Отговори на тема  [ 27 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Разходка до кадемлйското пръскало. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналата година през юли месец закарах цялото си семейство до водопада. Въпреки предупрежденията на един чичо с жип, че е по-добре да не опитвам с моята лека кола щото нямала да мине, а по-добре той да ни закарал срещу заплащане с фронтерата, аз не се вързах. Стигнах без особенни трудности, тук таме колата опря отдолу, но нищо страшно. Моята кола обаче е аутбак с гуми 16-ки, а ти си с форестър :) смятам, че няма да имаш абсолютно никаква трудност.

Пон Май 11, 2020 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналата година (30.06) ходихме и не съм имал никакви трудности. Така като се замисля май най-кофти пътя беше точно на излизане от село Тъжа :D, но не е нещо особено.
Като цяло е каменист пътя, но са в границите на нормалното. Можеш да прецениш от снимките.

С по-внимателно каране не би трябвало да имаш проблем с гуми/джанти. Ние към 2 часа май пъплихме нагоре - със спиранията, снимките, брането на диви ягоди и т.н. :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Май 11, 2020 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Браво, уникални снимки :) Надявам се и аз да мога да споделя !

Благодаря Ви за споделения опит !

Пон Май 11, 2020 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ходих аз до Тъжа и тръгнах по един (според мен поне грешен път) към водопада и след 2км се върнах. Повечето хора казват,че имало "долу в началото" някаква бариера.. при мен нямаше такова нещо,което ме осъмни. Пътят беше тесен и много каменист (реално караш по остри камъни). Срещнах един кросаджия и той буквално ми каза, че е така до горе и ще си натроша колата та се върнах. Има ли възможност да съм се опитал да мина по туристическата пътека, а не по прохора защото на вашите снимки качеството на настилката е песен на фона на това,което аз срещнах? :)

Чет Май 28, 2020 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че от с.Тъжа има само един път към водопада, ние минахме по този - https://www.google.com/maps/dir/42.6572 ... m2!4m1!3e0

Трябваше да го спомена в предния пост за да е по-ясно.
Първата и втората снимка от предния ми пост са от първата (или третата) "фиба" на пътя, ако не се лъжа, а на четвъртата снимка спряхме при бариерата (която беше вдигната) именно да видим дали ще ни иска някой нещо :D Беше може би на около средата на пътя.
За съжаление нямах клипове да покажа, но реално не сме имали проблеми да минем макар и по-бавно (летни гуми, които не са подсилени).

update: намерих клип на пътя догоре, от мин. 9:20 нататък ->


Около 10:50 е май на същото място като от първите ми снимки.
Гледайки го осъзнавам, че въодушевлението е замъглило спомена за лошия път. Не мога да повярвам, че съм го минал (отиване и връщане) и съм останал с впечатление, че е поносим.....а си пазя колата по принцип...

Извинявам се, ако съм те подвел, не е било умишлено. :facepalm:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Май 28, 2020 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В долната част, след селото е доста каменисто. Изглежда много зле, но не е чак толкова. Поне след другата страна песен ми се стори.
Ако много пазите колата - няма смисъл да ходите...
От другата страна си е зле...

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Май 28, 2020 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този с мотора не минава по същият път през които минах аз, поне не целият. В началото пътя, наистина е с остри камъни, но с малко по-висока кола, каквато е моята се стига не особено трудно. С форестъра изобщо не би трябвало да е проблем.

Чет Май 28, 2020 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор