Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:56 am



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Из Кюстендилско 2022 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2021 3:55 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Impreza GH, SVX
Рейтинг: 337
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
.. или как отхапах прекалено голям залък за моята уста

След поредните 10 дни изолация са ме хванали карастанчовите и нямам търпение да изляза "сред природата"
Кратка консултация с Google Maps и няколко травъл блогове, начертаване на (изключително амбициозен) маршрут, и както казва Билбо Бегинс - I'm going on an adventure!

"Гениалната" ми идея беше да започна с Коматинските скали, понеже не е от онези мейнстрийм дестинации, а и изглеждаше интересно. Всичко хубаво, само дето след с. Полена пътят просто изчезна и отстъпи място на кал и коловози. С цената на псувни, молитви и одраскана броня стигнах до място на което да мога да обърна и поне да извадя дрона и да направя един-два кадъра.
Извод: не отивай с Импреза на места за Форестър

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следващата дестинация беше инцидентна, но пък беше буквално встрани от пътя около Бобошево- средновековната църква "Свети Тодор", паметник на културата, скрит зад храсталак и без никакви табели

Изображение

Преминахме към Руенския манастир "Св. Иван Рилски" и прилежащата пещера, където според легендите светецът е започнал монашеския си живот и е била първата му обител преди да се пресели към Рилския манастир. Признавам си, не ги разбирам много нещата и по-скоро се впечатлих от панорамната гледка от близката пътека. Самото място е изключително приятно (и има асфалт!), и определено заслужава повече време от това което му отделих

Изображение

Изображение

Следваща спирка - Смоличанския водопад "Света Анна". Малко след Ваксево асфалтът изчезна отново и окото ми почна да потрепва в нервни тикове :D За моя радост до ексцесии не се стигна и паркирах вече солидно окаляната кола до нещо което някога е било може би училище или читалище. До самия водопад се стига буквално за няколко минути, минавайки по поляна с указателни табели. Мястото е тихо и приятно и предполагам че през пролетта ще е дори още по-хубаво

Изображение

Изображение

Следващата спирка беше скално светилище в Лиляч - "ПровиралкЯта". При вида на поредния черен път директно оставих колата в селото (парен супа духа) и тръгнахме пеша. Когато наближихме, покрай нас мина едно Пежо 206, подскачайки по неравностите.
Приятелката ме поглежда: "Виждаш ли хората какво правят, ей така се прави, а ти паркира още там". Сипвай ми още жено, сипвай.. продължавам напред засрамен, но вече по-плодовит, защото според легендите който мине през скалите щял да зачева по-лесно (дано не забременея само аз ROFL)

Изображение

Изображение

Времето вече напредваше и се запътихме към финалната дестинация за деня - водопадът "Полска Скакавица" до едноименното село. Вече отиваше към 5 следобед, а пътя беше около 4 км в посока, който за пореден път реших да изминем пеш. Последва лек крос и надпревара с времето, слънцето се скри, появи се вятър.. накрая прибягнах до трика с дрона, като с половинката си обещахме да дойдем отново през пролетта и да му отделим повече внимание

Изображение

Изображение

Изображение

PS: Някой да познава добър бояджия? Още се колебая дали да я заведа като щета (имам пълно каско), да се оправям сам или просто да го оставя така :)
 30

Пон Фев 28, 2022 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:54 pm
Мнения: 96
Местоположение: plovdiv
Автомобил: outback h6 , forester s turbo
Телефон: 0887858135
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
благодаря за споделения пътетепис , супер кадри качвай повече =D> =D>

Нед Мар 06, 2022 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор