Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:32 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Родопските язовири 11.07.2016 -17.07.2016 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 12, 2016 1:56 am
Мнения: 23
Местоположение: Sofia
Skype: isittaken
Автомобил: Forester 2.0X AT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, мисля да запаля форко и да ходя до язовир Широка Поляна, Беглик или Тошков чарк за една седмица с жената и малката аларма (почти на 2 години). Не съм стъпвал там и се чудя, къде да хвана за да се скрия от жегата през юли. Идеята е да сме сред природата и да хвърля евентуално някоя въдица, да пощракаме някоя снимка и яко релакс. Въпросите които са ми в главата:
Пътищата около язовирите достъпни ли са за фори?
Ако не мисля да се местя, то кой язовир няма да е като "Black friday"?
Някой ще ходи ли в този посока, за да пием поне по една бира :beer:

Благодаря предварително за отговорите.

Нед Юни 19, 2016 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 6:17 pm
Мнения: 160
Рейтинг: 240
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Около яз. Беглика пътят е съвсем ОК като за форкозавър, на поляната на феста (41.797712, 24.116148) е много готино и има колкото си щеш приятни местенца за палатки - на сянка, на слънце, в гората, до нея... И можеш да се отбиеш до Чатъма да кажеш на Стъни и останалите байкарони много поздрави ;)

Аз лично днес се прибрах от Батак и мога да кажа, че там с още мааалко навалица ще влезе в категория "отврат". Въпреки че Еко къмпинг Батак е прекрасно място, хич не ми допадна 10-на джета да сноват из язовира, докато аз се опитвам кротко да си греба.

Нед Юни 19, 2016 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пътищата са проходими за форко и около язовир Широка поляна. Имаше едни вили Романтика (http://www.vsromantica.com/locality.html) до които пътя е доста приличен, но реално до там няма мисля много местенца. След като подминеш тези вили пътя става забавен, но за Форко не проблем. Малко след това има удобно местенце, но пък не се знае няма ли да има някой заел снеките - (°45'15.5"N+24°11'28.7"E)

Аз точно тази седмица си мисля да направя една разходка започвайки седмицата с море на Карадере, минавайки през източните Родопи, Маджарово и яз. Ивайловград, след което Триград и накрая уикенда да го завърша на Широка поляна или Беглика. Като, че ли съм по склонен за Беглика, понеже ми се карат каяци.

Като си се позиционирал, може да оставиш кординати къде си точно и към края на седмицата да се намерим да изпием една бира около лагерния огън :) Не съм обикалял около яз.Доспат, но според мен ако не е проходимо за Фори то проходим път няма(проходим с танкове, бтр и подобен клас машини не се брои :) )

Весело изкарване и се надявам да се засечем :beer:

PS-> За навалицата, мисля навсякъде ще има хора, но язовирите са големи, та все ще може да сте на спокойствие в някое кътче.Роженския събор е уикенда 15ти 17ти, но той е в друга посока, което даже може да спомогне за обезлюдяването на района около язовирите :)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пон Юни 20, 2016 10:26 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 29, 2014 9:29 am
Мнения: 359
Местоположение: Бургас
Skype: dj-stenly
Автомобил: SUBARU OUTBACK 2.5 2007
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Широка Поляна е приказка а има и хубава риба :)

Пон Юни 20, 2016 12:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 12, 2016 1:56 am
Мнения: 23
Местоположение: Sofia
Skype: isittaken
Автомобил: Forester 2.0X AT 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Супер и мерси много колеги, определено ще се радвам :beer: . Ще пусна допълнително координатите, след като се завъртя около двата язовира :) Ще направя по една обиколко и ще си харесам някое местенце. Колкото за рибата, основен фокус да ми е пастървата и костура ли ? Понеже на тази височина, предполагам са те....

Пет Юни 24, 2016 7:45 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор