смени.... Та има ли някой идея как да се сдобия с нови части за това начинание и изобщо как се търсят по ВИН части за тази екзотика...

Чет Авг 18, 2016 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От другата ти тема VIN-а който си дал TSMMSG35S00875894 мисля, че не е правилен.

Мисля, че правилният е: TSMMSG35500875894. Провери на колата първо.

Чет Авг 18, 2016 10:31 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря, този номер го преписах дословно от талона.... Не че не може да са го объркали в КАТ.

Чет Авг 18, 2016 10:48 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нещо не е много читав, но не съм сигурен вече дали наистина е грешен. Виж на колата все пак.

Чет Авг 18, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с талоните е коронния номер на кат. На предишната ми кола ми бяха пропуснали 4 цифри на номера на двигателя, мой приятел караше кола с 2 врати регистрирана като "комби" ...
Проверявайте и сравнявайте всичко, че в тази система работят само идиоти.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Пет Авг 19, 2016 9:07 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
TurboManiak написа:
...

Проверявайте и сравнявайте всичко, че в тази система работят само идиоти.


Колега, не смятам, че изказването ви е коректно. Всеки може да сгреши,
но заради неволна грешка да наречеш сгрешилия идиот е меко казано обида.

Помислете, когато и вие сгрешите и вас ви нарекат идиот - как ще се почувствате?
Наскоро ми се наложи да регистрирам автомобил в КАТ София и да ви кажа честно
ако през мен минаваха толкова много хора и аз бих сгрешил.

С най-добри пожелания

Поздрави

Съб Авг 20, 2016 7:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Забравих да спомена, че отказаха да коригират грешката на моя приятел с "комбито", а на мен вдигнаха скандал та да ме види кой съм цялата зала в която чакаха за документи.
Та да, не са идиоти, сбъркал съм ... ПЪЛНИ ИДИОТИ СА.
В цялата система за регистрация на КАТ те карат да се чувстваш все едно се молиш за нещо, а всъщност никой от тях не се сеща ЧЕ СИ ПЛАЩАШ за нещо. Опита ми е предимно от КАТ София и Плевен, но съм убеден че е така в цялата страна.
Понеже съм помагал от време на време на приятели да минават кат та съм се наиграл достатъчно. Връщали са ме да демонтирам пластмасови капаци, че те не можели да видят номера на двигателя. Колко пъти съм търкал номер на двигател с подръчни средства (мокри кърпички ... даже съм плюл), защото човека на канала очевидно получава заплата да седи на стола и да зяпа мухите.
Слава богу аз не съм бил връщан с конфискувана кола, но достатъчно пъти (сещам се за поне 5) съм чувал фразата "Тоя номер на рама не ми харесва!" след което съм стоял на канала 45 минути до час без информация, сега пеша ли ще се прибера, изгорях ли с парите. И когато на 30-тата минута на съседния канал на едно момче му конфискуваха BMW-то. Ами сещай се какво прави това за нервната ти система.
И има още ... но за друг път.
Та да, най-малко обидното с което мога да ги оприлича е идиоти. Мога да се изкажа и по-"коректно" за тях, но ще е вече вулгарно. :D
Със здраве,
и дано да не ти се налага да попадаш в ситуациите в които съм попадал аз.

PS. Извинявам се, че оспамихме на колегата темата.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Съб Авг 20, 2016 11:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки има да напише нещо за КАТ,но това е отделна тема.
Може да се оформи добро четиво,да си поплачем един на друг.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Авг 20, 2016 11:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
В случая КАТ нямат вина, ВИН-ът си е същия като на купето, проверено надлежно. Така че проблемът си остава ... Ще буда благодарен на всеки, който даде идея от къде да поръчам тези чаркаляци ...нови :)

Нед Авг 21, 2016 6:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 7:29 pm
Мнения: 54
Местоположение: Шумен
Автомобил: Forester sf ej20j
Телефон: 0896432628
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Колега кажи какво ти трябва да проверя дали мога да измисля нещо.
Само ще те помоля да ми дадеш данните на колата и кода на мотора...

Пон Мар 13, 2017 8:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Както написах и по-рано, УИН TSMMSG35S00875894, Субару Джъсти 2000 г, унгарска сглобка. Питанката е за тампона под двигател/скоростна кутия. За сега съм закрепил старият с добре познати методи на вулканизация и транспортна лента, но това не е дълготрайно решение.... дано пък не съм прав :)

Пон Мар 27, 2017 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 7:29 pm
Мнения: 54
Местоположение: Шумен
Автомобил: Forester sf ej20j
Телефон: 0896432628
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Дигателя какъв е? Ако можеш и снимка на тампона да дадеш да поровя из каталозите, когато съм на работа...
Мисля че от някой суифт ще съвпаднат.
http://epc.japancars.ru/suzuki/#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
Виж на тази схема дали го има...

Чет Апр 06, 2017 5:30 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор