Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:05 pm



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Разходка до Италия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте
Чудя се дали да комбинирам пролетното море с разходка до Италия. Идеята е следната:
1. Няколко дена почивка на остров Левкада.
2. С ферибота от Игуменица до Бринзиди.
3. Разглеждане в Италия - предполагам Рим и Венеция. Моля препоръчайте ми и други интересни дестинации за разглеждане в Италия.
4. Прибиране през Сърбия.
Предполагам че ще се наложи да направим и 3-6 нощувки на прибиране. Не искам да карам нощни преходи, евентуално накрая до София може.

Всякакви идеи, мнения, насоки и препоръки ще са ми добре дошли. :beer: :beer: :beer:

Чет Яну 26, 2017 11:13 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналото лято ходихме до Флоренция. На отиване една нощувка в Белград, втора около Любляна. След това Флоренция и Тоскана. На връщане 2 дни във Венеция. Нощувка в Сремска Митровица - на около 80 км преди Белград (като идваш от Хърватска). После 850 км до Бургас - взехме го за 10 часа.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Чет Яну 26, 2017 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Връщане езерото Блед и Бохинско езеро, малко по нагоре в планината.А ако влезете през Триест н1къде - Пещерата *Постохна яма*

Истината е някъде там

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Чет Яну 26, 2017 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:56 am
Мнения: 36
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Forester 00' 2.0 AT
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Септември 2016 ходихме до Любляна, на връщане минахме по цялото крайбрежие на Хърватска. Пътя е страшно красив и изобщо не се усеща. С ръка на сърцето най-красивия път по който съм шофирал. Препоръчвам Макарска за спане и хранене. Ако съумееш как след това да избегнеш Черна Гора, макар че май няма как... Страшно красива страна, цялата е за национален парк, но нямат ни една магистрала. От Котор до София 12 часа без да давам много зор на Рич Форестър :D

Чет Яну 26, 2017 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е от разходката ни миналата година из Италия:

http://kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=7027

;)

_________________
www.plaskom.com

Чет Яну 26, 2017 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам е било страхотно преживяване! Аз също бях на екскурзия там миналата година, но само в Рим и със самолет - притесних се от проблеми по пътищата... Италия ме влече отново, но този път на друго място и с автомобила.

Поздрави!

Чет Яну 26, 2017 5:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,като слезиш на Бриндизи и тръгнеш нагоре мини през Alberobello има какво да се види,Бари(мощите на св.Николай,фрути ди маре)от там за Помпей(всяка първа неделя на месеца входът е безплатен-14евро иначе на човек )Виж Неапол и умри -както е казал Гьоте обаче от Везувий щото вътре е голяма цигания.И нагоре всички пътища водят към Рим,а на долу слънчева Сицилия!

Пон Апр 24, 2017 2:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм правил точно тази схема, почивка в Лефкада и после към Италия. Като слезеш на Бриндизи карай в посока Неапол и после на север. Рим, Флоренция, в Тоскана са интересни още Сиена, Лука, Сан Джиминяно, има много други малки и хубави (Пиенца, Монталчино, Монтепулчано..). На връщане Триест е много красив, и Венеция разбира се.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пон Апр 24, 2017 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги другата седмица тръгвам и съм започнал интензивно четене по темата. Вълнуват ме следните въпроси:
1. В Италия същите преходници за зареждане на газ ли използват като нас и има ли някакви изисквания при зареждане да се показва талон на колата или друг документ? Има ли нужда да има стикер на задното стъкло? Питам защото утре ще затъмнявам задните стъкла и не знам след това от къде да взема стикер за газовата.
2. За ферибота: има ли значение че колата е с газ? Има ли разлика ако имам горен куфар и допуска ли се въобще?
3. В Италия и страните на прибиране пак ли се кара на къси светлини, тегличите пак ли са забранени като в Гърция?
4. Не знам в Италия паркингите как са. В подземните забранено ли е спирането на коли с газови уредби?
5. Недай си боже спукам гума какво да правя - мога ли да ремонтирам на място или да викам пътна помощ? Еднакви ли са правилата по магистралите и другите пътища?
6. Забранени ли са затъмнените задни стъкла в Италия и страните по пътя насам? Знам че в Гърция са забранени но ще рискувам да платя глоба.

Поздрави на всички

Чет Юни 08, 2017 7:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако имаш стикер за газовата в момента защо ти е да търсиш нов?
Лепиш фолиото върху стикера и той ще се вижда.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Чет Юни 08, 2017 10:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 19, 2015 12:04 pm
Мнения: 8
Автомобил: subaru
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Решил съм да направим една семейна почивка в Лидо Ди Йезоло. Харесах си едно хотелче в https://oferti.pochivka.bg/oferti-italia-d5 . Някой ходи ли е там? Какви са ви впечатленията? Как е пътят натам?

Сря Авг 23, 2017 8:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нищо особено! Става да преспиш за 2-3 дни , докато разглеждаш Венеция. Има добра пицария и плаж.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Сря Авг 23, 2017 9:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 19, 2015 12:04 pm
Мнения: 8
Автомобил: subaru
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Супер, на мен не ми трябва повече.

Нед Авг 27, 2017 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравей, след Бриндизи можеш да хванеш ферибота за Месина /Сицилия/. За няколко дена ще обиколиш доста места, а и на всякъде е плаж :idea: . Можеш да се разходиш до Сиракуза, Етна /много е красиво/, Палермо /според мене циганийка/, Катания, Таормина /Уникално!!!/, Трапани . С Форко съм обикалял целия остов. Като цяло има доста какво да се види /съчетание от планини с море.../.
Където и да отидеш важни са хубавите моменти с приятна компания :beer:

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Пон Авг 28, 2017 9:30 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор