Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Из Кюстендилско 2022 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2021 3:55 pm
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Impreza GH, SVX
Рейтинг: 337
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
.. или как отхапах прекалено голям залък за моята уста

След поредните 10 дни изолация са ме хванали карастанчовите и нямам търпение да изляза "сред природата"
Кратка консултация с Google Maps и няколко травъл блогове, начертаване на (изключително амбициозен) маршрут, и както казва Билбо Бегинс - I'm going on an adventure!

"Гениалната" ми идея беше да започна с Коматинските скали, понеже не е от онези мейнстрийм дестинации, а и изглеждаше интересно. Всичко хубаво, само дето след с. Полена пътят просто изчезна и отстъпи място на кал и коловози. С цената на псувни, молитви и одраскана броня стигнах до място на което да мога да обърна и поне да извадя дрона и да направя един-два кадъра.
Извод: не отивай с Импреза на места за Форестър

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следващата дестинация беше инцидентна, но пък беше буквално встрани от пътя около Бобошево- средновековната църква "Свети Тодор", паметник на културата, скрит зад храсталак и без никакви табели

Изображение

Преминахме към Руенския манастир "Св. Иван Рилски" и прилежащата пещера, където според легендите светецът е започнал монашеския си живот и е била първата му обител преди да се пресели към Рилския манастир. Признавам си, не ги разбирам много нещата и по-скоро се впечатлих от панорамната гледка от близката пътека. Самото място е изключително приятно (и има асфалт!), и определено заслужава повече време от това което му отделих

Изображение

Изображение

Следваща спирка - Смоличанския водопад "Света Анна". Малко след Ваксево асфалтът изчезна отново и окото ми почна да потрепва в нервни тикове :D За моя радост до ексцесии не се стигна и паркирах вече солидно окаляната кола до нещо което някога е било може би училище или читалище. До самия водопад се стига буквално за няколко минути, минавайки по поляна с указателни табели. Мястото е тихо и приятно и предполагам че през пролетта ще е дори още по-хубаво

Изображение

Изображение

Следващата спирка беше скално светилище в Лиляч - "ПровиралкЯта". При вида на поредния черен път директно оставих колата в селото (парен супа духа) и тръгнахме пеша. Когато наближихме, покрай нас мина едно Пежо 206, подскачайки по неравностите.
Приятелката ме поглежда: "Виждаш ли хората какво правят, ей така се прави, а ти паркира още там". Сипвай ми още жено, сипвай.. продължавам напред засрамен, но вече по-плодовит, защото според легендите който мине през скалите щял да зачева по-лесно (дано не забременея само аз ROFL)

Изображение

Изображение

Времето вече напредваше и се запътихме към финалната дестинация за деня - водопадът "Полска Скакавица" до едноименното село. Вече отиваше към 5 следобед, а пътя беше около 4 км в посока, който за пореден път реших да изминем пеш. Последва лек крос и надпревара с времето, слънцето се скри, появи се вятър.. накрая прибягнах до трика с дрона, като с половинката си обещахме да дойдем отново през пролетта и да му отделим повече внимание

Изображение

Изображение

Изображение

PS: Някой да познава добър бояджия? Още се колебая дали да я заведа като щета (имам пълно каско), да се оправям сам или просто да го оставя така :)
 30

Пон Фев 28, 2022 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:54 pm
Мнения: 96
Местоположение: plovdiv
Автомобил: outback h6 , forester s turbo
Телефон: 0887858135
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
благодаря за споделения пътетепис , супер кадри качвай повече =D> =D>

Нед Мар 06, 2022 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор