Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:24 am



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Как се ходи на хижа с човек набутан в багажника? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами, не толкова трудно в интерес на истината.

Всъщност въпросният човек ми се обади вчера (събота) и ми каза как с колегите му ще ходят някъде си над Своге, но били доста хора и им трябвала още една кола. Така или иначе не бях карал извънградско до сега и веднага се съгласих да се присъединя. Условията бяха, че ще ходиме на някаква хижа над Своге и до там уж имало път. Това, което аз си представих още в началото бе следното - същата работа като да отидеш до Копитото ама с 30км повече. :D

Та, речено-сторено, тази сутрин се събрахме и се чакахме на ОМВ някъде си в София (не ме питайте кое - следвах указанията на навигатора, който по-късно се повози в багажника).
Изображение
Ето я колата ми грижливо спряна на бензиностанцията, очакваща първото си излизане извън село София с мен зад волана. Оказа се, че доста бяхме подраннили, спрямо останалите коли, и си повисяхме.

Веднъж събрани, тръгнахме 4 автомобила в конвой към Своге по път 16. Въпросният път всъщност се оказа ремонтиран доста наскоро - все още на доста места няма разделителни ленти. Ремонтираният двулентов криволичещ път естествено беше радост за нас. Асфалта бе толкова нов и гладък, че на човек направо да му се прииска да отвори вратата в движение, да се наведе настрани и да започне да лиже пътя! :D

Името на хижата, която ни беше дестинация, е "Тръстеная" и се намира близо до връх Издремец (Стара Планина) и до нея "пътя" не беше това, което си представяхме. Дефакто, удоволствието от път 16 не трая за дълго, защото беше заменено с още по-голямото удоволствие от оффроуда. ;) Та, то не бяха едни камънаци, едни локви с калища, едни коловози, големи остри камъни и наклони!

Едната от колите в конвоя - един лачен Пежак 206 - започна да изостава зад конвоя и се отказа още малко след началото! Собственикът му, знаещ проходимостта на возилото, реши да не мъчи колата си. Ние, останалите бойци, спряхме да измислим план за действие... и междувременно да си починем.
Изображение

Решението бе взето и човекът с най-много място в купето и гориво в резервоара потегли да вземе изостаналите хора (аз бях почти в резервата).
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Всъщност там, където сме паркирали на снимките, е едно от трите места през целия път, на който е достатъчно гладки и широко, че да се спре за почивка. Всичко останало беше както ви го описах по-горе:
Цитат:
Та, то не бяха едни камънаци, едни дълбоки локви с калища, едни коловози, големи остри камъни и наклони!


Както и да е, докато си чакахме, мина пичага без реални регистрационни номера и с кучета в легена.
Изображение
Всъщност, единственото нещо, което наподобяваше рег. номер бе табелка на предната решетка с името "Роско" на нея. :giggle: Голяма веселба!

След като чакането приключи, дойде моментът да се разпределят 16 човека в 3 автомобила! Решението на тази задача с повишена трудност бе следното - 10 човека се разпределят в 2 коли, а истаналите 6 се качват в Импрезата. Естествено, Импрезата по подразбиране е 5-местен автомобил, но на пътища, където няма куки с палка ;) , могат и повече хора да се натоварят на бойното комби! И ето, че навигаторът по собствено желание се метна в багажника! :)

За съжаление, пътят нагоре бе още по-тежък и в моите неопитни ръце, колата задра на 3-4пъти. Меко и ниско окачване + 6 човека + липса на офроуд умения, к'во друго да ви кажа? Както и да е, сравнително бързо усвоих някои техники и без никакви усложнения или проблеми стигнахме до място, от което нагоре трябваше да продължим пеша.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И най-накрая стигнахме до пътеката минаваща директно през малинено поле и водеща до хижа "Тръстеная".
Изображение

В двора имаше паметници от едно време. ;)
Изображение
Изображение

Та, ядохме и пихме за някакви там часове... :)
Изображение
Изображение

...и дойде време да си ходим.
Изображение

Закарахме хората от лачения Пежак до колата им. Аз естествено с още 5 човека в Субаруто! Този път бях по внимателен и Импрезата не задра силно нито един път! :good: Естествено, все се намери и някое друго камъче, което да стигне до провисналото гърне или до пода на колата, но нищо повече.

Моя милост... :)
Изображение

...и навигаторът (ухиленият пичага на преден план), доволен от возията в багажник на Импреза с изпуснали задни амортисьори и скапани тампони по камънист път.
Изображение

ПП.
Абе, това бавните скорости били егати нещото! Реших да ги пробвам днес и съм смаян. 6 човека в колата по камънист баир с дупки и препятствия се катерехме нагоре на втора предавка с 900-1000 оборота без въобще да докосвам съединителя и само едвам-едвам натисках газта, а 115hp SOHC двигателят въобще не се мъчеше и си вървеше гладко! На всичкото отгоре Ауди с по-високо окачване, но без бавни скорости и с по-малко хора вътре беше по-бавно от мен и се мъчеше повече. Е то това Субару Пауъра бил егати пауъра...
 9

Нед Ное 09, 2014 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Забавлявали сте се.
Няколко съвета:
1. Като тръгваш към място, което не познаваш и ще има нещо, различно от асфалт - зареждай!
2. Тези без номерата се карат само нагоре - не са нещо ненормално за БГ ROFL
3. Опитай същия път, но със сняг. Ще ти хареса суба-пауарът, а аудиото ще му е по-зор (ако не е куатро). :giggle: (В НИКАКЪВ случай сам!!! Поне още една кола и то е добре да е някакво 4х4!)

_________________
http://www.hostit.bg/
 1

Пон Ное 10, 2014 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:41 pm
Мнения: 506
Местоположение: Стара Загора
Skype: niggaz_nature_stz
Автомобил: subaru legacy 2.0GL 97г.
Телефон: 0889855638
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Като гледам джипката е подготвена само за лов , за какво са му номера . На тези места дет ще отиде патрулка пресмъртно не би успяла да отиде там.

_________________
Ремонт на компютърна техника, Pocket PC , навигации , GSM , инсталиране на софтуер , смяна на части идр.


https://www.facebook.com/remont.PC.GPS.GSM.obqvi/
http://niggaznature.bazar.bg

Пон Ное 10, 2014 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Преди две седмици минавах по същия път с Форито, нямах никакви ядове, Обърках пресечката и хванах към Биофермата, където за малко щях да затъна в оборската тор зад нея, ако това се беше случило никой нямаше да иска да бута :)
Като гледам вие сте оставили колите на по-малко от километър от хижата, минали сте най-големите дупки. Миналата година минавах по пътя през Лакатник не от Бов, малко по-далече е, но за сметка на това пътя е равен!

Пон Ное 10, 2014 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
valqk написа:
3. Опитай същия път, но със сняг. Ще ти хареса суба-пауарът, а аудиото ще му е по-зор (ако не е куатро). :giggle: (В НИКАКЪВ случай сам!!! Поне още една кола и то е добре да е някакво 4х4!)

Ами, страшно много ни хареса там и се решихме в скоро време пак да ходим като този път е доста възможно да има Паджеро в конвоя. :) Иначе, да, наясно съм в какви мизерии се набутвам, ако съм сам и закъсам някъде.

stan4o написа:
Преди две седмици минавах по същия път с Форито, нямах никакви ядове, Обърках пресечката и хванах към Биофермата, където за малко щях да затъна в оборската тор зад нея, ако това се беше случило никой нямаше да иска да бута :)
Като гледам вие сте оставили колите на по-малко от километър от хижата, минали сте най-големите дупки. Миналата година минавах по пътя през Лакатник не от Бов, малко по-далече е, но за сметка на това пътя е равен!

Да, когато видяхме Опел Корса с пластамасови калобрани, висящи на 5см. от земята, паркирана баш пред хижата, се зачудихме как е стигнала до там. Явно не избрахме най-лесния път, но така си ни беше по-забавно.
Иначе не съм пределно сигурен дали сме минали най-големите дупки. По пътя, през който продължихме пеш, имаше ями, които биха затруднили и джипове.

Пон Ное 10, 2014 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Dobi написа:
По пътя, през който продължихме пеш, имаше ями, които биха затруднили и джипове.


Ако на това викаш ями, някой път трябва да дойдеш за риба с нас :)

Наистина мястото е супер, хижарите също са много готини. Пихте ли малиново вино :)

Пон Ное 10, 2014 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
stan4o написа:
Пихте ли малиново вино :)


Е, то оставаше да сме толкова големи балъци, че да отидем до там и да не опитаме. :D Аз лично си сръбнах една шофьорска глътка и смея да твърдя, че е доста конкурентно на това вино, което опитах в Мелник. Следващият път обезателно си взимам една двулитрова бутилка! А как ми се ще и до Мелник да отскоча за същата цел... че и до Хасково при роднините. :beer:
 15

Вто Ное 11, 2014 12:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 6:21 pm
Мнения: 438
Местоположение: +818
Автомобил: The power of dreams ....
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евала за ентусиазма пичага ! Съседчета сме г/д ..... засичал съм бегачката ;) . Да те радва и да не те оставя никъде !

Нед Ное 23, 2014 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 8:57 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Автомобил: '92 Audi Cabrio, '97 Impreza GF 2.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Зависи кога си я засякъл - имам я от почти два месеца като предишния собственик също е софиянец. ;) В София съм виждал само още една зелена Импреза комби, но тя пък беше 98-ма година (същата отвън, но с по-хубавото табло и централна конзола).

joker_brand написа:
Да те радва и да не те оставя никъде !

Мерси, да се връща! :beer: До сега определено ги изпълнява и двете... :) ама и на джоба не ми се отразява много добре. :-? За сега съм дал:
- предно дясно външно каре - 110лв.
- масло, предна лява крушка, филтри - около 200лв. всичко
- пълен комплект зимни гуми + железни джанти - 300лв.
- диагностика и чистене на стъпково моторче и дросел - 60лв.
- тампони на задна стабилизираща щанга на STI (майсторите ми минаха с оправданието, че без да искали поръчали по-скъпите тампони за STI вместо за обикновена Импреза) и комплект задни газови амортисьори MONROE (избрах газови по мое желание - беше ми мерак от доста време) - 510лв.
- аларма - 120лв.
- чисто ново радио Pioneer с USB и стерео жак - 110лв.
- техн. преглед, ГО, винетки, данък - още там някакви пари.
- 250лв. на месец за бензин (разходът градско ми е над 10, все пак).

А по колата остава:
- смяна на стъпково моторче;
- тампони на предни носачи и предна стабилизираща щанга;
- реглаж на предницата;
- пълнене на климатик;
- нови чистачки.

На всичкото отгоре напролет искам да започвам да си правя мои си неща по колата - музичка, джанти и други къстъмизациики. Колата много ме радва и нямам никакво намерение да я сменям. Това, че съм попаднал на екземпляр с една доза неща за оправяне си е мой проблем. #-o

Абе, хората са го казали - кеф цена няма, ама и аз нямам търпение наложителните неща по колата да ги оправя, че да мога да си се кефя повече. :D

Пон Ное 24, 2014 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 4:01 pm
Мнения: 489
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester III, 2.0 AT 2008
Телефон: 0895674665
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евалата мен, страшна разходка! Ама все пак може би през Лъкатник да е по-добра идеята. Ще се включа и аз, че не съм ходил на там никога.

_________________
Subaru Outbаck II, 2.5 АТ 2001, 2014-2021
Subaru Forester III, 2.0 AT 2008, 2021-2023
Subaru Outbаck III, 2.5 АТ 2008, 2023-....

Сря Дек 10, 2014 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
През Лакатник е лесно. Пак има малко камъни, но с търпение се минава лесно и с ниски коли (ако има и такива). Една приятелка се качи до хижата със Ситроен Ц2 без да одере никъде. Аз с един Акорд само един камък задрах леко и то щото се бях заблеял някъде.

Пет Дек 12, 2014 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор