Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:43 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ] 
 Части след удар отпред отдясно Legacy'04 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги

След удар отдясно имам нужда да купя няколко части, за да вкарам колата в движение. Тенекеджията, при когото я оставих, не се наема да търси части самостоятелно, явно няма опит с тази марка. Ето списъка, който ми даде:

фар десен
калник преден десен
радиатор воден
шенкел десен
носач десен
панта на преден капак дясна

Досега не ми се бе случвало да търся подобни неща и нямам представа в какъв магазин трябва да гледам. Писах на хората на Mimo13, от които винаги съм бил много доволен, но втори ден не получавам отговор. Затова реших да потърся съвет от вас - как може да си намери човек подобни части, по възможност без да ги чака от Япония.

Пон Юни 03, 2019 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zearendil написа:
Здравейте колеги

След удар отдясно имам нужда да купя няколко части, за да вкарам колата в движение. Тенекеджията, при когото я оставих, не се наема да търси части самостоятелно, явно няма опит с тази марка. Ето списъка, който ми даде:

фар десен
калник преден десен
радиатор воден
шенкел десен
носач десен
панта на преден капак дясна

Досега не ми се бе случвало да търся подобни неща и нямам представа в какъв магазин трябва да гледам. Писах на хората на Mimo13, от които винаги съм бил много доволен, но втори ден не получавам отговор. Затова реших да потърся съвет от вас - как може да си намери човек подобни части, по възможност без да ги чака от Япония.

Никъде ли по моргите(сервизите)във форума нямат тези части?При Даринчо(izpitatela)съм сигурен ,че ще ги има,но ще ти изтънее джоба.Успех с намирането.Поздрави
П.С.Нищо лично към колегата(изпитзтела),но за някои части се улива с цените.Лично НЕ ангажиращо мнение

Пон Юни 03, 2019 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега все пак не е зле да кажеш какъв е по точно модела защот примерно радиатор се различен за 2.0?2.5&3.0


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пон Юни 03, 2019 11:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тази работа с моделите ми идва малко объркана... Колата е закупена за пръв път ноември 2004, двигателят е 2.5 бензин.

VINът е JF1BP9LL55G021450 На http://epc.japancars.ru/subaru/ ми го показва като модел B13 или може би BP9BLHL

Вто Юни 04, 2019 9:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dancho написа:
Никъде ли по моргите(сервизите)във форума нямат тези части?


Там е работата, че не знам къде да търся. Ако трябва да прегледам всички сервизи от белия списък, трябва да си пусна отпуска... Доскоро я правеше един майстор, който замина да си търси късмета по света – той си намираше части от някакви магазини. Досега съм поръчвал само от mimo13 и днес трябва да се наканя да звънна да ги питам ще отговорят ли нещо...
Ето това с izpitatela е една полезна информация, но специално за фар бих искал да е нов. Иначе радиатори видях че продават и в тази тема и хората ми се виждат доста коректни.

Вто Юни 04, 2019 9:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zearendil написа:
dancho написа:
Никъде ли по моргите(сервизите)във форума нямат тези части?


Там е работата, че не знам къде да търся. Ако трябва да прегледам всички сервизи от белия списък, трябва да си пусна отпуска... Доскоро я правеше един майстор, който замина да си търси късмета по света – той си намираше части от някакви магазини. Досега съм поръчвал само от mimo13 и днес трябва да се наканя да звънна да ги питам ще отговорят ли нещо...
Ето това с izpitatela е една полезна информация, но специално за фар бих искал да е нов. Иначе радиатори видях че продават и в тази тема и хората ми се виждат доста коректни.

Не виждам смисъл от нов фар освен,ако не искаш да се разделиш с 400-500-600лв.Относно радиатора НЯМА да сбъркаш ако поръчаш от B.N.R.Много КОРЕКТНИ.Виж в темата за сервизи и магазини има доста хора които продават части.Звъниш питаш и където има и те устройва цвят,състояние и цена за дадена част вземаш.Поздрави

Вто Юни 04, 2019 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dancho написа:
Не виждам смисъл от нов фар освен,ако не искаш да се разделиш с 400-500-600лв.


А, не че много искам да се разделям с парите, но предпочитам фаровете ми да светят възможно най-добре. Новият няма ли да свети чувствително по-добре от един 10-годишен фар?

Вто Юни 04, 2019 10:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Принципно идеята е двата фара да ти светят еднакво. Може да се замислиш да ги рециклират и двата примерно, което не е чак толкова много пари, но зависи от състоянието им...

Вто Юни 04, 2019 7:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2011 8:17 pm
Мнения: 242
Местоположение: Варна и около Варна
Автомобил: Outback 3.0 06
Телефон: 0888233373
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zearendil написа:
Здравейте колеги

След удар отдясно имам нужда да купя няколко части, за да вкарам колата в движение. Тенекеджията, при когото я оставих, не се наема да търси части самостоятелно, явно няма опит с тази марка. Ето списъка, който ми даде:

фар десен
калник преден десен
радиатор воден
шенкел десен
носач десен
панта на преден капак дясна

Досега не ми се бе случвало да търся подобни неща и нямам представа в какъв магазин трябва да гледам. Писах на хората на Mimo13, от които винаги съм бил много доволен, но втори ден не получавам отговор. Затова реших да потърся съвет от вас - как може да си намери човек подобни части, по възможност без да ги чака от Япония.

Имам десен носач за Легаси 3.0 от 2005г., панта дясна и радиатор № - 45119-AG080
Прикачени файлове:
DSCN0073.JPG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Юни 04, 2019 11:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, с фара се оказа много сложна работа... Не намерих нов, намерих само на старо от автомобил с десен волан. Моргата изглежда заредена, вероятно я познавате добре :)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b69ao8

Обаче на предния ми автомобил фаровете светеха вляво и ми бяха казвали, че това е, защото са „английски“. Не е приятно, особено за колегите в насрещното. Но не знам фаровете на субаро как са, може би има нещо за регулиране... Някой има ли опит с „английски“ фарове?

Чет Юни 06, 2019 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Като се отвори фара зад лупата има една пластина формираща светлинният сноп-прехвърляш я от счупеният фар и всичко е точно

Чет Юни 06, 2019 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zearendil написа:
Колеги, с фара се оказа много сложна работа... Не намерих нов, намерих само на старо от автомобил с десен волан. Моргата изглежда заредена, вероятно я познавате добре :)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b69ao8

Обаче на предния ми автомобил фаровете светеха вляво и ми бяха казвали, че това е, защото са „английски“. Не е приятно, особено за колегите в насрещното. Но не знам фаровете на субаро как са, може би има нещо за регулиране... Някой има ли опит с „английски“ фарове?

Точно за тази морга имах в предвид в първият ми пост.Даринката има почти всичко ма и цените са му''добри'':D

Чет Юни 06, 2019 11:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Dimichos написа:
Като се отвори фара зад лупата има една пластина формираща светлинният сноп-прехвърляш я от счупеният фар и всичко е точно

Очаквах че има нещо такова... Дано да е оцеляла старата пластинка! Благодаря, колега :good:

Пет Юни 07, 2019 9:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dancho написа:
Точно за тази морга имах в предвид в първият ми пост.Даринката има почти всичко ма и цените са му''добри'':D


Ами ако съм получил точната информация, при него старият фар е почти на цената на нов, само дето нов... няма и няма да има :cool: . Така че по-добре скъпо, отколкото никакво :)

Пет Юни 07, 2019 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега разгледай обяви в OLX има доста такива за части,според мен ще намериш на доста добри цени...

Пет Юни 07, 2019 9:35 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Valio написа:
Колега разгледай обяви в OLX има доста такива за части,според мен ще намериш на доста добри цени...

Фаровете са обрани отвсякъде :(

Пет Юни 07, 2019 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да май са пообрани..питах за цени вървят между 150 и 250лв.,но ги няма... :-?

Пет Юни 07, 2019 10:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 16, 2011 1:04 pm
Мнения: 55
Местоположение: Ямбол
Автомобил: legacy'04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Еми Даринчо(izpitatela) явно е намерил добра ниша. Поръчах фара и другите чаркалъци без радиатора от него, наистина ми поизтъня джоба, но пък това си е част от чара на марката :D Цената е въпрос на търсене и предлагане, не мога да го обвиня, че продава скъпо нещо, което го има само при него.

Ако трябва да се оплакваме от неадекватните цени в живота... мисля че хората, от които трябва да започнем, са по жълтите павета ;)

Пет Юни 07, 2019 10:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zearendil написа:
Еми Даринчо(izpitatela) явно е намерил добра ниша. Поръчах фара и другите чаркалъци без радиатора от него, наистина ми поизтъня джоба, но пък това си е част от чара на марката :D Цената е въпрос на търсене и предлагане, не мога да го обвиня, че продава скъпо нещо, което го има само при него.

Ако трябва да се оплакваме от неадекватните цени в живота... мисля че хората, от които трябва да започнем, са по жълтите павета ;)

Алелееее.Цената на 2-ра ръка фар е колкото нов?Стига бре.Е нема да му дам толко пари та,ако ще да карам със счупен все ще излезе някой на разумна 200лв цена.Колко пък толко да ги нема бре?Баси чара на Субару :D .Добре,че не си взех Бек,че с тез фарове лоша работа май излиза.Радвам се,че все пак ще подкараш колата.Поздрави

Съб Юни 08, 2019 12:06 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 19 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор