Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:48 pm



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Разходка до Финландия 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,запланувал съм разходка до Финландия.Маршрута ще е Румъния(Орадея-Мишколтц Унгария с гостенство) Словакия,Полша,Литва Латвия,Естония(Талин)ферибот Хелзинки.Някой ако е минавал из тези държави да удари едно рамо за винетки,пътни такси,забележителности,LPG станции.Предварително благодаря.После ще има снимки :beer:

Пон Апр 24, 2017 2:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
paragraf22 написа:
Здравейте колеги,запланувал съм разходка до Финландия.Маршрута ще е Румъния(Орадея-Мишколтц Унгария с гостенство) Словакия,Полша,Литва Латвия,Естония(Талин)ферибот Хелзинки.Някой ако е минавал из тези държави да удари едно рамо за винетки,пътни такси,забележителности,LPG станции.Предварително благодаря.После ще има снимки :beer:


Румъния - 2016 година седмичната винетка беше към 10тина лева. Такса дунав мост към 6 лв. Газта беше 1 лев (докато в българия беше 75-80 ст). Има си газстанций доволно, няма да останеш без газ.

Пон Апр 24, 2017 9:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ей тук може да виидш за някой държави винетките- http://www.shofior.com/european-toll-taxes/Slovakia. Незнам колко са актуални цените, може би и локалните структури ще си имат сайтове. За Сървбия намерих сайт на тяхната пътна агенция мисля, къде си смяташ точно от вход и изход, колко ще ти излезе. Успех и весело изкарване!

ПС-> Естония 100 процента ще имат сайт, не са фенове на хартията мисля :) :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пон Апр 24, 2017 10:24 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето ти материал за :rtfm:

https://www.tolltickets.com/default.aspx?lang=en-GB&mnu=c

https://www.mylpg.eu/stations/

http://www.fuel-prices-europe.info/

Приятно пътуване и чакаме пътепис.
;)

_________________
www.plaskom.com

Пон Апр 24, 2017 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Румъния:
От 2010 винетките за Румъния са електронни.
Винетка 7 дни - 3.00 EUR
Винетка 30 дни - 7.00 EUR
LPG -в цяла Румъния и в Oradea има.

Унгария:
Изображение
ако караш от Debrecen до Miskolc без магистрали (път 35) ще си спестиш винетката: 100км и 1:40 часа
ако караш от Debrecen до Miskolc по магистрали (М35, М3, М30) 113км и 1:15 ще се наложи да си купиш винетка.
Винетките в Унгария са само електронни.
Винетка седмична (важи за 10 дни) - 11.50 EUR
Винетка 30 дни - 18.00 EUR
LPG в Debrecen и Miskolc има.

Словакия:
Изображение
Ако избегнеш R4, D1, R4 - може да не си купуваш винетка.
Винетките в Словакия са електронни.
Винетка за 10 дни - 10.00 EUR
Винетка 30 дни - 14.00 EUR
LPG в Košice, Prešov и Svidník има.

Полша:
Няма да ти се наложи да плащаш тол-такса.
LPG има на (почти) всяка бензиностанция.

Литва:
Тол такси има само за автобуси и камиони, за леки коли не се плаща нищо.
Внимавай с ограниченията на скоростта и не ги превишавай.
Сигурно още в Полша (около Białystok) ще се качиш на Европейски път E67, известен също и като „Виа Балтика“ (магистрала от Прага до Хелзинки с маршрут през Полша, Литва, Латвия и Естония), който е доста натоварен.
LPG има по магистралите.

Латвия:
Тол такси има само за автобуси и камиони, за леки коли не се плаща нищо.
LPG има по магистралите, но не се среща толкова често колкото в Литва.

Естония:
В Естония няма такси за автомобили до 3,5т.
LPG има по магистралата около Pärnu и Tallinn - още по-рядко от Латвия.

Финландия:
Във Финландия няма такси. Много внимавай със скоростта. Карай както карат месните. Зареди си актуални карти с местоположението на стационарните радари в навигацията.
Аз съм стигал на север до Sodankylä. LPG не съм видял, а и не съм чувал да има.

Приятен път и внимавай с дивите животни по пътищата на север от Полша.

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!
 15

Вто Апр 25, 2017 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юли 19, 2015 9:19 am
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Във Финландия карах тази зима, такси няма. Ограничението им е обикновено 80 км/ч, местните карат малко над него по мое наблюдение. Наистина внимавай с животните и си направи застраховка. Там елените имат застраховки, без майтап.

Сря Апр 26, 2017 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря колеги осъществим ли разходката ще има подробен фоторепортаж

Сря Апр 26, 2017 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги осъщесвихме пътуването до Финландия и бонус екскурзия до Норд Кап!Сега отиваме на Бг.море за да се стоплим!Като се приберем ще направя подробен репораж!Сега ще се опитам да кача някоя снимка за по нетърпеливите или ако някой тръгва нагоре телефона ми е 0877313212


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Юли 22, 2019 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз догодина съм натам....искам подробностиииии

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Пон Юли 22, 2019 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:hello:

Чет Авг 08, 2019 12:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 10:42 pm
Мнения: 72
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Forester 2.0X MT
Телефон: +359877313212
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги остана малко време и реших да понапиша малко за нашата разходка до Nordkapp.Ще почна като Д.Толкин 'Пътешествието на нашето семейство до Там и Обратно-от средната до горната земя.Главната роля в него беше на Торанага Форестър 2.0х 125 коня!Пътуването започна сутринта на 30.06. жената аз и малкият ни син(31 годишен)от Димитровград.Бяхме избрали маршрута през София Петрохан Видин Тимишоара Сегед Мишколтц Е371 до Ржешов от там на S19 до Бялисток където се качихме на Е67(Виа Балтика)Благодаря на колегите които в по горните постове са написали подробно откъде как и колко струват винетките :good: .За Румъния: пътища спрямо нашите перфектни до границата с Унгария може да караш и без навигация табели макировка без забележка.Само да вмъкна за нагоре използвах навигацията на телефона ,още Maps.me(предварително си сваляш участъците по които смяташ да минеш) и един приятел ми беше качил на тел.IGO.В Унгария винетка се купува на първата бензиностанция която е доста далече от границата ако сте пропуснали на митницата.В Словакия винетка за се купува на влизане в Кошице.И вече нагоре Полша,Литва,Латвия,Естония,Финландия,Швеция,Норвегия няма винетки.Словакия се минава за около 3 часа ако не спираш да видиш паметниците на Съветската армия които словаците си ги пазят и поддържат.Такъв има след Свидник и на границата с Полша който е доста голям.За Полша само суперлативи подредено окосено натъкмено.Без огради или ако има те са декоративни и една от друга по красиви.За бензиностанциите само в горната част на Полша тук там има и от другия стандарт за зареждане на газ но предлагат и адаптери,навсякъде съм плащал с кредитна карта мастеркард на Райфайзен/малко реклама/ и никъде е нямало проблем с изключение на Норвегия но затова по късно.Като се стъпи на Виа Балтика трафика стана голям заради камионите но пътят е малко по широк от нашите и колегите камионисти се дърпат малко в ляво и те пускат кагато има възможност за което БРАВО. От бързане да хванем обедният /евтиния/Литва и Латвия ги минахме по тъмно и никакви впечатления нямам.От средата на Латвия и цяла Естония бензиностанциите са 50/50 от нашия и другия стандарт така че преди да свърши газта почвайте да проверявате дали може да заредите или да покарате и на бензин.В Талин след лутане намерихме бенз. с нашия накрайник намира се на ул.A.H.Tammasaare tee/Laki 29, 12913 Tallinn, Естония / Olerex.В Талин има табели за пристанището но карайте по по навигация за по лесно и зависи от кой док ще отплавате защото са 4 фирмите с фериботите.Ние избрахме с Ескеро заради графика който имахме и като цена.Този път нямахме проблеми с качването и митницата за разлика от 2017 защото като видят Български номер и веднага те спират и се почва едно за къде при кого за колко с две думи не ни ебават за европейци.За сега толкова Финландия и NordKapp малко по късно


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Авг 19, 2019 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор