Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:37 am



Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Яки пътища за каране в БГ - обсъждане 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Реших да отворя тема за готини пътища и отсечки в БГ, които стават за динамично и забавно шофиране, естествено в рамките на нормалното :-)
Надявам се че тук има фенове, които обичат да шофират за удоволствие.
Аз от няколко години доста често обикалям и търся такива места, понякога сам, понякога с приятели, правим си роуд трипчета, комбинираме чат-пат с преспиване и прочие.
Та ще споделя мои любими места и същевременно ще питам за някой нов път който "става" , надявайки се че някои от вас може би знае каква е актуалната пътна обстановка на въпросното място.
Относно места които препоръчвам:
Проход Попови ливади - между Гоце Делчев - Горно Спанчево- супер настилка, жестоки завои, има изкачване и слизане, хубави гледки
Отсечката Батак (Цигов чарк) - Доспат - уникално място каране, настилката на места е леко ''рошава", но съвсем приемливо, завоите са безброй, гледките са жестоки
Отсечката - Кричим-Девин - съвсем скоро ремонтираха по-голямата част от пътя...може би най-доброто място за каране в БГ сега...
Отсечката Нови искър - Ребърково - супер участък, с много завои, има и бързи места...за съжаление тази година ще е много натоварена тъй като ТИР-овете за Видин минават през нея,поради ремонт на основния път Мездра-Ботевград, така че да се надяваме, че после ще е ок.
Проход Петрохан - съща класическо добро трасе, но вече е доста натоварено, пак има ТИР-ове в посока София, така че също не го препоръчвам за тази година...
Отсечката Монтана - Белоградчик - през Долни Лом - настилката е много добра, на места пътят е една идея по-тесен , но не плашещо, няма много трафик, бързи завои редуващи се с бавни, супер природа...
Отсечка Варвара-Велинград - супер настилка, завои и гледки, но през уикендите има много досаден трафик
Велинград - Юндола и надолу към Разлог - жесток път, изкачвания, спускане, супер асфалт, пак е желателно да се избягват уикенди
Гоце Делчев- Банско - популярно място, но приятно за каране
Асеновград - Смолян - жесток но също доста натоврен път, до Смолян се стига по 2 начина - през Пампорово или директно - и двата са супер
Триъгълника - Стойките - Превала в посока Смолян, после към Пампорово и отново в Стойките - препоръчвам го горещо и в двете посоки
Отсечката Девин- Пампорово също е жестока като завои, но сега се ремонтира основно и вероятно после ще е много препоръчителна.
Доспат - Девин - готин път, но на места е малко позахабен, кърпен и тн....няма сериозни дупки, но една идея е по-натоварващо да се кара..все пак става
Доспат-Гоце Делчев - общо взето подобен на Доспат-Девин..като изключим леко рошавата и пропаднала на места настилка е ок и приятен за каране
Златоград - Мадан - Смолян - има едно жестоко изкачване и спускане, доста завои, настилката не е изцяло перфектна , но пак неприятни изненади няма
Равнища (близо до Смолян) - Ардино - Кърджали - това е малко по-компромисна отсечка, но като цяло няма сериозен трафик...завоите обаче са много добри, настилката се редува с чисто нова и стара, но без сериозни неравности, трябва да се внимава защото в отделни участъци не е много широко, но удоволствието е гаранирано
Прохода Троян-Кърнаре - жесток за каране и двете посоки, но...настилката на места вече е досадно грапава, кърпена и тн...това малко убива от удоволствието, иначе страхотни гледки и гарантиран кеф
Проход - Твърдица - Елена - скоро го ремонтираха изцяло...това си е класическа рали отсечка, много технична и за радост не толкова бърза - проблемът е обаче че пътят е доста тесен и една идея разминаването в завои е рисково, така че трябва да се минава с повишено внимание !....иначе топ отсечка
Проход Шипка - всеки си го знае....ако няма трафик си остава супер място за каране и в двете посоки
Подбалканския път- пак всеки го знае...приятна алтернатива на скучната магистрала- няма неприятни участъци, но трябва да се внимава за камери
Отсечката след Храбрино към Дедово - близо е до Пловдив...представлява супер яко изкачване, много добър асфалт и невероятни завои през гората...лошото е че не води до нищо и трябва да се връщаш
Сливен - Стара река ...до едно място проходът е със супер асфалт, но после се влиза в гората, става почти една лента, настилката е от 70-те и единственото успокоение е че почти няма трафик , така че по-скоро не....
Проход на Републиката (В. Търново -Гурково) Проход Ришки(Карнобат-Шумен), Проход през Котел към Омуртаг- стават за каране, малко е досадно че на моменти се забиваш зад ТИР-ове, Ришкия макар и по-нов вече е с леко компрометирана настилка , но и трите в крайна сметка са ок...имат доста завои, по-бързи места, приятно е да се кара там според мен
Слънчев Бряг-Варна - също класически проход който повечето познават - задължително е ако може да се избягва през лятото заради трафика, друг е минус е настилката която е доста неравна и пропаднала на места...сериозни дупки обаче няма така че се кара спокойно.
...
Има и още добри места за каране, но ще ги коментираме в следващите теми.
Ще се радвам ако споделите и вие...

Сега конкретно имам въпрос за три отсечки дали са ок ?

Асеновград -Новаково- Черноочене
Царево - Малко Търново
Крайморие (през Крушевец) към Малко Търново
 24

Вто Юли 28, 2020 9:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проход Етрополе- Златица. Има табела за затворен път, но се ползва от местните и от мината. В северната част пътя е доста зле, но широк. В южната е изцяло реновиран и с доста завои, но пък тесен и безлюден.
Пирдоп- Панагюрски колони- Панагюрище. Пътната настилка на места е доста изровена, но има добра гледка към старата мина.
Пазарджик- Св. Константин . Доста отдавна не съм ходил, но беше приятно изкачване.
Асеновград Кърджали. Също доста завои и добра путна настилка в повечето участъци
Дюлински проход - супер тесен, с големи завои и още по- големи дупки :D

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Юли 28, 2020 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Троян - Кърнане го взимах на абордаж с пералнята многократно, затова асфалта се изрони ROFL
Иначе след по т.нар. Магистрала Хемус след с. Български извор до разклона за Ловеч е доста добре, но в делнични дни.
Иначе тази отсечка е перфектна за мотор - по широки ленти, плавни завои, много газ раздавах там на 2 гуми.

От разклона за Ловеч до Троян е почти същото - готин асфалт, плавни завои, слаб трафик.
Също интересно трасе, макар и не скоростно е Лесидрен - яз. Сопот - Троян

Вто Юли 28, 2020 11:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В моя случай търся проходи и интересни участъци където настилката е добра или сравнително ок, тоест варианта с дупки поне за себе си го отхвърлям. Много тесни пътища също, тъй като колкото и да са безлюдни все пак има трафик и едно засичане в завой е достатъчно за неприятен край. Нямам офроуд МПС, а ползвам по-скоро спортно ориентирани коли, така че ме вълнуват само качествени или сравнително адекватни настилки.
В този смисъл Върбишки и Златишки проход съм ги отхвърлил като опция дори за проучване.Те дори официално за затворени.Дюлинския съм го минавал преди време, както и Айтоския проход, но бяха зле, имаше дупки, тясно на места и по-скоро се натоварвам от идеята да минавам през такива места, вместо да се кефя на карането.
Скоро не съм ходил и до Белмекен, нито през Юндола, нито през Сестримо, защото последно и там не беше чудно и не знам дали си заслужава...миналата година си припомних Белово-Юндола, ама средно се изкефих...и този път бая се е посъсипал...

Миналата седмица бях тръгнал да проучвам един нов "триъгълник" в Родопите който не съм минавал , но се отказах бързо защото пътят беше първоначално поразбит , а после стана една лента и реших че не ми се занимава. Говоря за варианта да тръгне в посока Лъки от главния път Асеновград-Смолян....после обаче продължаваш към Белица, Загражден и при Оряховец хващаш посока Момчиловци.....след което стъпваш малко на главния път и после на Рожен завиваш в посока Хайдушки поляни към Здравец, Джурково и отиваш в Лъки, след което пак си излизаш на главния път...това в случай че минаваш този т.нар триъгълник по часовника. Поне така бях решил да го мина след което да си цепя към Асеновград и да се прибирам в София.Още на Белица обаче се отказах защото само до нея ми отне 40-50 мин. и реших че цялото ако въобще се минава ще е бая часове....Някой има ли идея как са тези пътища към близка до днешната дата (независимо от посоката) ? :)

Иначе по план трябваше да съм на морето този уикенд и планирах разходка Царево-Малко Търново където не съм стъпвал, но ми отпадна пътуването.
Та мисля да чекна уикенда Асеновград-Кърджали, после към Ардино където го знам и е ок и после може да рискувам да хвана към Момчиловци, така че донякъде ще допроуча горния маршрут за който ви питам.

Чет Юли 30, 2020 8:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заформя се интересно кръгче Асеновград - Пампорово - Широка лъка - Девин - Кричим. Преди две три седмици го направих с мотор, но все още ремонтират отсечката Широка лъка - Девин. Но я правят чисто нова. Работеха и в неделя, та може и да е готова това лято. Естествено трябва да се дебне да няма трафик по Смолянския път, че там си е тегаво.
Иначе преди три години съм минавал Царево - Малко Търново и беше ужас, но пък може и да са го ремонтирали.
Поздрави.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Чет Юли 30, 2020 12:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Todor_iliev написа:
Заформя се интересно кръгче Асеновград - Пампорово - Широка лъка - Девин - Кричим. Преди две три седмици го направих с мотор, но все още ремонтират отсечката Широка лъка - Девин. Но я правят чисто нова. Работеха и в неделя, та може и да е готова това лято.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Да, това кръгче си е класика особено като направят Девин-Широка Лъка....
Друго яко кръгче е София - Варвара- Велинград-Юндола,Гоце-Делчев- Доспат-Цигов чарк и пак към София..

Да питам за 2 отсечки - Пещера - Батак как е сега ?...преди време беше поразбито в стил стария Девин-Кричим
Велинград - Сърница някой минавал ли е скоро ?...знам че нещо го правеха, ама дали е готов този път..?

Чет Юли 30, 2020 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пещера - Батак го минавах тази неделя и не си заслужава, не е пипан.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Чет Юли 30, 2020 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вчера направих поредно трипче с изследване на някои нови за мен участъци.
София- Асеновград, след което тръгнах в посока Черноочене и Кърджали...Отсечката между Асеновград и Черноочене не е хич лоша...в началото е малко къдрав СОЦ път, но сериозни дупки няма, после обаче започва един приятен проход с доста добри завои и настилката е много добра...хареса ми.
След Кърждали потеглих към Ардино...там си е почти рали отсечка, яко изкачване и слизане после, настилката на места е стара, но няма сериозни дупки, на места е нова. След Ардино исках да стигна до Момчиловци и забих към Баните , после Малка Арда, Славейно, Виево и Момчиловци...не бях минавал по този път в Родопите. Завоите са много яки, трафик почти няма, пътят е достатъчно ширик, но настилката пак е стара и на места си има дупчици...като цяло трябва да се внимава, но се минава без особени проблеми. Има и много красиви гледки, заслужава си според мен човек да се разходи някой път там.
В този район на Родопите ми остава да тествам участъка от Хайдушки поляни до Лъки, но реших да е друг път и затова се прибрах през класиката към Асеновград.

Нед Авг 02, 2020 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:54 pm
Мнения: 96
Местоположение: plovdiv
Автомобил: outback h6 , forester s turbo
Телефон: 0887858135
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здрасти колега пътят Хайдушки поляни - Лъки не става ,за твоето каране ,целият път е изровен,и в дупки много тесен ,няма трафик .Пробвай Аеновград село Яворово,Пешера Батак,Пловдив село Бойково,Пловдив хижа Здравец през село Марково Това са трасета на старото рали Хеброс.Успех и бъди здрав, :good:

Вто Авг 04, 2020 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер як път за пътуване особено през ранна есен и зимата - Кюстендил - х. Осогово(х.Три Буки) - Настилката е яка, завои колкото искаш,. Като се качиш малко по-нагоре и дърветтата са с оранжеви леста, минаващи над целия път -просто красота. Горе като се качих и ако времето е облачно долу, има голям шанс горе да е ясно и да се вижда пелената.А отсреща се вижда Рила и Пирин, че даже и Витоша при хубаво време. Има и някоя друга полянка ако искаш да се понакаляш :)
Също така и прохода на Конявка планина, От с. Извор до Кюстендил не е лош. Достатъчно широк, настилката прилична. Не е нова, но няма дупки. На билото на прохода има заведение-магазинче с неща, които те си правят. Доста вкусни неща макар, че сега покрай тая пандемия бях минал веднъж и беше пусто - поне часта с кръчмата неработеше.
Мен лично и прохода Шипка също ми харесва за пътуване. Завои да искаш там, настилката е добра в повечето неща, но дупки няма. Не знам отворен ли е, че от време на време пробада някой очастък и го затварят за ремонти. Разбира се си има трафик по него. От там може да се отбиеш и към Бузлуджа, но там пътя не беше много читав, доколкото си спомням :beer: :race:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пет Авг 07, 2020 5:25 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dlazarov написа:
Здрасти колега пътят Хайдушки поляни - Лъки не става ,за твоето каране ,целият път е изровен,и в дупки много тесен ,няма трафик .Пробвай Аеновград село Яворово,Пешера Батак,Пловдив село Бойково,Пловдив хижа Здравец през село Марково Това са трасета на старото рали Хеброс.Успех и бъди здрав, :good:


Благодаря колега...Хайдушки поляни-Лъки съм го минавал преди 10-12 години и тогава не ставаше....Лъки като дестинация отпада...ще пробвам този път който ти ми казваш скоро...

Сря Авг 12, 2020 8:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 10:27 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Автомобил: 03XTMT
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер тема! :beer:
Идната седмица ще се подвизаваме с двете половинки (жената и колата) около Момчиловци, Пампорово и Смолян.
Още планираме, кои места да посетим и по кои интересни маршрути да се пуснем. Определено ще тестваме някои от предложените в списъка. :good:
Като добавка от впечатленията ми от преди три години (когато посетихме същата област),
специално отсечката от Чепеларе до Соколовци беше изключително разнообразна на гледки, интересни завои, а асфалтът беше гладък като стъкло.
Вероятно, идните дни ще се включа със снимков материал и "обновени" импресии. ;)

Сря Авг 12, 2020 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Девин-Доспат много добър участък,прекрасен асфалт и гледки.
Девин- Смолян е ремонт,избягвайте този участък,много строителна техника в този участък,ще си задръстите и въздушният филтър.За догодина ще е прекрасен за шофиране .

Сря Авг 12, 2020 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,
Тъкмо се връщам от Батак-Голям Беглик, много добра отсечка... След Беглик не съм се качвал, предполагам също е добро. Здрава настилка, готини завои, сериозен наклон, яки гледки. Имаше умерен трафик, но в момента има фестивал на язовира, предполагам, че трафикът ще е по-спокоен в друго време.
Между другото отсечката е добър тест за охладителните системи [emoji3]

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Съб Авг 22, 2020 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Супер як път за пътуване особено през ранна есен и зимата - Кюстендил - х. Осогово(х.Три Буки) - Настилката е яка, завои колкото искаш,. Като се качиш малко по-нагоре и дърветтата са с оранжеви леста, минаващи над целия път -просто красота. Горе като се качих и ако времето е облачно долу, има голям шанс горе да е ясно и да се вижда пелената.А отсреща се вижда Рила и Пирин, че даже и Витоша при хубаво време. Има и някоя друга полянка ако искаш да се понакаляш :)


Вчера го тествах този път до Осогово, то даже миналата седмица там имаше кръг от планинското..доста хубаво място и приятно за каране...малко е къса отсечката, но нищо ;-)...бтв не бях карал и по пътя между Дупница и Кюстендил...той също е доста читав, топ асфалт , има и бързи места и завои на моменти.

Нед Авг 30, 2020 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 6:55 pm
Мнения: 3855
Местоположение: София
Автомобил: Foz S/Tb Mazda RX8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сега кацам от морето и минах през Ясна поляна(отбивката до Китен) - Бургас. Не е техничарско трасе, но има места за кефене. Част от маршрута е с резки денивелации в настилката и ниски коли трябва да карат бавно там, иначе генерално е готин за бързи кръгчета и заобикаляне на задръстванията по основния път Китен - Бургас. Имам някакви записи от бордовата камера, може да ги кача ако ми щукне.

_________________
Cogito ergo sum
The world is Fl4t! Ravenol certified oil advisor, Mann&Hummel group certified filtration specialist, Moll battery expert

Пон Авг 31, 2020 12:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 6:55 pm
Мнения: 3855
Местоположение: София
Автомобил: Foz S/Tb Mazda RX8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За празниците ударих един тегел до Белмекен, през Карабунар, Белово и Юндола. Асфалтът не е цвете, но маршрутът за мен си остава култов. Отделно, мен лошият терен не ме притеснява никак.

_________________
Cogito ergo sum
The world is Fl4t! Ravenol certified oil advisor, Mann&Hummel group certified filtration specialist, Moll battery expert
 1

Пон Сеп 07, 2020 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тази седмица ще отскоча до Гела...тъкмо да видя как е новото трасе между Девин и Широка лъка...май че било почти готово.
бтв казаха ми че пътят от Враца до Леденика бил готин...някой минавал ли го е скоро ?...то е къса отсечка, ама има завои и настилката ставала ...

Пон Сеп 21, 2020 11:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имах тази седмица път към Враца и отскочих до Леденика....уникален път, изкачване яко с много завои, доста от тях 180-градуса, настилката е супер, достатъчно широко е, мантинели...всичко е топ. Тази отсечка е подходяща за планинско рали. Гледките са чудесни, особено сега през есента.Горе има и опция да се отиде до Пършевица. Там също е сменена настилката с чисто нова, но засега няма маркировка , мантинели и трябва да се внимава. Препоръчвам ако минавате през Враца да се разходите.

Вчера пък отскочих до Лещен за обяд където обичам да ходя от 15-на години поне. Варианти за стигане до там от София има много...класически по магистралата, Симитли, през Предела, Банско , към Гоцето и нагоре посока Лещен, Ковачевица. Аз хванах през Велинград, Юндола, Банско, но в Събота този път е доста натоварен от "бавняри", камиони и тн досаден трафик.Има опция ако не ви мързи и се кефите да карате по завои да отскочите до Доспат, от там през Сатовча към Гоце Делчев и отбивате за Лещен. Тъпото е че Лещен доста се комерсиализира последните години. Построиха се повече нови къщи от старите и вече няма този дух....но поне класическата кръчма продължава да прави най-хубавите кюфтета в БГ...поне за мен :)

Нед Окт 18, 2020 7:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко ъпдейт....Пещера-Батак не е лоша отсечка, не я бях минавал доста време
Вчера се разходих и до Панагюрище и от там до Златица , после подбалканския. Панагюрище-Златица е изключитлено добро място, готини завои, широк път, малко трафик, като природа също, но настилката е доста стара и кърпена на места. Няма рискови дупки където да прецакаш гума или окачване, но е досадно кърпено тук-там...за по-непретенциозни откъм качество на асфалта става...

Мислех от Златица до пробвам и пътя към Етрополе ама се отказах...някой ходил ли е скоро там?

Нед Ное 29, 2020 10:31 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор