Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:05 am



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Съвети при шофиране в Гърция 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.0 "00 MT
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Я някой да разясни ако има повече опит за тия затъмнени стъкла.

Значи то и в БГ е забранено да са затъмнени отпред , макар че мойте всичките са затъмнени и още при регистрацията ме накараха да махна фолиото на предните 2.

Въпроса ми е следния, на задните прозорци, 2-те задни седалки + 2-та странични и задния на багажника трябва ли да ги свалям, защото в БГ няма проблем, за гърция как седят нещата?

теглич имам но се сваля, интересува ме затъмнението на задните седалки и на багажното отделение проблем ли е?

_________________
Subaru Forester '00MY Facelift
COLOR: RED MICA/WARM GRAY
ENGINE: 2000CC EMPI SOHC 125hp (EJ202)
TRAIN: FULLTIME 4WD (F4WD)
MISSION: MANUAL TRANSMISSON (MT)

Сря Апр 17, 2013 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм ходил доста пъти и не са ме спирали за нищо. Като затъмних моите задни прозорци и на петата врата се разтърсих за инфо за Гърция и намерих, че е разрешено до 75 % затъмнение на задните стъкла (без предното и шофьорските).
Теглич имам, но на две места не можаха да го развият, явно се е "заварил" болта от ръжда и така си пътувам. За сега не съм имал проблем.

Чет Апр 18, 2013 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 6:46 pm
Мнения: 1100
Местоположение: София
Skype: xxx
Автомобил: Legacy 2,0 AT
Телефон: 0889808309
Рейтинг: 308
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Никога не носете газово оръжие,мой приятел лежа 2-ва дни + 2000евра глоба - беше си го забравил в жабката , а бяха просто тръгнали за риба :( - можеше да отиде с тези пари до Доминикана за риба тон (примерно) :)

_________________
http://www.dek.bg/main.php

Чет Апр 18, 2013 8:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, престои ми пътуване до Гърция с форко . Колата е с несваляем теглич и се чудех рискувам ли много да ми праснат солена глоба заради него.

Съб Авг 10, 2013 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въпрос на късмет е дали ще имаш проблем или не. Еднозначен отговор надали ще получиш, но според гръцкият ЗДП -МПС-тата не трябва да имат предмети, които да излизат извън габаритите на колата и които да представляват опасност за останалите участници в движението. А ето и още няколко преведени от колега правила и глобите към тях:
* МПС без рег. номера: до 5300 €
* Минаване на червен светофар: 700€
* Не спиране на знак STOP: 700€
* Преминаване на двойната непрекъсната линия: 700€
* Незаконно паркиране на националните пътища: 700 €
* Водач без колан: 350€
* Пътници без колан: 350€ всеки един от тях. Ако водачът е с колан, плаща 80 €,
защото не е накарал пътниците си да спазят закона.
* Мотоциклетист без каска: 350€
* Спътник на мотоциклетист без каска: 350€. Ако мотоциклетистът носи каска, плаща
80€, защото не е накарал спътника си да спази закона.
* МПС без технически преглед: 400€
* Водач, говорещ на джиесем: 100€. Разрешава се да говориш само ползвайки блутут.
* Водач наслаждаващ се на симпатичния си спътник: 200€

За това, че там правилата се прилагат безпрекословно и опита за подкуп ти гарантира престой в ареста предполагам го знаеш!

Съб Авг 10, 2013 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.0 "00 MT
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Geshev написа:
Здравейте, престои ми пътуване до Гърция с форко . Колата е с несваляем теглич и се чудех рискувам ли много да ми праснат солена глоба заради него.

Рискуваш глобата :)
Ни повече, ни по малко.. пък там глобите не са малки, може да рискуваш с идеята че няма баш теб да спрат.. ама ако ти излезе късмета, няма да си радостен.


бтв. сефте чувам че има форко дето не му се сваля теглича.. ако не бързо, най-малкото с 2 болта трябва да може да се свали самата кука...

_________________
Subaru Forester '00MY Facelift
COLOR: RED MICA/WARM GRAY
ENGINE: 2000CC EMPI SOHC 125hp (EJ202)
TRAIN: FULLTIME 4WD (F4WD)
MISSION: MANUAL TRANSMISSON (MT)

Съб Авг 10, 2013 6:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Куката е заварена за гредата на теглича. А гредата за теглича е сложена на мястото на оригиналната греда която е под бронята. Вариянта е да резна куката с шлайф ама не ми се разваля готово направено.

Съб Авг 10, 2013 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2012 7:14 pm
Мнения: 220
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy IV B13_
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз да споделя .. преди месец бяхме на Ситоня. Полицаи видях само веднъж и то бяха някакви специални защото бяха разхвърляли две коли (явно сигнал или някаква друга игра). Никъде не видях да чакалят камо ли да си подмятат палките като броеница!!
Това за теглича ми го казаха приятелите с които бяхме, те си бяха махнали техните, аз нямам. Иначе в гърция си виждах тук там хора с тегличи (без да е закачено нещо на тях). В гърция има толково много къмпинги и как очакват да си сваляш теглича като си установиш караваната например не знам !!

Поведението им на пътя е повече от трагично ... засичат те, превишават скоростта няма лява няма дясна лента, като цяло ми направиха впечатление на крайно некадърни шофьори (малко италиянски стил :D )
Имаше дори няколко коли които бяха с онези плаки върху номерата които отразяват светкавиците и не можеш да ги снимаш .. движеха си съвсем спокойно?!!

по курортите им го няма българския рекетьорски модел за вдигане с паяци, платени паркинги и каквото се сетиш още .. спираш някъде където няма да пречиш (не на тротоара или в нечий двор все пак).

Основния принцип е като си в Рим прави като римлните (караш си с трафика и не би трябвало да имаш грижи) .. весело и да качиш някоя снимка от пътешествието

_________________
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net въздушна фотография www.Quadvert.com

Нед Авг 11, 2013 12:28 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами мисля да рискувам :) Снимка ще кача задалжително. Благодаря на всички за инфото.

Нед Авг 11, 2013 5:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами да споделя опита от ходенето в Гърция. На границата никакви проблеми, даже като се засилих да им показвам документите на кучо ми казаха, че въобще не ги интересува. Относно теглича, имаше супер много коли с тегличи. Полиция ни видя два пъти, дори ни упътваха, но никой не ни направи проблем за теглича.

Пет Сеп 06, 2013 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2012 7:14 pm
Мнения: 220
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy IV B13_
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Еее значи направихте обиколката :) браво .. разкажи къде ходихте !? Аз тозия уикенд ходих на Порто Елеа .. Българския къмпинг с голямо "Б" .. толкова много българи на едно място не съм виждал в чужбина :) .. имаше само едно бг суби за съжаление

_________________
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net въздушна фотография www.Quadvert.com

Пон Сеп 09, 2013 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами ходихме в едно малко градче, по-скоро селце, в подножието на Олимп.Много ме грабна спокойствието, чистите почти празни плажове и отличното обслужване. Бяхме в един малък семеен хотел, казва се Chalet Castello, с прекрасна панорама към долината и морето. Имаше и доста колоритни планински пътища и пътечки за любителите на планината.
Ето и малко снимки от почивката:
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B5dkOSu ... sp=sharing

Пон Сеп 23, 2013 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2012 7:14 pm
Мнения: 220
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy IV B13_
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Еее браво :good: Изглежда много добре мястото :)

_________________
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net въздушна фотография www.Quadvert.com

Пон Сеп 23, 2013 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 5:52 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При пътувания в балканска държава човек трябва винаги да има едно на ум. Не е до правилата, колеги. До хората е.

Сря Фев 12, 2014 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 9:42 am
Мнения: 7
Местоположение: София, Русе
Автомобил: Fiat Bravo за сега
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:shock: 8000 евро глоба, ако не покажем големия талон в Гърция :shock:

Информацията е от Нова телевизия.

http://novanews.bg/news/view/2014/05/15/75382/8000-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%B2-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Явно въпросът тук е на какъв полицай ще попаднеш, а относно теглича брат ми е пътувал в Гърция с моята кола, която е с теглич и също не е имал проблем, но може просто да е извадил късмет.

Пет Май 16, 2014 8:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 3:48 pm
Мнения: 198
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги ако ви се случи да спрете на магистралата, задължително вдигнете предния капак. Бях с едно приятелче , спряхме малко преди Атина (трябваще да изчакаме един колега) в аварийна лента. Докато чакахме отнякаде се появиха ,за мен светкавично полицай (били ни видяли на камерите на магистралата). Глобата беше 700 е. но понеже моя човек плати веднага 350 е. Полицая му каза , че ако беше вдигнал капака и имитирал някакъв проблем то нямаше да има акт разбира се (леко извадена едната клема на акумулатора, изваден кабел за свещ или каквото си измислите). :good:

Пет Май 16, 2014 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 3:48 pm
Мнения: 84
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някой да знае има ли рационална причина google maps да чертае маршрут от София към Гърция през Кулата-Промахон с някаква необяснима отбивка през Петрич? Гледах картата, после реших и street view да ползвам да проследя маршрута. Не мога по никакъв начин да преместя маршрутът да е прав, винаги има такава странна отбивка. Някой да знае?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Юни 15, 2014 5:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
sepuko написа:
Някой да знае има ли рационална причина google maps да чертае маршрут от София към Гърция през Кулата-Промахон с някаква необяснима отбивка през Петрич? Гледах картата, после реших и street view да ползвам да проследя маршрута. Не мога по никакъв начин да преместя маршрутът да е прав, винаги има такава странна отбивка. Някой да знае?
Преди 2 часа се върнах от това място. Пътя е в ремонт заради строежа на магистралата. Просто следвай табелите.....

Нед Юни 15, 2014 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
krasi_tt написа:
:shock: 8000 евро глоба, ако не покажем големия талон в Гърция :shock:

Информацията е от Нова телевизия.

http://novanews.bg/news/view/2014/05/15/75382/8000-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%B2-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Явно въпросът тук е на какъв полицай ще попаднеш, а относно теглича брат ми е пътувал в Гърция с моята кола, която е с теглич и също не е имал проблем, но може просто да е извадил късмет.



Леките автомобили пътуват без голям талон в Гърция, обявиха вчера от гръцкото транспортно министерство за “24 часа”. Изискването се отнася единствено за товарните автомобили и се базира на закон 3446 от 2006 г. Информацията бе потвърдено и от гръцката Гранична полиция.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4136124
 2

Пон Юни 16, 2014 5:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.0 "00 MT
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
sepuko написа:
Някой да знае има ли рационална причина google maps да чертае маршрут от София към Гърция през Кулата-Промахон с някаква необяснима отбивка през Петрич? Гледах картата, после реших и street view да ползвам да проследя маршрута. Не мога по никакъв начин да преместя маршрутът да е прав, винаги има такава странна отбивка. Някой да знае?


Миналото(2013) лято като ходих към Гърция се обикаляше от там заради строежа на магистралата, има си табели и потока си върви, ама дали още я има тая отбивка ... предполагам щом така го чертае не съм чел да са пуснали магистралата в тая част още ;)

_________________
Subaru Forester '00MY Facelift
COLOR: RED MICA/WARM GRAY
ENGINE: 2000CC EMPI SOHC 125hp (EJ202)
TRAIN: FULLTIME 4WD (F4WD)
MISSION: MANUAL TRANSMISSON (MT)

Вто Юни 17, 2014 12:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор