Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:20 pm



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Съвети при шофиране в Гърция 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Сеп 20, 2015 6:37 pm
Мнения: 7
Автомобил: bmw e30/318i sedan
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги всичко написано е вярно, аз искам само да наблегна отново на изрядните документи ( всички без изключения и ваши и на колата) + това да не претоварвате много возилото си, че имат навика византийците да качват на кантари и глобите са жестоки.. просто си търсят вече от къде да събират средства, та затова като ходите там умната исобено хората, които теглят ремаркета и каравани! Много внимавайте!

Чет Сеп 24, 2015 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 10:14 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Предстой ми пътуване до Гърция, изчетох всичко, което сте написали, надявам се всичко да мине добре и благодаря за полезната информация.

Пон Ное 02, 2015 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Винетка с чип за колите в Гърция

Чужденците ще я купуват на границата според проектозакон, който ще бъде приет през 2016 г.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5172740

Пон Дек 14, 2015 7:28 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 5:29 pm
Мнения: 609
Местоположение: Тетевен
Автомобил: Outback 09
Рейтинг: 77
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,колеги.Има ли вече винетки за Гърция?

_________________
Продавам части за Субару-0887501503

Вто Апр 26, 2016 10:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди една седмица(миналия вторник) минавах през Гърция и всичко си беше по старо му.През две КПП-та минах и за никакви винетки не стана въпрос...(може би по-късно през годината ще ги въведат...,незнам).Единственото неприятно е ,че са затегнали малко проверките по границата заради бежанците и става малко по-бавно преминаването през пунктовете,но това е от наша страна пак.Гърците традиционно и както винаги са неебателни :D .

Вто Апр 26, 2016 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
Доколкото разбрах вчера от радиото от 5 юни 2016г на Промахон /на около 2 км от ГКПП Кулата / ще има пункт за заплащане на Тол такса за магистралата до Солун - 2,5 Евро / лек автомобил и 1,6 Евро/ мотоциклет.

_________________
BORN TO RUN

Сря Юни 01, 2016 9:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, 2,40 евро ако ползваш магистралата.

Сря Юни 01, 2016 9:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2014 3:30 pm
Мнения: 12
Телефон: 0898516028
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От Комотини до Аспровалта 2 пункта за толтакси х 2,40Е. На Маказа като влезеш в Гръцко още първия тунел ти става ясно къде сме ние и къде са те. Плащайте с Карти където може, в нашия случай навсякъде - и на бензитостанции/ А95-от1,36 на техните до 1,52 на Шел и Еко/ и на матазини, с изключение на един Плод и Зеленчук-магазинче ама направо от старото време. Обаче пък там зехтин и маслини от техните натурални-супер. Та с карти излиза по-евтино заради курса. Наложи се веднъж да дърпам от банкомат-проблем никакъв ама таксата беше 7 и нещо евра като ми дойде актуализацията по сметката. Гърците си карат по магистралите както ние по наште-едни астри, фиести, голфчета с по 170-180 неебават. :-~ Айде със здраве и добро настроение!

Вто Юни 14, 2016 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 12:02 pm
Мнения: 570
Местоположение: София
Автомобил: ПIV'14; ТЛК200'14
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
izhelev написа:
Доколкото разбрах вчера от радиото от 5 юни 2016г на Промахон /на около 2 км от ГКПП Кулата / ще има пункт за заплащане на Тол такса за магистралата до Солун - 2,5 Евро / лек автомобил и 1,6 Евро/ мотоциклет.


На 20-ти проверено и не се събираше никаква такса :)

Пет Юни 24, 2016 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
От днес пътуващите към Солун ще плащат тол такса - 2.40 евро за лек автомобил, 1.70 за мотоциклет, от 6 до 8.40 за камион. Пунктовете за плащане на тол таксите са построени съвсем близо до граничния пункт „Кулата-Промахон” и са в готовност да поемат пътния трафик.

E аз минах метър. Само незнам навръщане от Солун дали ще се плащат пак тол такси и къде?

Колкото до теглича: В петък близо до Никити /Ситония/ ме спряха за рутинна проверка гръцки полицаи, ма нищо не казаха за голия теглич - вероятно не са искали да се заяждат. Добре, че не бях включил фаровете /беше светло/ - десния ми беше изгорял /бях го установил предишния ден. После от първата бензиностанция купих крушка H7 , та я смених /дадох 8 евро за крушката, та ме беше яд/, ама в неделя на Владая ме провериха наши полицаи, та всичко беше наред.

_________________
BORN TO RUN

Чет Юли 07, 2016 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добра Ви вечер колеги...

Върнахме се преди 3 дни от Орфани( до Аспровалта).. Влязохме през Илинден, и нямаше абсолютно никакви проблеми на гръцка територия...
За 10 дни видях само 2 пъти полиция... Първият път мина патрулка към пазара в понеделник, вторият на връщане бяха спрели един мерцедес с немска регистрация( въпреки, че преди това поне 10 гръцки автомобила ме изпревариха без мигач, на двойна непрекъсната линия, и поне 80 км/ч в населено място... :facepalm: )
Обобщение:
За първи път бях в Гърция, и се уверих, че и те карат като цигани...! 60% без колан, 70% не дават мигач, 80% завиват обратно и изпреварват на двойно непресечена линия, 98% от мотористите карат без каски, 95% от гъркините зад волан не могат да карат.... :lipseal: :facepalm: :-~
Колите с българска регистрация СА и Е бяха най-големите селяндури, и агресивни пътни участници след гърците....
Радвам се че се прибрахме живи в София, след страхотната и безпроблемна почивка

Приятно лято Ви желая на всички :beer:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.
 15

Вто Авг 16, 2016 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
Колите с българска регистрация СА и Е бяха най-големите селяндури, и агресивни пътни участници след гърците....

След гърците, най-големите селяндура бяха румънците, Е и накрая СВ, СА. Ама това е така, защото почти не видях други български номера... На едно място имаше масирана проверка от 5 полицейски автомобила и "вадеха" коли от всички ленти, а задръстването беше повече от 10км.

Сря Авг 17, 2016 8:19 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор