Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е автоматичен и ръчен архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
 Продавам Субару Легаси BG5 GTB 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги,
Колкото и да не ми се иска ми се налага да се разделя с любимата кола проект която правя от 3 години.Колата я знаете по-голямата част от форума.
Тя е Легаси GTB 2.0 turbo.Заводски е в съвсем различна конфугурация,но общо взето след толкова много труд успях да репликирам това което субару би създало заводски в ляв волан и една турбина.
Произведена е 7 /96-та,на километража пише 185000 които може и да са реални като поне 30-40 К от тях са в мили.
Екстри :
Ел.стъкла,
ел. гледала
централно заключване
климатроник
АБС
Ейрбег
кожен салон ,
подгряване на чистачки,
подряване на седалки
къп холдър
Момо волан
cruise control
миене на фарове
ел реглаж на фарове
халогени - двусекционни JDM
и други
JDM нещата:

Bilstein окачване
Full JDM Body kit:
Калобрани JDM, Преден капак със скууп,прагове, спойлер заден,Заводски тонирани стъкла JDM фарове с лупи ,халогени - двусекционни JDMи други,JDM -GTB задни стопове опушени заводски и други
Скорости с 4.11 заден диф (LSD)
Какво е направено по нея:
Мотор :
Ревизирани глави,
Лагери ACL Racing
сегменти ,гарнитури, гумички ,семеринги, свещи. Ремъци и ролки и обтегач ,Ламбда сонда - Бош,Кабели ОЕМ,нов ОЕМ детонационен и Темп Сензор,и други.
преди 16000 км.
Турбо ТД04 с нова средна част Melett в гаранция към Колос буквално на 0 км- заедно с нови ОЕМ маркучи и гурнитури които съм поръчал и ще бъдат монтирани до една седмица.
силиконови интейк маркучи до турбото и Y pipe
Газова уредба BRC с чисто нова инсталация от БРЦ , бързи единични дюзи , бутилка на мястото на рез. гума.
Съединител - Exedy 225мм комплект - 16000км маслото се сменя на5-6000 км ,за тези 16000 е сменено 1 път на 500 км, втори път на 3000 , след това още 2 пъти.
Скорости Ty752 - оригинални от Легаси GT с 4.11 заден диф - Шпер.
Генерация :
От край до край неръждавейка ,
76-> 63 декат downpipe.
ф63 тръби с крайно проходно гърне и нов резонатор правена при Гущера преди 1000 км
Спирачки:
4 бутални предни апарати от WRX ревизирани с рем комплект, с чисто нови ОЕМ накладки на 500 км на заводските 295мм дискове сменени в Англия с нови.
2 бутални задни апарати от WRX newage ,с нови ОЕМ пинове и пластини,с ОЕМ накладки на 10к на заводските 290мм вентилирани дискове
Спирачни Маркучи HEL със стоманена оплетка и доживотна гаранция и гаранционна карта.
нови задни спирачни тръбички
Окачване:
Заводското Bilstein
Ходова част,
Пълна ревизия на заден мост - пясъкоструй на мост и всички щанги планки, прахово боядисване , нови ОЕМ тампони на всички щанги и полиуретан на моста,нови ОЕМ болтове и нови ОЕМ тампони на дифа.
Почистени греди - без гнило никъде , грунд, боя и гумировка поставени.
Нови тампони на двете щанги плюс нови тампони на биалетките преди 5000 км.
Интериор
Салон - оригинална тъмна кожа с подгрев от кола с ляв волан с минимални следи от употреба. В колата не е пушено поне докато е била в мен!
Чисто нова ОЕМ задна щора
JDM заден гумен леген
Климатроник : Нов дехидратор и фреон преди 1000 км.
Волан Момо
Нов ОЕМ къп холдър от Мимо13 за ляв волан.
Нови всички тампони и втулки на механизма за включване на скорости.
Горивна система :
помпа Walbro 255
нов горивен филтър

Какво е направено при конверсията:
Инсталация от Легаси Аутбек БГ9 1998 към която са добавени 5 кабела за МАП , Бууст соленоид и още един соленоид преди МАП. - за да не се използват рязани и преправяни окабелявания от десен волан ...
Компютър 5W от JDM форестър който има EJ20K мотор (механично абсолютно същият - бутала и валове,степен на сгъстяване) и същото турбо ТД04
Всички компоненти - крепежи ,щипки, декоративни панели, изолации , жила механизми и т.н. от LHD.
Забележки:

1.Няколко панела за боя. Пред блока я изподраха. -2те брони са за боя - без пукнатини, лявата страна - преден ляв калник и 2-те врати имат леки кривини.Към нея подарявам всичките панели ОЕМ без ръжда и кит ,като има опцията и да ги пребоядисам
2.Лагер тампон за смяна отпред - давам 2 бр- здрави към колата.
3.Заради Walbro-то сутринта пали малко странно ,но доколкото знам това е нормално за тези помпи.
4.Воланът който купих е малко захабен
5.Има шупли на предният прозорец- давам ОЕМ прозорец с подгрев от ляв волан в перфектно състояние.
6.този аз ще го отстраня - има теч на масло от бакелитеният капак отзад който служи за картерни газове. Ще бъде заменен с алуминиев такъв.
Други:
Монтирах разпънка - струт брейс отзад между бутушите за допълнителна стабилност(има огромен ефект)
20мм подложки отзад защото ми закачаше като влизам в гаража.
акумулаторът е на под 2години.

Колата е с Speedline 17 с които дойде от Англия и мисля ,че са и заводските.
Към нея давам 16-ки от WRX със гуми унироял 205 55 16, на 2 сезона и на малко КМ в перефектно състояние.
Към нея давам и доста резервни части , колектори, дюзи, дросели, сензори и т.н. които може да свършат някаква работа. Както и други механични части

Цена е 8500 лева и е съобразена с външният вид на колата и с другите и кусури.Бартери не ме интересуват.
Като цената подлежи на коментар само на място. На когото му е висока просто да подмине обявата.Само За турбото и генерацията съм дал над 1200 лева в последният един месец.
Намира се в София, задължително се прехвърля. Документално е изрядна. Преглед до 08.2018,платен данък за 2017 , гражданска на вноски,годишна винетка.
0899164990 Васил.

Изображение
Това е малко преди да ми одерат вратите отдолу под лайсната
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


При интерес ще направя актуални сериозни снимки тъй като от snimka.bg изгубиха по-голямата част от снимките ми.
Наистина се надявам някой фен да вземе колата и да и се радва , а не да отиде за части.
Трудът ,времето и средствата които съм вложил са в пъти повече от обявената сума.

Поздрави,

Вто Сеп 12, 2017 9:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой от забележките са оправени .
Обявата е валидна до 1.12.2017. След това колата се сваля от продажба.

Поздрави,
:beer:
 7

Чет Сеп 28, 2017 8:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нова цена до края на обявата :
1.12.2017 - 8000лв.

Съб Окт 07, 2017 8:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бартер само за Legacy/Outback B13 3.0 автомат или Spec B с доплащане от моя страна.

Съб Окт 21, 2017 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за интереса и добрите думи на колегите които се свързаха с мен ,но автомобилът се спира от продажба :) (намерих си работа :) )
И съответно напоръчвах пак някви части :)нови полуоски и други глупости
:beer:

Нед Окт 29, 2017 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пуста краста е тунинга.

С радост бия ключ на тая тема - дано завършиш проекта по-скоро.

Поздрави

Нед Окт 29, 2017 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор