Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Апр 22, 2019 6:22 am

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Поредният Форестър 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Impreza 94, Forester 2.5 XT 6MT
Телефон: 0898865927
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След като с вярната Импреза не успяхме да преборим ръждата, за
известно време бях останал без кола и дойде времето за покупка на нова (на старо :D ).

Изборът не беше лесен, но в крайна сметка се спрях на Форестър 2-ро поколение.

До преди 2-3 години бях собственик на такъв – 2.5ХТ фейслифт автоматик, затова този път реших да потърся преди фейслифта, като условията бяха задължително да бъде с ръчна скоростна кутия и отново 2.5ХТ.

Оказа се доста трудно начинание, имайки предвид ограниченото предлагане.

В края на септември, след около месец издирване на екземпляр отговарящ на изискванията, попаднах на обява от автокъща в София. Свежа кола с неизвестна история. Хареса ми как изглежда, обхвана ме носталгия по стария Форестър и реших да поема риска. След кратко кръгче и без оглед в сервиз капарирах колата, а седмицa по-късно (на 1-ви октомври) вече беше моя собственост. Е, усмивката от лицето ми бързо се разми. Малко след като потеглих от КАТ се появи шум от скоростната кутия (виеща 5-та).

В началото не бях сигурен дали този Форестър ще остане заводска ежедневка или ще се превърне в „проект“. Проблемът в скоростите ми помогна да взема решение. 6 степенна скоростна кутия от STi (без DCCD) бързо зае мястото на оригиналната 5 степенна.

Тази наложителна смяна на кутията постави началото на този „проект“.

Започнах да събирам части, които в някакъв момент да заменят оригиналните на Форестъра.

Първото нещо което направих беше да сменя оригиналните 16-ки със 17-ки Rota Boost (нещо никак не ми допаднаха заводските джанти...). Обух ги в нови Kumho-та (вече съм си патил от тотални галоши).

Мотора мина през обслужване, за да може в по-нататъчен етап спокойно да бъде монтиран газов инжекцион.

Дидо Гущера придаде глас на Форестъра с нова генерация, отчасти изработена от него.

В края на октомври закарах Форито при Тони от Dynamic Art за газиране. Спряхме се на сетъп за по-мощен автомобил, за да не променяме нищо след ремапа на колата през пролетта.

Малко след това обаче се появи нов сериозен проблем – прецакана виско муфа на 6-степенната кутия. След кратък престой в Subaruland и с чисто нова муфа, Форито отново излезе на пътя.

Междувременно събирах всякакви чарколяци – STi кулер, златно Brembo за отпред, STi спойлер и предна броня, STi окачване (носачи, щанги, амове и пружини) и всякакви дреболии.

Преди да започнат снеговалежите, предното STi окачване зае мястото на заводското на Форестъра. Отзад обаче остана висок, донякъде поради липса на време за монтаж и на задното окачване, но и за да може поне с едната част на колата да атакувам бордюри и преспи при паркирания из София.

В момента „проектът" е „зазимен“ и чака по-топли дни.

На този етап съм стигнал до тук (предстои доста работа), но в тази тема смятам да актуализирам информацията покрай работния процес, като се надявам да бъда полезен на всеки решил да се заеме с подобно начинание (не че има малко изписано във форума).

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 55

Пон Яну 28, 2019 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Браво - отново в сектата с бързите перални. =D>
Честита покупка и безаварийни километри. Ако имаш нужда от помощ съм насреща.

Пон Яну 28, 2019 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza 94, Forester 2.5 XT 6MT
Телефон: 0898865927
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:

Благодаря, за момента се справям с нещата без особени спънки. Все пак ако има нещо ще имам едно наум :)

Пон Яну 28, 2019 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 280
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Леле мале! Честито!
Ще следя с интерес и се надявам някой път да я видя колицата.
:beer:

Пон Яну 28, 2019 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
MartoAl написа:
Vmax написа:

Благодаря, за момента се справям с нещата без особени спънки. Все пак ако има нещо ще имам едно наум :)

Като напреднеш ( завършиш проекта ) - пиши тук:

viewtopic.php?f=31&t=17414&p=211651&hilit=Тунинг+резултати#p211651

Пон Яну 28, 2019 10:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Forester 2 2.0 158hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,

Карам Форестър 2 2.0 158 коня. Моля дай ми подробности за този гущер дето ти е направил генерацията :-) Със здраве да си караш Фори-то

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Чет Яну 31, 2019 5:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]