Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Отново до Москва!Този път с Аутбека! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 12:18 am
Мнения: 139
Местоположение: Благоевград
Skype: ivanblg
Автомобил: Outback 3.0 H6 04
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Писал съм вече пътепис за този маршрут,но тъй като минах по други пътища реших да добавя инфо.
Тръгване от Русе в неделя сутринта,големият плюс на неделята е ,че околовръстното на Букурещ е свободно и се минава бързо и приятно.След това се насочваме на север, в предвид обстановката в Украйна, решихме да минем колкото се може по на запад, като избегнем винаги войнствено настроените приднестровци и спестим преминаването през Молдова.Шосето в Румъния вече е разграфено на четири ленти и се кара още по лесно от преди,минава се през градове села и паланки и има камери - снимат те и след два три километра патрулка те спира,рушветите не вървят пишат глоби и вземат синия талон,по информация на русенци глобите пристигат в България и плащането е неизбежно.
Стотина километра преди Suceava четирилентовият път свършва и започва каране почти изцяло през села,навсякъде ограничения и полиция.С румънските граничари нямаме проблеми както обикновенно.Украйнският пункт е Порубне, изненадващо и тук нямаме проблеми - никой не проси,не ни пращат дори и на ветеринар/возим куче/ Един от проверяващите колата демонстративно хвърли документите след като, разбра че отиваме в Русия и това беше.
Пътят от Черновцы до Житомир минава през няколко града и доста села,радвам се, че го минахме през нощта.Асфалта е на кръпки, но състоянието определено е по-добро пътя от Кишинев през Приднестровието.След Житомир започва съвсем нов скоростен път,равен прав широк по две ленти за движение в посока и така около 100 км до Киев.Навигацията пак ни прекарва през центъра на Киев и не знам как щяхме да се оправяме ако беше през деня.След това хващаме пътя за Москва,описъл съм го в предишните пътеписи.На излизане от Украйна един митничар се пробва да проси и беше толкова учтив, че му дадох 100 гривни/по малко от 10 лева/.На руска граница са измислили нови хартийки за попълване и ни държаха три часа докато не ни продиктуваха какво да напишем ,така че да им хареса :)бяхме първа кола на границата и през тези три часа никой не мина.Искаха и големия талон на колата който аз не носех,в крайна сметка оформиха временния внос и без него и ни пратиха по живо по здраво.
Голяма част от разбития 300 км участък от пътя до Москва е прясно ремонтирана и може да се кара бързо и приятно,останали са едни 50-60 км където вървят ремонти и пропускат със светофари.Ремонти има и по четирилентовия път от Калуга до Москва,но там върви по бързо.
Аутбека се държа отлично през цялото време,за тези около 5000 км даде среден разход на газ 11,3 л/100 км като имате в предвид ,че са включени и около 250 км много тежък градски трафик в Москва.През другото време шофиране малко над ограниченията, а през Русия и Украйна със около 110-120 км /ч. За пръв път истински се накефих на круиз контрола-прав,равен път, че даже и празен и така по 50-60 км без да натиснеш педал :)
Маршрута през Сучава-Черновцы е с около 100 км по-дълъг в сравнение с този през Приднестровието,но се спестяват три граници и съответно време и пари,както и вероятността да изкривиш джанта и да спукаш гума е много по-малка.На връщане също минахме от там.

Нед Юни 07, 2015 12:43 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Яко пътешествие, колега! Два въпроса: за колко време стават руските визи, когато има приглашение? Зелената карта върши работа, нали? Престои ми пътуване към Санкт Петербург, но ще взема по западно:Сърбия, Унгария, Словакия, Полша, Беларус и от там в Русия. Висял съм на времето на украински граници по над денонощие. И още въпрос: струва ли си да се монтира допълнителна бутилка газ или 45 литровата е нормално от газстанция до следващата?

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG

Нед Юни 07, 2015 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 12:18 am
Мнения: 139
Местоположение: Благоевград
Skype: ivanblg
Автомобил: Outback 3.0 H6 04
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Руските визи стават до 10 дни,освен ако няма нещо специално при тези с приглашенията.В Беларус не съм ходил и не знам как е,всъщност за там май ти трябва също виза и освен това знам, че имат платени пътища, които се плащат по някаква странна система предварително - интересувай се да няма изненади.Зелената карта е задължителна и провери дали ти включва Русия защото някои застрахователи издават зелени карти валидни само за Македония и Турция.Газостанции има, просто трябва да си внимателен и да не ги пропускаш,не ти трябва допълнителна бутилка,аз до Новосибирск отидох с 40 литрова бутилка.Още повече, че в Русия бензина струва колкто у нас газта,така че на първата бензиностанция пълниш резервоара догоре и после на ти пука
Следващта година планирам и аз Петербург ,но още не съм уточнил маршрута, именно заради въпросителните около Беларус.Успех и да напишеш като се върнеш.

Пон Юни 08, 2015 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор