Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:44 am



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Разходка до кадемлйското пръскало. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналата година през юли месец закарах цялото си семейство до водопада. Въпреки предупрежденията на един чичо с жип, че е по-добре да не опитвам с моята лека кола щото нямала да мине, а по-добре той да ни закарал срещу заплащане с фронтерата, аз не се вързах. Стигнах без особенни трудности, тук таме колата опря отдолу, но нищо страшно. Моята кола обаче е аутбак с гуми 16-ки, а ти си с форестър :) смятам, че няма да имаш абсолютно никаква трудност.

Пон Май 11, 2020 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналата година (30.06) ходихме и не съм имал никакви трудности. Така като се замисля май най-кофти пътя беше точно на излизане от село Тъжа :D, но не е нещо особено.
Като цяло е каменист пътя, но са в границите на нормалното. Можеш да прецениш от снимките.

С по-внимателно каране не би трябвало да имаш проблем с гуми/джанти. Ние към 2 часа май пъплихме нагоре - със спиранията, снимките, брането на диви ягоди и т.н. :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Май 11, 2020 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Браво, уникални снимки :) Надявам се и аз да мога да споделя !

Благодаря Ви за споделения опит !

Пон Май 11, 2020 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 07, 2019 3:32 pm
Мнения: 60
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ходих аз до Тъжа и тръгнах по един (според мен поне грешен път) към водопада и след 2км се върнах. Повечето хора казват,че имало "долу в началото" някаква бариера.. при мен нямаше такова нещо,което ме осъмни. Пътят беше тесен и много каменист (реално караш по остри камъни). Срещнах един кросаджия и той буквално ми каза, че е така до горе и ще си натроша колата та се върнах. Има ли възможност да съм се опитал да мина по туристическата пътека, а не по прохора защото на вашите снимки качеството на настилката е песен на фона на това,което аз срещнах? :)

Чет Май 28, 2020 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че от с.Тъжа има само един път към водопада, ние минахме по този - https://www.google.com/maps/dir/42.6572 ... m2!4m1!3e0

Трябваше да го спомена в предния пост за да е по-ясно.
Първата и втората снимка от предния ми пост са от първата (или третата) "фиба" на пътя, ако не се лъжа, а на четвъртата снимка спряхме при бариерата (която беше вдигната) именно да видим дали ще ни иска някой нещо :D Беше може би на около средата на пътя.
За съжаление нямах клипове да покажа, но реално не сме имали проблеми да минем макар и по-бавно (летни гуми, които не са подсилени).

update: намерих клип на пътя догоре, от мин. 9:20 нататък ->


Около 10:50 е май на същото място като от първите ми снимки.
Гледайки го осъзнавам, че въодушевлението е замъглило спомена за лошия път. Не мога да повярвам, че съм го минал (отиване и връщане) и съм останал с впечатление, че е поносим.....а си пазя колата по принцип...

Извинявам се, ако съм те подвел, не е било умишлено. :facepalm:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Май 28, 2020 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В долната част, след селото е доста каменисто. Изглежда много зле, но не е чак толкова. Поне след другата страна песен ми се стори.
Ако много пазите колата - няма смисъл да ходите...
От другата страна си е зле...

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Май 28, 2020 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този с мотора не минава по същият път през които минах аз, поне не целият. В началото пътя, наистина е с остри камъни, но с малко по-висока кола, каквато е моята се стига не особено трудно. С форестъра изобщо не би трябвало да е проблем.

Чет Май 28, 2020 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор