Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 5:49 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 
 Продавам SUBARU FORESTER 2003 година 2.0 бензин 125 коня 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Реших да предложа за продажба личен автомобил Субару Форестър 2ра версия от 2003та година с ръчна скоростна кутия, 2.0 двигател бензин 125 коня. Прави ми впечатление, че някои хора се регистрират във форума единствено и с цел да си продадат колата или да питат колко е данъка на тоя или оня мотор. Аз не съм от тези хора и това може да се провери.

Във форум SUBARU CLUB BULGARIA се регистрирах с цел да науча повече за марката и съм убеден, че направих правилен избор с марка и модел.
Изключително ценя хората, с които се запознах тук (Вие си знаете кои сте), получих изключително ценни съвети. Когато имах и аз информация за направено обслужване и ремонти съм споделял според възможностите. Няма как човек да знае всичко, особено за сложна техника като колите.

Така - по отношение на колата...Закупих я на 230 хил.км декември месец 2014та, в момента е на близо 300 хил.км, а двигателя е с ресурс 650 хил.км до основен ремонт. Тоест - има да се ползва много и това лесно може да се провери. Предишният собственик е немец с добре платена професия, съответно и колата не е закупена от автоморга.
Пътувал съм в цяла Европа с тази кола (чак до Уелс!) и дори в Азия. Писал съм пътеписи, но не съм добър фотограф и обикновено пътувам сам или спазвам режим на шофиране, при което нямам възможност да снимам за албуми.

Няма да изброявам предимства и недостатъци на тази кола, има много изписано по темата. Факт е, че този двигател е един от най-дълговечните и непретенциозни агрегати вграждани на Субару. Нещо като 200 D на Мерцедес, какъвто впрочем имах от 6 години преди да си купя Субаруто (и все още го имам).
Постоянно 4х4, ел.стъкла,ел.огледала (сложил съм от фейслифт заради големината), ел.шибедах, климатроник, понижителна предавка (с ръчка), хилхолдер (задържа колата по наклон), отлична газова система със специално подбрани по модификацията компоненти от изключително грамотен и запознат с марката специалист (системата е узаконена с талони на 2 вида гориво), разход 10 литра на 100 км газ.

По колата са сменени:
- съединител оригинален комплект екседи преди 70 хил.км (за моя сигурност смених съединителя още когато я купих)
- скоростен диференциал с прочутата виско муфа, тъй като намерих диф с изправна муфа на цена по ниска от ревизията й
- по-големи огледала от фейслифт
- ангренажен комплект (пълен) преди 5 хил.км, също и свещи.
- реглаж на клапани и нови гарнитури, всички масла и филтри (ск.кутия, мотор, диференциал) в Субару Пловдив
- дискове и накладки
- профилактика на климатична система
- задно гърне
- задни амове и пружини каяба комплект
- ламбда сонда
- предни светлини
- филтри на газта (отпред и отзад в бутилката, която е тороидална на мястото на рез.гума).
- американско фолио Лумар със седем години писмена гаранция и сертификат по всякакви стандарти.
- предстои посещение в субару пловдив за смяна на семеринг колянов вал или някаква капачка, която от пластмасова трябва да се замени с метална
и при това положение ще се сваля скоростната кутия, защото иначе няма достъп до въпросният участък, а на моменти замирисва на изгоряло масло като капва през период от време. При свалена кутия ще се провери и състоянието на съединителя.
- колата има драскотини по броните от келеши които са ме подпирали на паркингите на големите магазини.
- боята не е перфектна, това е все пак 15+ годишен автомобил
- гумите са купувани 5 броя нови от сервиз Диана София , резервната никога не е ползвана
- колата има спойлер, калобрани и дръжка на багажника, за които предишният собственик ми каза, че е някакъв допълнителен тунинг пакет Limited.
В интерес на истината не съм виждал друг форестър да изглежда така.

Двигателят работи изключително тихо, да не казвам неразличимо от изгасен автомобил на празен ход, разходът е повече от приличен за кола с такива габарити, реално погледнато ако обърнем в пари за в бензин съм имал моменти да карам 3 пъти по евтино, или еквивалента на 10 газ е 3.33 литра бензин на 100 км. В Европа съотношението газ/бензин е според зависи района, но във всички случай газта (най-вече грамотно подбрани и монтирани компоненти) е голямо предимство. Силно препоръчвам за тази цел сервизът на г-н Велчев (Динамик Арт) в град София. Отговорен, търпелив и съвестен човек. Разбира се, това са мои лични впечатления и не ангажирам никого с мнението си. Мисля че сервизът му е включен в белите листи и от този форум аз лично научих за него. На няколко места, включително официален сервиз на известна марка газови уредби ме посъветваха да НЕ слагам газ, защото...съм щял да разваля колата. :-? #-o ROFL =D>

От написаното до тук, предполагам става ясно, че продажбата на колата не ми е самоцел. Ако някой е решил, че ще подарявам толкова добър и обслужен автомобил - моля да пропусне обявата. В сайтовете за коли е пълно с всякакви предложения, всеки е свободен да си поръчва и купува каквото му е на сърце. Факт е, че като полезно действие (голям обем за багаж, винаги сигурни на пътя с 4х4 дори и с летни гуми, неприлично нисък разход на гориво) този автомобил няма алтернатива.

Ако някой има желание да си закупи обслужен и надежден автомобил - цената е 10.000 лв и нито дълго, нито късо кафе надолу. Надявам се да съм се изразил правилно. За кафе отгоре - няма проблем. Този който купи колата ще бъде човекът, който трябва да черпи. :beer: :good:

Субаруто може да се види по всяко време от заинтересованите лица.
Аз съм дългогодишен треньор и състезател от национална гарнитура,
с мен можете да се свържите на лично съобщение или на скайп kolevtt.
Колата се намира в град Ямбол и може да бъде видяна с предварителна уговорка.
Цветът на колата е тъмнозелен металик, още веднъж повтарям цената: ДЕСЕТ ХИЛЯДИ ЛЕВА, като в тази сума ще бъде включена цената за обслужване на мнимия теч от въпросната капачка или семеринг. Каквото е необходимо колата да изрядна, ще бъде направено.
Ако някой ми намери подобна обява и отношение - моля да ми посочите линк.

Желая здраве и безаварийни километри на всички почитатели на марката Субару!

:beer: :good: =D>


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 2

Чет Авг 23, 2018 2:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Утре (вторник, 28ми Август) колата може да бъде видяна в Субару Пловдив при Павлин в сервиза.
Нямам представа колко време ще му отнеме да направи ревизия на съединителя и смяна на въпросната капачка между кутията и мотора,
но след това колата може да бъде тествана от заинтересовани лица с десет хиляди лева в ръка.

Ако има колега да разполага с подбен автомобил бих се радвал да се запознаем също.

Поздрави на групата!
:bow: :beer:

Пон Авг 27, 2018 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Използвам обявата за да изкажа благодарности на този човек Павлин от Субару Сервиз Пловдив.
Изглежда когато са ми сменяли ремъка в Ямбол са го пренатегнали и са повредили шайба, която не се е знаело кога може да направи бела и да остана на пътя със сериозни последствия за мотора! След негова намеса по реглаж на клапани двигателя в момента не се чува! Няма никакви течове, никакви шумове.
Отделно е ревизиран и съединителя, какво точно е правено нямам представа, но предстои да се запозная.
Днес човекът се е заел с ревизия на спирачните апарати, при което открива проблем със задни барабани и предни цилиндри, следва ревизия и колата отпада от графа Продажба, защото сметката за ремонта просто отиде твърде далеч и предпочитам да я ползвам аз колата, отколкото да я подарявам.
Майсторите от Ямбол ги предлагам за черен списък - Сервиз Тахчиеви. Години наред са ми обслужвали колите, много работа са ми вършили, но последните 2 години наеха нови хора които правят доста грешки и то сериозни и повече не бих им се доверил, впечатленията ми са много.
Ако колата ми не беше посетила навреме Субару Сервиз Пловдив - най-вероятно щях да съм поредният собственик с изтръмбушен двигател от некадърни майстори!
Ако преценят модераторите - да трият обявата или просто да я заключат, колата вече НЕ се продава! Благодаря за вниманието!

:beer: =D> :bow:

Сря Авг 29, 2018 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор