Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:06 pm



Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 От Железница до Кокаляне със затъване ... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хай-джека не е лош инструмент, но си е за джипове. Ако попадне близо до колата ти, трябва да си прежалил боята и ламарините, ако и да го връзваш само по джантите - то другаде и не може.

Пък ползването му като лебедка и на всякакви други мощни лебедки трябва да става много внимателно, за да не си тотализираш колата от дърпане под някой кофти ъгъл - възможно е да си изкривиш купето.

Ако варианта каране с компания не те урежда, бих почнал с някакви АТ гуми, евентуално компресор, хубава лопата и някоя ръчна лебедка за зор заман в снежни условия.

Сря Дек 30, 2015 8:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
steling написа:
За джака ти писах в моята тема, НО като гледах сега клиповете ти си мисля друго?
Първо с какви гуми караш?? Ако са летни и прекрасни кал гледай само от асфалта. Сложи си или АТ гуми или карай с по агресивен зимен грайфер гума - рови доста повече на кал и трева.
И второто според мен затъваш защото минаваш много леко. И двете ти затъвания калта не е минала ръба на джантата. Ако нямаш подкартерна зашита сложи, и като дойте лошия коловоз с много газ, когато калта е лепкава и мазна инерцията на колата те вади просто се пързаляш. И не се опитвай да избягаш от коловоза, наклона на каналите винаги те вкарва там. По добре се засили малко и влез директно и излез, отколкото да се опитва колата да драпа настрани и да се окопа. :)

Ето две снимки от едно кално забавление. Тук никой не ме е вадил, излязох си сам :)




гумите са ето тези
viewtopic.php?f=1&t=161&start=600#p240711

много добри, но определЕно си 1000% прав за коловозите, при второто затъване се опитах да мина отстрани покрай тях от страх да не опра по корем пак ... и се подхлъзнах перфектно централно вътре в центъра на коловоза ... :(
ще слагам догодина живот и здраве лифт кит в сервиза на Любо от София, той ми каза че има такъв кит, докато колегата тук от форума от който предлага и си взех лифт кит за стария ми форестър от него, няма кит за настоящия модел :(
ще сложа защити от долу и определено ще тествам твоята техника с високата скорост!
;)

Сря Дек 30, 2015 8:58 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
xargs написа:
Хай-джека не е лош инструмент, но си е за джипове. Ако попадне близо до колата ти, трябва да си прежалил боята и ламарините, ако и да го връзваш само по джантите - то другаде и не може.

Пък ползването му като лебедка и на всякакви други мощни лебедки трябва да става много внимателно, за да не си тотализираш колата от дърпане под някой кофти ъгъл - възможно е да си изкривиш купето.

Ако варианта каране с компания не те урежда, бих почнал с някакви АТ гуми, евентуално компресор, хубава лопата и някоя ръчна лебедка за зор заман в снежни условия.


хай джака може да се ползва и за вдигане от зад за теглича, точно за това не го махнах моя теглич, въпреки че е много изкривен надолу и редовно опира само теглича при слизания от разни места :(
Оказа се че моето фори няма отзад никакви safe points за теглене и единствената алтернатива е теглича, въпреки че в интернет масово пишат никога да не те дърпат за теглича, защото топката от горе ставала като куршум ...

Сря Дек 30, 2015 9:34 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ами става за теглича да, но там пък е малко трудно да поддържаш автомобила стабилен.

Сега видях, че този тип крикове http://gizmodo.com/382099/exhaust-air-j ... ic-balloon са налазени от китайците, и цената им е спаднала до около 200лв (има в olx и разните бг офроуд магазини).

Такова чудо (само клипчета съм гледал) би било доста по-безопасно за автомобил от типа на форито. Даже сега като гледам цените се замислих дали да не взема и за аутбека.

Сря Дек 30, 2015 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
хмммм, да определено цената е добра и много е интересно това решение ...
Що не си го поръчаш директно от Китай ще дойде за 2-3 седмица, нашенските търговци в OLX купуват от aliexpress.com и яко товарят цените ... няма смисъл да купуваш от тях:
http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151230005039&SearchText=Exhaust+Air+Jack

ВАЖНО: ако купуваш от алиекспрес напиши на търговеца да обяви стоката за под 45$ за да не ти искат ДДС тука, за стоки под 45 евро не се начислява ДДС и мито ако поръчката е закупена от физическо лице, ако е от фирма винаги начисляват.

