Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:43 am



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Отново до Москва!Този път с Аутбека! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 12:18 am
Мнения: 139
Местоположение: Благоевград
Skype: ivanblg
Автомобил: Outback 3.0 H6 04
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Писал съм вече пътепис за този маршрут,но тъй като минах по други пътища реших да добавя инфо.
Тръгване от Русе в неделя сутринта,големият плюс на неделята е ,че околовръстното на Букурещ е свободно и се минава бързо и приятно.След това се насочваме на север, в предвид обстановката в Украйна, решихме да минем колкото се може по на запад, като избегнем винаги войнствено настроените приднестровци и спестим преминаването през Молдова.Шосето в Румъния вече е разграфено на четири ленти и се кара още по лесно от преди,минава се през градове села и паланки и има камери - снимат те и след два три километра патрулка те спира,рушветите не вървят пишат глоби и вземат синия талон,по информация на русенци глобите пристигат в България и плащането е неизбежно.
Стотина километра преди Suceava четирилентовият път свършва и започва каране почти изцяло през села,навсякъде ограничения и полиция.С румънските граничари нямаме проблеми както обикновенно.Украйнският пункт е Порубне, изненадващо и тук нямаме проблеми - никой не проси,не ни пращат дори и на ветеринар/возим куче/ Един от проверяващите колата демонстративно хвърли документите след като, разбра че отиваме в Русия и това беше.
Пътят от Черновцы до Житомир минава през няколко града и доста села,радвам се, че го минахме през нощта.Асфалта е на кръпки, но състоянието определено е по-добро пътя от Кишинев през Приднестровието.След Житомир започва съвсем нов скоростен път,равен прав широк по две ленти за движение в посока и така около 100 км до Киев.Навигацията пак ни прекарва през центъра на Киев и не знам как щяхме да се оправяме ако беше през деня.След това хващаме пътя за Москва,описъл съм го в предишните пътеписи.На излизане от Украйна един митничар се пробва да проси и беше толкова учтив, че му дадох 100 гривни/по малко от 10 лева/.На руска граница са измислили нови хартийки за попълване и ни държаха три часа докато не ни продиктуваха какво да напишем ,така че да им хареса :)бяхме първа кола на границата и през тези три часа никой не мина.Искаха и големия талон на колата който аз не носех,в крайна сметка оформиха временния внос и без него и ни пратиха по живо по здраво.
Голяма част от разбития 300 км участък от пътя до Москва е прясно ремонтирана и може да се кара бързо и приятно,останали са едни 50-60 км където вървят ремонти и пропускат със светофари.Ремонти има и по четирилентовия път от Калуга до Москва,но там върви по бързо.
Аутбека се държа отлично през цялото време,за тези около 5000 км даде среден разход на газ 11,3 л/100 км като имате в предвид ,че са включени и около 250 км много тежък градски трафик в Москва.През другото време шофиране малко над ограниченията, а през Русия и Украйна със около 110-120 км /ч. За пръв път истински се накефих на круиз контрола-прав,равен път, че даже и празен и така по 50-60 км без да натиснеш педал :)
Маршрута през Сучава-Черновцы е с около 100 км по-дълъг в сравнение с този през Приднестровието,но се спестяват три граници и съответно време и пари,както и вероятността да изкривиш джанта и да спукаш гума е много по-малка.На връщане също минахме от там.

Нед Юни 07, 2015 12:43 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Яко пътешествие, колега! Два въпроса: за колко време стават руските визи, когато има приглашение? Зелената карта върши работа, нали? Престои ми пътуване към Санкт Петербург, но ще взема по западно:Сърбия, Унгария, Словакия, Полша, Беларус и от там в Русия. Висял съм на времето на украински граници по над денонощие. И още въпрос: струва ли си да се монтира допълнителна бутилка газ или 45 литровата е нормално от газстанция до следващата?

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG

Нед Юни 07, 2015 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 12:18 am
Мнения: 139
Местоположение: Благоевград
Skype: ivanblg
Автомобил: Outback 3.0 H6 04
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Руските визи стават до 10 дни,освен ако няма нещо специално при тези с приглашенията.В Беларус не съм ходил и не знам как е,всъщност за там май ти трябва също виза и освен това знам, че имат платени пътища, които се плащат по някаква странна система предварително - интересувай се да няма изненади.Зелената карта е задължителна и провери дали ти включва Русия защото някои застрахователи издават зелени карти валидни само за Македония и Турция.Газостанции има, просто трябва да си внимателен и да не ги пропускаш,не ти трябва допълнителна бутилка,аз до Новосибирск отидох с 40 литрова бутилка.Още повече, че в Русия бензина струва колкто у нас газта,така че на първата бензиностанция пълниш резервоара догоре и после на ти пука
Следващта година планирам и аз Петербург ,но още не съм уточнил маршрута, именно заради въпросителните около Беларус.Успех и да напишеш като се върнеш.

Пон Юни 08, 2015 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор