Отговори на тема  [ 72 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4
 Съвети при шофиране в Гърция 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Сеп 20, 2015 6:37 pm
Мнения: 7
Автомобил: bmw e30/318i sedan
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги всичко написано е вярно, аз искам само да наблегна отново на изрядните документи ( всички без изключения и ваши и на колата) + това да не претоварвате много возилото си, че имат навика византийците да качват на кантари и глобите са жестоки.. просто си търсят вече от къде да събират средства, та затова като ходите там умната исобено хората, които теглят ремаркета и каравани! Много внимавайте!

Чет Сеп 24, 2015 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 10:14 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Предстой ми пътуване до Гърция, изчетох всичко, което сте написали, надявам се всичко да мине добре и благодаря за полезната информация.

Пон Ное 02, 2015 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Винетка с чип за колите в Гърция

Чужденците ще я купуват на границата според проектозакон, който ще бъде приет през 2016 г.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5172740

Пон Дек 14, 2015 7:28 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 5:29 pm
Мнения: 609
Местоположение: Тетевен
Автомобил: Outback 09
Рейтинг: 77
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,колеги.Има ли вече винетки за Гърция?

_________________
Продавам части за Субару-0887501503

Вто Апр 26, 2016 10:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди една седмица(миналия вторник) минавах през Гърция и всичко си беше по старо му.През две КПП-та минах и за никакви винетки не стана въпрос...(може би по-късно през годината ще ги въведат...,незнам).Единственото неприятно е ,че са затегнали малко проверките по границата заради бежанците и става малко по-бавно преминаването през пунктовете,но това е от наша страна пак.Гърците традиционно и както винаги са неебателни :D .

Вто Апр 26, 2016 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
Доколкото разбрах вчера от радиото от 5 юни 2016г на Промахон /на около 2 км от ГКПП Кулата / ще има пункт за заплащане на Тол такса за магистралата до Солун - 2,5 Евро / лек автомобил и 1,6 Евро/ мотоциклет.

_________________
BORN TO RUN

Сря Юни 01, 2016 9:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, 2,40 евро ако ползваш магистралата.

Сря Юни 01, 2016 9:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2014 3:30 pm
Мнения: 12
Телефон: 0898516028
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От Комотини до Аспровалта 2 пункта за толтакси х 2,40Е. На Маказа като влезеш в Гръцко още първия тунел ти става ясно къде сме ние и къде са те. Плащайте с Карти където може, в нашия случай навсякъде - и на бензитостанции/ А95-от1,36 на техните до 1,52 на Шел и Еко/ и на матазини, с изключение на един Плод и Зеленчук-магазинче ама направо от старото време. Обаче пък там зехтин и маслини от техните натурални-супер. Та с карти излиза по-евтино заради курса. Наложи се веднъж да дърпам от банкомат-проблем никакъв ама таксата беше 7 и нещо евра като ми дойде актуализацията по сметката. Гърците си карат по магистралите както ние по наште-едни астри, фиести, голфчета с по 170-180 неебават. :-~ Айде със здраве и добро настроение!

Вто Юни 14, 2016 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 12:02 pm
Мнения: 570
Местоположение: София
Автомобил: ПIV'14; ТЛК200'14
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
izhelev написа:
Доколкото разбрах вчера от радиото от 5 юни 2016г на Промахон /на около 2 км от ГКПП Кулата / ще има пункт за заплащане на Тол такса за магистралата до Солун - 2,5 Евро / лек автомобил и 1,6 Евро/ мотоциклет.


На 20-ти проверено и не се събираше никаква такса :)

Пет Юни 24, 2016 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
От днес пътуващите към Солун ще плащат тол такса - 2.40 евро за лек автомобил, 1.70 за мотоциклет, от 6 до 8.40 за камион. Пунктовете за плащане на тол таксите са построени съвсем близо до граничния пункт „Кулата-Промахон” и са в готовност да поемат пътния трафик.

E аз минах метър. Само незнам навръщане от Солун дали ще се плащат пак тол такси и къде?

Колкото до теглича: В петък близо до Никити /Ситония/ ме спряха за рутинна проверка гръцки полицаи, ма нищо не казаха за голия теглич - вероятно не са искали да се заяждат. Добре, че не бях включил фаровете /беше светло/ - десния ми беше изгорял /бях го установил предишния ден. После от първата бензиностанция купих крушка H7 , та я смених /дадох 8 евро за крушката, та ме беше яд/, ама в неделя на Владая ме провериха наши полицаи, та всичко беше наред.

_________________
BORN TO RUN

Чет Юли 07, 2016 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добра Ви вечер колеги...

Върнахме се преди 3 дни от Орфани( до Аспровалта).. Влязохме през Илинден, и нямаше абсолютно никакви проблеми на гръцка територия...
За 10 дни видях само 2 пъти полиция... Първият път мина патрулка към пазара в понеделник, вторият на връщане бяха спрели един мерцедес с немска регистрация( въпреки, че преди това поне 10 гръцки автомобила ме изпревариха без мигач, на двойна непрекъсната линия, и поне 80 км/ч в населено място... :facepalm: )
Обобщение:
За първи път бях в Гърция, и се уверих, че и те карат като цигани...! 60% без колан, 70% не дават мигач, 80% завиват обратно и изпреварват на двойно непресечена линия, 98% от мотористите карат без каски, 95% от гъркините зад волан не могат да карат.... :lipseal: :facepalm: :-~
Колите с българска регистрация СА и Е бяха най-големите селяндури, и агресивни пътни участници след гърците....
Радвам се че се прибрахме живи в София, след страхотната и безпроблемна почивка

Приятно лято Ви желая на всички :beer:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.
 15

Вто Авг 16, 2016 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
Колите с българска регистрация СА и Е бяха най-големите селяндури, и агресивни пътни участници след гърците....

След гърците, най-големите селяндура бяха румънците, Е и накрая СВ, СА. Ама това е така, защото почти не видях други български номера... На едно място имаше масирана проверка от 5 полицейски автомобила и "вадеха" коли от всички ленти, а задръстването беше повече от 10км.

Сря Авг 17, 2016 8:19 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор