Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Дек 18, 2018 8:03 pm

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 subaru от forester xt в subaru outback 
Автор Съобщение

Автомобил: subaru legacy outback 2007
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,

Интересно ми е до колко е възможно subaru от forester 2.5 xt, да се ползва за донор на subaru outback 2.5 2007, като основно питането ми е за:

- Скоростна кутия 5eat;
- Двигател;
- Диференциали;
- Компютър;

*Има варианти с американско outback, но това не е питането!

Subaru Forester XT swap Subaru Outback non-turbo

Сря Сеп 27, 2017 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 907
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тегава работа - трябва да се прехвърли цялата инсталация, защото приемника е атмосферен.
По лесно е да обърнеш волан, отколкото да направиш това за което питаш

Сря Сеп 27, 2017 5:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 812
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И от какво ще е тази 5еаt, защото в тези автомобили такава няма

Вземи си американският XT Outback

Сря Сеп 27, 2017 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил

От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря,

Беше ми е интересно, защото както знаем няма Outback XT в Европа, а до колкото знам US кола имат и разлики с частите и не ми се занимава с това + това изборът вече е направен.

Но за двигателя се чудех, защо да не може да се премести от Forester в Outback и да се решат доста от проблемите в това тепърва да изграждаш турбо.

За 5eat, да Forester няма, объркал съм се, но пък H6 имат.

Прехвърлянето на цялата инсталация е тегав вариант, т.е. има хора които биха се занимали с това, но ще излезне скъпо.

Чет Сеп 28, 2017 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: '97 Palio '97 BG9 25D, '96 BG7 22e
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 428
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз да се включа.

Няма как да прехвърлиш цялата инсталация от 2.5хт форестър - нито дължини, нито букси, нито местоположение на компоненти, уреди, оборудване съвпадат. Инсталациите минават през различни места, други са бушоните, релетата и т.н. Не е болт он в никой случай, удължаването не е препоръчително и е трудоемко, така, че за да запазиш всичко, което колата има ще е необходимо вграждане на части от турбо инсталацията в атмосферната. На мнение съм, че никой няма да се навие, или ако се навие, ще е за поне 2к лв само за труд, не се знае колко време ще отнеме и дали няма да има някакъв брак по трасето. Отделно само инсталация, еку, имобилайзер, гривна с антена, ключове, ключалки, всичко от ляв волан, едва ли ще намериш за под 500-600лв. Защото десния волан е с различна инсталация и що се касае до инсталация става само за донор на релета, бушони и букси, но не и за важните кабели. А мотор и периферия, магаре, къстъм генерация и сума ти още неща? После ако оставиш твоята 4еат, нали си даваш сметка, че с новите нютони никак няма работи добре. Ако пък сменяш към 5еат, ще е много забавно навързването на управлението на кутията с ВТД и ВДЦ (ЕСП).

Най-лесния и евтин вариант да се извади твоите мотор, кутия и инсталация, след което последната да се разплете, като всичко, касаещо управлението на мотора и кутията се прекъсне и/или извади, а всичко останало се остави, включително заводското еку. Прави се ключ и се изключва ЕСП, защото няма как да продължиш да я ползваш, ако се налага леко се преправя и абс инсталацията. После слагаш турбо мотора, пускат се нови кабели само за неговото управление, слага се второ еку - например една мега 2-3. Някой я пише и получаваш каквото искаш. Забравих - продаваш автоматика и слагаш МТ кутия.

Като цяло мисля, че платформата ти не е добра за това, което си започнал. Аз бих продал тази кола и бих си подсигурил евтин автомобил за времето, през което няма да има кола. После бих си купил купе ляв волан от дизелово б13 с проблемен мотор, тъй като ще е доста евтино и няма да работиш (съсипваш :D ) по кола в движение и имаща добра продажна цена. Пари за купето може да спестиш и ако ти извадят мотора и кутията и си ги вземат я за продаване, я за предаване. После: Вариант 1 - купуваш от щатите инсталация от б13 2.5ГТ или 2.5ХТ. Действително има разлики и в техните инсталации, дори не само в местоположението на оборудването, а и някои допълнителни екстри като налягане и температура на гориво, допълнителни екологии и още и още. Намираш си ej255/7 двигател и свързаните с него неща, решаваш дали мт или ат и действаш. Вариант 2 - купуваш от англия инсталация от б13 jdm турбо, преправя се тук там (всъщност на доста места) и ползваш нея, като в този случай ще трябва да търсиш ej205/7 мотор. Всичко зависи от това какво ще успееш да докопаш.

Всичко от изброените варианти е доста скъпо в действителност, и наистина стои въпроса дали да не се прежалиш и директно да си купиш US 2.5xt Outback, който на всичкото отгоре ще е АТ, каквото предполагам искаш.
Поздрави!

Пет Сеп 29, 2017 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил

От звездите одобрен
Отговори с цитат
Много благодаря за изчерпателният отговор,
Мисля, че ако спечеля пари ще го пробвам, аз лично да си оправя инсталацията, а парите са просто да не работя, хех.
Явно ще си се возя в атмосферката и ще си се кефя на такава каквато е ;).

Иначе,
Всичко изброено е вариант и пск смятам, че ще се прехвърли сравнително лесно, особено окабеляването от моя страна.
А за автоматика, много ме дразни, бях го взел по късмет, а и имаше идея жената да я кара, но май няма да стане, та ръчна ще е супер.

Вто Дек 04, 2018 10:23 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]