Сря Дек 30, 2015 10:53 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 4:35 pm
Мнения: 225
Местоположение: София
Skype: expert.motors
Автомобил: Forester SH 2.5XS, AT
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
да де, ама ние като сме с по два Коминя отзад, къде ша ръгаме мущука? :giggle:

/знам, че става и с компресор/

_________________
www.expertmotors.bg

Сря Дек 30, 2015 2:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Случайно да има някой колега желаещ да направим днес 3.01.2016 разходка по маршрута Железница - Кокаляне, снега е малко все още ...

Нед Яну 03, 2016 11:07 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 4:35 pm
Мнения: 225
Местоположение: София
Skype: expert.motors
Автомобил: Forester SH 2.5XS, AT
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ех, да го бях видял по-рано.... Тъкмо се повозихме с жената и бебето по това време до Боровец /пълно разочарование - снега беше по-малко отколкото в Сф/ през Бистрица, Железница, Ярема и обратно... Даже видях оная машина дето те е теглила и се сетих за тебе, ама уви... Другия път :beer:

_________________
www.expertmotors.bg

Пон Яну 04, 2016 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Johnny Bravo написа:
ех, да го бях видял по-рано.... Тъкмо се повозихме с жената и бебето по това време до Боровец /пълно разочарование - снега беше по-малко отколкото в Сф/ през Бистрица, Железница, Ярема и обратно... Даже видях оная машина дето те е теглила и се сетих за тебе, ама уви... Другия път :beer:


И аз съжалявам, че не си го видял, здраве да е! Аз направих вчера прехода от Железница до Кокаляне, беше страхотно времето, малко хладно, но иначе много приятно.
Пътя е песен за всяко едно субару и ако се избягват няколко опасни коловози ... всичко се минава без никакви проблеми :) :) :)
Днес по-късно ще пусна клипчето от разходката, само да го монтирам.

Пон Яну 04, 2016 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
От Железница до Кокаляне на 3 Януари 2016 г., първия сняг от месеци ... тази зима, -10 градуса.
Пътя е изключително приятен и лек за всяко субару, но правих редовно "разузнаване" на по-съмнителните коловози ... :) :) :)

Единствения сериозен проблем, е че тази кола с тези зимни гуми (Federal Himalya SUV) е залепена като руска верижна машина за терена, а това е особено пристрастяващо!!!
:cool: :beer:

 5

Пон Яну 04, 2016 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Като гледах клипчето се стресирах. Не ми се виждаше чак толкоз опасно и аз бих минал без да му мисля много, тоест щях да се натреса. Чак се чудя дали да не си взема вивио, като закъса така мога да го преместя на ръка, или да си го дърпам в ремарке и в такива случаи да тегля легасито :D

Чет Яну 07, 2016 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В това време, дали може да се мине този път. Предполагам горе има повече снежец, а и вали, та ако е някоя виелица ме притеснява, че няма да се вижда пътя накъде е, като се излезе на някое било?

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Съб Яну 16, 2016 12:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ако искаш може да се пробваме двамата, телефона ми го има в темата ... :)
сам няма да тръгна щото до онзи ден валеше яко дъжд и от долу е кал :(
днес много добре се окопах точно в една такава рядка рядка кал, която си седеше под 40 см сняг ...
ще пусна клип по-късно днес

Нед Яну 17, 2016 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оо сам в никакъв случай. Вече е късно за днес. Др седмица е Бвлмекен та някъде по-натам,но определено ми се ще да се разходя там.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Нед Яну 17, 2016 5:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ето едно много ценно видео, в което и цялата нобходима информация за случай като този от първия постинг :)



Малко поизсъхна и ако има някой желаещ за разходка около Железница и Кокаляне може да ми звънне или да пише тук :)

Вто Фев 23, 2016 3:12 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Утре и в Петък го дават да превали, та може и пак да не е изсънало много. Иначе Събота ми звучи добре, ако ти е удобно. Само дано успеят до тогава да ми оправят фара :(

Мога и в неделя, но следобеда чак та затова пиша Събота.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Фев 23, 2016 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор