Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Как се ходи на хижа с човек набутан в багажника? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами, не толкова трудно в интерес на истината.

Всъщност въпросният човек ми се обади вчера (събота) и ми каза как с колегите му ще ходят някъде си над Своге, но били доста хора и им трябвала още една кола. Така или иначе не бях карал извънградско до сега и веднага се съгласих да се присъединя. Условията бяха, че ще ходиме на някаква хижа над Своге и до там уж имало път. Това, което аз си представих още в началото бе следното - същата работа като да отидеш до Копитото ама с 30км повече. :D

Та, речено-сторено, тази сутрин се събрахме и се чакахме на ОМВ някъде си в София (не ме питайте кое - следвах указанията на навигатора, който по-късно се повози в багажника).
Изображение
Ето я колата ми грижливо спряна на бензиностанцията, очакваща първото си излизане извън село София с мен зад волана. Оказа се, че доста бяхме подраннили, спрямо останалите коли, и си повисяхме.

Веднъж събрани, тръгнахме 4 автомобила в конвой към Своге по път 16. Въпросният път всъщност се оказа ремонтиран доста наскоро - все още на доста места няма разделителни ленти. Ремонтираният двулентов криволичещ път естествено беше радост за нас. Асфалта бе толкова нов и гладък, че на човек направо да му се прииска да отвори вратата в движение, да се наведе настрани и да започне да лиже пътя! :D

Името на хижата, която ни беше дестинация, е "Тръстеная" и се намира близо до връх Издремец (Стара Планина) и до нея "пътя" не беше това, което си представяхме. Дефакто, удоволствието от път 16 не трая за дълго, защото беше заменено с още по-голямото удоволствие от оффроуда. ;) Та, то не бяха едни камънаци, едни локви с калища, едни коловози, големи остри камъни и наклони!

Едната от колите в конвоя - един лачен Пежак 206 - започна да изостава зад конвоя и се отказа още малко след началото! Собственикът му, знаещ проходимостта на возилото, реши да не мъчи колата си. Ние, останалите бойци, спряхме да измислим план за действие... и междувременно да си починем.
Изображение

Решението бе взето и човекът с най-много място в купето и гориво в резервоара потегли да вземе изостаналите хора (аз бях почти в резервата).
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Всъщност там, където сме паркирали на снимките, е едно от трите места през целия път, на който е достатъчно гладки и широко, че да се спре за почивка. Всичко останало беше както ви го описах по-горе:
Цитат:
Та, то не бяха едни камънаци, едни дълбоки локви с калища, едни коловози, големи остри камъни и наклони!


Както и да е, докато си чакахме, мина пичага без реални регистрационни номера и с кучета в легена.
Изображение
Всъщност, единственото нещо, което наподобяваше рег. номер бе табелка на предната решетка с името "Роско" на нея. :giggle: Голяма веселба!

След като чакането приключи, дойде моментът да се разпределят 16 човека в 3 автомобила! Решението на тази задача с повишена трудност бе следното - 10 човека се разпределят в 2 коли, а истаналите 6 се качват в Импрезата. Естествено, Импрезата по подразбиране е 5-местен автомобил, но на пътища, където няма куки с палка ;) , могат и повече хора да се натоварят на бойното комби! И ето, че навигаторът по собствено желание се метна в багажника! :)

За съжаление, пътят нагоре бе още по-тежък и в моите неопитни ръце, колата задра на 3-4пъти. Меко и ниско окачване + 6 човека + липса на офроуд умения, к'во друго да ви кажа? Както и да е, сравнително бързо усвоих някои техники и без никакви усложнения или проблеми стигнахме до място, от което нагоре трябваше да продължим пеша.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И най-накрая стигнахме до пътеката минаваща директно през малинено поле и водеща до хижа "Тръстеная".
Изображение

В двора имаше паметници от едно време. ;)
Изображение
Изображение

Та, ядохме и пихме за някакви там часове... :)
Изображение
Изображение

...и дойде време да си ходим.
Изображение

Закарахме хората от лачения Пежак до колата им. Аз естествено с още 5 човека в Субаруто! Този път бях по внимателен и Импрезата не задра силно нито един път! :good: Естествено, все се намери и някое друго камъче, което да стигне до провисналото гърне или до пода на колата, но нищо повече.

Моя милост... :)
Изображение

...и навигаторът (ухиленият пичага на преден план), доволен от возията в багажник на Импреза с изпуснали задни амортисьори и скапани тампони по камънист път.
Изображение

ПП.
Абе, това бавните скорости били егати нещото! Реших да ги пробвам днес и съм смаян. 6 човека в колата по камънист баир с дупки и препятствия се катерехме нагоре на втора предавка с 900-1000 оборота без въобще да докосвам съединителя и само едвам-едвам натисках газта, а 115hp SOHC двигателят въобще не се мъчеше и си вървеше гладко! На всичкото отгоре Ауди с по-високо окачване, но без бавни скорости и с по-малко хора вътре беше по-бавно от мен и се мъчеше повече. Е то това Субару Пауъра бил егати пауъра...
 9

Нед Ное 09, 2014 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Забавлявали сте се.
Няколко съвета:
1. Като тръгваш към място, което не познаваш и ще има нещо, различно от асфалт - зареждай!
2. Тези без номерата се карат само нагоре - не са нещо ненормално за БГ ROFL
3. Опитай същия път, но със сняг. Ще ти хареса суба-пауарът, а аудиото ще му е по-зор (ако не е куатро). :giggle: (В НИКАКЪВ случай сам!!! Поне още една кола и то е добре да е някакво 4х4!)

_________________
http://www.hostit.bg/
 1

Пон Ное 10, 2014 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:41 pm
Мнения: 506
Местоположение: Стара Загора
Skype: niggaz_nature_stz
Автомобил: subaru legacy 2.0GL 97г.
Телефон: 0889855638
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Като гледам джипката е подготвена само за лов , за какво са му номера . На тези места дет ще отиде патрулка пресмъртно не би успяла да отиде там.

_________________
Ремонт на компютърна техника, Pocket PC , навигации , GSM , инсталиране на софтуер , смяна на части идр.


https://www.facebook.com/remont.PC.GPS.GSM.obqvi/
http://niggaznature.bazar.bg

Пон Ное 10, 2014 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Преди две седмици минавах по същия път с Форито, нямах никакви ядове, Обърках пресечката и хванах към Биофермата, където за малко щях да затъна в оборската тор зад нея, ако това се беше случило никой нямаше да иска да бута :)
Като гледам вие сте оставили колите на по-малко от километър от хижата, минали сте най-големите дупки. Миналата година минавах по пътя през Лакатник не от Бов, малко по-далече е, но за сметка на това пътя е равен!

Пон Ное 10, 2014 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
valqk написа:
3. Опитай същия път, но със сняг. Ще ти хареса суба-пауарът, а аудиото ще му е по-зор (ако не е куатро). :giggle: (В НИКАКЪВ случай сам!!! Поне още една кола и то е добре да е някакво 4х4!)

Ами, страшно много ни хареса там и се решихме в скоро време пак да ходим като този път е доста възможно да има Паджеро в конвоя. :) Иначе, да, наясно съм в какви мизерии се набутвам, ако съм сам и закъсам някъде.

stan4o написа:
Преди две седмици минавах по същия път с Форито, нямах никакви ядове, Обърках пресечката и хванах към Биофермата, където за малко щях да затъна в оборската тор зад нея, ако това се беше случило никой нямаше да иска да бута :)
Като гледам вие сте оставили колите на по-малко от километър от хижата, минали сте най-големите дупки. Миналата година минавах по пътя през Лакатник не от Бов, малко по-далече е, но за сметка на това пътя е равен!

Да, когато видяхме Опел Корса с пластамасови калобрани, висящи на 5см. от земята, паркирана баш пред хижата, се зачудихме как е стигнала до там. Явно не избрахме най-лесния път, но така си ни беше по-забавно.
Иначе не съм пределно сигурен дали сме минали най-големите дупки. По пътя, през който продължихме пеш, имаше ями, които биха затруднили и джипове.

Пон Ное 10, 2014 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Dobi написа:
По пътя, през който продължихме пеш, имаше ями, които биха затруднили и джипове.


Ако на това викаш ями, някой път трябва да дойдеш за риба с нас :)

Наистина мястото е супер, хижарите също са много готини. Пихте ли малиново вино :)

Пон Ное 10, 2014 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
stan4o написа:
Пихте ли малиново вино :)


Е, то оставаше да сме толкова големи балъци, че да отидем до там и да не опитаме. :D Аз лично си сръбнах една шофьорска глътка и смея да твърдя, че е доста конкурентно на това вино, което опитах в Мелник. Следващият път обезателно си взимам една двулитрова бутилка! А как ми се ще и до Мелник да отскоча за същата цел... че и до Хасково при роднините. :beer:
 15

Вто Ное 11, 2014 12:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 6:21 pm
Мнения: 438
Местоположение: +818
Автомобил: The power of dreams ....
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евала за ентусиазма пичага ! Съседчета сме г/д ..... засичал съм бегачката ;) . Да те радва и да не те оставя никъде !

Нед Ное 23, 2014 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Зависи кога си я засякъл - имам я от почти два месеца като предишния собственик също е софиянец. ;) В София съм виждал само още една зелена Импреза комби, но тя пък беше 98-ма година (същата отвън, но с по-хубавото табло и централна конзола).

joker_brand написа:
Да те радва и да не те оставя никъде !

Мерси, да се връща! :beer: До сега определено ги изпълнява и двете... :) ама и на джоба не ми се отразява много добре. :-? За сега съм дал:
- предно дясно външно каре - 110лв.
- масло, предна лява крушка, филтри - около 200лв. всичко
- пълен комплект зимни гуми + железни джанти - 300лв.
- диагностика и чистене на стъпково моторче и дросел - 60лв.
- тампони на задна стабилизираща щанга на STI (майсторите ми минаха с оправданието, че без да искали поръчали по-скъпите тампони за STI вместо за обикновена Импреза) и комплект задни газови амортисьори MONROE (избрах газови по мое желание - беше ми мерак от доста време) - 510лв.
- аларма - 120лв.
- чисто ново радио Pioneer с USB и стерео жак - 110лв.
- техн. преглед, ГО, винетки, данък - още там някакви пари.
- 250лв. на месец за бензин (разходът градско ми е над 10, все пак).

А по колата остава:
- смяна на стъпково моторче;
- тампони на предни носачи и предна стабилизираща щанга;
- реглаж на предницата;
- пълнене на климатик;
- нови чистачки.

На всичкото отгоре напролет искам да започвам да си правя мои си неща по колата - музичка, джанти и други къстъмизациики. Колата много ме радва и нямам никакво намерение да я сменям. Това, че съм попаднал на екземпляр с една доза неща за оправяне си е мой проблем. #-o

Абе, хората са го казали - кеф цена няма, ама и аз нямам търпение наложителните неща по колата да ги оправя, че да мога да си се кефя повече. :D

Пон Ное 24, 2014 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 4:01 pm
Мнения: 489
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester III, 2.0 AT 2008
Телефон: 0895674665
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евалата мен, страшна разходка! Ама все пак може би през Лъкатник да е по-добра идеята. Ще се включа и аз, че не съм ходил на там никога.

_________________
Subaru Outbаck II, 2.5 АТ 2001, 2014-2021
Subaru Forester III, 2.0 AT 2008, 2021-2023
Subaru Outbаck III, 2.5 АТ 2008, 2023-....

Сря Дек 10, 2014 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
През Лакатник е лесно. Пак има малко камъни, но с търпение се минава лесно и с ниски коли (ако има и такива). Една приятелка се качи до хижата със Ситроен Ц2 без да одере никъде. Аз с един Акорд само един камък задрах леко и то щото се бях заблеял някъде.

Пет Дек 12, 2014 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор