Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:45 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Глоба от Италия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има ли вероятност при следващо влизане в страната на границата да излезе неплатена глоба и да те задължат да я платиш на момента ?

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Окт 01, 2018 4:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:13 am
Мнения: 199
Местоположение: Варна 03 Аспарухово
Автомобил: Toyota Previa 2.4
Телефон: 0889525074
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Има ли вероятност при следващо влизане в страната на границата да излезе неплатена глоба и да те задължат да я платиш на момента ?


Това 'талянците ли? На коя по-точно граница те спират и питат какъв си, що си?!? ... може би, ако си хванал фери от Албания, ама и там не съм сигурен...

Но примерно комшиите турци точно така процедират - глобите (че и магистралните такси) не се плащат на момента, но ти излизат и си ги искат при следващо влизане в страната с МПС със същия номер.

_________________
Never say never

Пон Окт 01, 2018 4:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 944
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Shider написа:
GeorgiIv написа:
Има ли вероятност при следващо влизане в страната на границата да излезе неплатена глоба и да те задължат да я платиш на момента ?


Това 'талянците ли? На коя по-точно граница те спират и питат какъв си, що си?!? ... може би, ако си хванал фери от Албания, ама и там не съм сигурен...

Но примерно комшиите турци точно така процедират - глобите (че и магистралните такси) не се плащат на момента, но ти излизат и си ги искат при следващо влизане в страната с МПС със същия номер.


Нали се регистрираш в хотел, самолетни резервации и т. н. Аз затова си и платих и двете. Сумите нарастват много, ако забавиш плащането.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Пон Окт 01, 2018 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
jujo_si написа:
patko написа:
Такааа. Има продължение. Днес получих ново писмо за същото нарушение, но на друго място.
https://www.google.com/maps/@43.7612055 ... 312!8i6656
Помня, че минах оттам, но табелата не я видях. Беше лудница - пешеходци и т. н.
Сумата е същата.

Питането ми е следното.
Какво би последвало, ако не я платя?


Много съм изненадан да науча че някой плаща тези глоби. Никога не бих платил такава глоба освен ако не съм с рент-а-кар,
ако съм с рент-а-кар глобата ще дойде на колата и така или иначе ще бъде платена от рент-а-кар-а като ще си вземат парите плюс дебела такса от кредитната ми карта.
Ако обаче съм с лична кола не бих платил освен ако глобата не ми дойде като данък в БГ по някакъв начин.

Досега съм имал много глоби от австрия хървария турция и дори не помня още къде и никога нищо не съм платил
Та самите италианци и гърци не си плащат тези глоби и имат колко милиарда невзети глоби - та ние ли ще им ги плащаме :-)


Аз лично бях с рент-а-кар.
Платих през приложението TransferWise - самата трансакция излезе безплатно.

Пон Окт 08, 2018 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 944
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пиша с много голямо закъснение.
След дискусията тук се консултирах с мой приятел полицай. Той беше учуден, че известието е дошло по пощата с обикновено писмо, а не с препоръчано и обратна разписка, но тогава решихме, че явно италианците работят така.
Той ми обясни за давността при нас. А как е в Италия - естествено не знаеше. Думите му бяха – “Ако няма да стъпиш в Италия поне 5 години – не плащай, но ако ще ходиш, плати си, защото ще те закопчеят на летището и ще си платиш всичко с лихвите.“
Аз си платих и двете глоби в срок и с минимума.
В работата ми контактувам с всякакви националности. Питах италианци за този казус. Те ми обясниха следното: “Не знаем какви са точно правилата за чужденци, но за италианците, ако не ти бъде връчено известието в 90 дневен срок от датата на нарушението – отпада.“
В началото на Октомври миналата година ходихме в Италия и на римското летище минах без проблеми.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023
 30

Нед Юни 21, 2020 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:01 pm
Мнения: 95
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2006/ 2.0/ AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
2011-2012 пак в Милано, навигацията ме вкара в забранена улица и макар още там да видях какво е станало, нямаше как да се върна. Чаках 6-7 месеца докато дойде писмото, тъкмо вече си мислех, че ми се е разминало ROFL . Бях с рент а кар и служебна кредитна карта, която бях използвал за да мога да взема колата (иначе си платих кеш). Просто ми беше за първи път и не знаех, че трябват карти :D . Та като дойде честитката си платих много бързо за да не се разбира, че съм ползвал картата за гаранция. Пък и глобата се редуцира като платиш 2 или 3 седмици след получаването. Ммм, не е приятно де :cry:

_________________
www.panthermartin-fishing.bg

Нед Ное 22, 2020 11:01 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор