Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е автоматичен и ръчен архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте постове.
 Субару Аутбек 3.0R 245hp, 2006 - 11000лв 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Продавам си колата, тъй като искам да я сменя с по-новия модел.

Колата е закупена от мен в края на 2015та, като преди това е била внесена в България по поръчка на някакъв кмет на благоевградски регион. Колата още като я закупих беше в перфектно състояние - интериор, екстериор и технически. Преди да я закупя обиколих над 15 коли по автокъщите и се бях отчаял от състоянието на колите, които се продаваха. Известни са постовете на bat Bubi тук, за качеството на колите по автокъщите и наистина мога да го потвърдя - поне за този модел тогава, беше ужас по къщите. На фона на брака, който видях, историята с кмета ми се стори правдоподобна :pardon:

Екстрите на колата са стандартните за най-високото изпълнение Аутбек. Някои по-интересни неща за тази кола:
* Черен кожен салон - който според мен изглежда много по-добре от масовите бежови
* Голям подлакътник с двойна жабка (повечето са с един малък и плитък подлакътник)
* Голям панорамен шибидах (той е стандартен за модела)
* Подгрев на предното стъкло (при чистачките)
* Колата не е стандартния сив цвят, а изключително готин нюанс на сивото с много дълбочина, който особено в облачно време изглежда страхотно
* Сменени са задните пружини с King Springs от Австралия (със стандартните пружини, след слагане на газ, колите много гадно увисват отзад)
* Сменени са предни+задни амортиьори с нови KYB
* Сменен е задният анти-ролбар с такъв от Legacy Spec. B (19mm), защото стандартно колата много се клати в завоите
* Сменени са спирачките с такива от Legacy Spec. B - по-големи предни дискове и двойно вентилирани задни такива. Предните апарати са преминали заводско рециклиране преди два месеца в Аутофрен България. Оригиналните спирачки на тази кола не са адекватни за мощността и теглото и.
* Усилени тампони на предните носачи, тъй като стандартно при тези аутбеци във волана няма усещане накъде сочат гумите
* Газова уредба монтирана при Тони Dynamic Art, която е настроена при високи обороти да впръсква допълнително бензин, за да охлажда клапаните и пази мотора
* Резервна гума - патерица, вместо стандартната 16ка, за повече място в багажника.
* Автомобила е каран само с Amsoil Signature Series 5-30, като проби от него са използвани за груповия тест на моторно масло проведен в форума - където се вижда, че двигателя е в перфектно здраве
* Кутията и диференциалите са обслужени миналата година с Amsoil.
* Автоматична скоростна кутия с ръчен и спортен режим - кутията работи изключително добре и превключва без трясъци, тласъци и вибрации. Маслото и е сменяно редовно, а не като на много от автоматиците нов внос - не се сменя, защото не се знае кога е сменяно последно и при смяната с ново, може автомата да откаже (тъй като е износен и се крепи само на боклуците в старото масло)
* Нов акумулатор Banner (още в гаранция) (2019)
* Добавен е модул за AUX+USB към аудио уредбата с Bluetooth връзка. Поради недоглеждане, поръчания модул е за кола без навигация, в следствие на което не работят бутоните от волана. На мен това не ми пречи, но си е проблем.
* Отделен Bluetooth Hands Free модул
* Видеорегистратор Yi с 32GB карта, тъчскрийн и Wi-Fi вграден в огледалото, записващ напред и назад
* Камера за задно виждане активираща се при маневри назад (като функция на огледалото)
* Два комплекта, оригинален размер (225/55/17) зимни и летни гуми на 4ри сезона. Летни Good Year с най-висок клас на ефективност и висок клас за тишина.
* Алармена система с модул за автоматично вдигане на стъклата (субару през тези години нямат стандартно аларма) (монтирана в Авител)
* колата откакто е при мен седи само в топъл подземен гараж = без студени стартове :)
* Комплект гумени стелки за купето и гумена постелка на багажника
* Платени изцяло Каско (480лв), Гражданска отговорност (330лв) и винетка (97лв) за 2020.

Забележки:
* Колата има външни забележки, които се виждат при заглеждане от близо - леки задирания по вратите и броните. Ще добавя подробни снимки на проблемните места.

Средния разход на колата е 14л/100км (средно за 10к километра). Разбира се на газ, сумата е колкото за малолитражка.

Личните ми впечатления от този автомобил са страхотни. Пишейки описанието, се чудя дали изобщо трябва да я продавам, тъй като за 18 години шофьорски стаж, това е най-добрия ми автомобил досега - здрав, комфортен, сигурен, достатъчно бърз, а с направените промени и много приятен за шофиране.

Утре смятам да направя подробни интериорни и екстериорни снимки и ще ги добавя към обявата.

Цената е 11000лв.
Колата я закупих като на километража показваше 138,000км. В момента е на 200 и малко.

За връзка - Ивайло 0879858557

Отговарям и на вайбър и лични съобщения :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 14

Пет Фев 21, 2020 8:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добавям обещаните снимки. Тези и още малко + клипче на мотора в албумчето тук:
https://photos.app.goo.gl/teCgRTBi8xyjigDw8

В екстрите горе видях, че съм пропуснал - DRL модул за дневни светлини, както и две забележки - сирената на алармата не свири (алармата работи, но без сирена ми е по-добре) и задните къпхолдери (които са на пода) са счупени.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Фев 22, 2020 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата вече е с летните гуми и джанти. Джантите са подарък.

Днес напълних резервоара до горе, смених талона в КАТ (вече пише гориво - газ и там) и я минах на преглед :hello:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Мар 10, 2020 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Продаваш направена кола, за да вземеш следващото поколение?
Това е малко кон за кокошка.

Освен ако не си прицелил 2016 и нагоре.

Вто Мар 10, 2020 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оф, тежко ми е и на мен :)

Искам 2015+, но не ми се дават толкова пари, а и там няма турбинирана версия. Затова мисля, да покарам няколко години последните 2.5 турбо Легасита, след което живот и здраве да скоча направо на новото 2.4DIT, или пък пак на 2015+ 3.6.

Сря Мар 11, 2020 11:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бих те посъветвал да покараш първо едно такова турбо Легаси и да си прецениш дали си заслужава.
За моя вкус и субективно мнение, то не е по-добра кола от този Аутбек ( като модел ) и със сигурност не е по-бърза.

Аз бих изчакал 1-2 години и направо скок в 2.4 DIT.

Сря Мар 11, 2020 11:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лошото е, че наистина не съм карал.

Карал съм подобна Импреза и Форестър (и двете с по-стария мотор 230 коня) и и двете вървят приятно, макар че като карал дълги години атмосферки, не съм фен на рязко идващия буст.

Пък скока към 2.4 няма да е след 1-2 години, 20к са някаква психологическа граница за стара кола за мен, която не мога да премина. А 2015+ въпреки, че започнаха да падат все още са си с високи цени.

Всъщност, имам едно чудене, за Outback 3.6 след 2015та. Доколкото видях, никой европейски вносител не предлага такъв в момента, всичките ли са внос от САЩ?

Ако смяташ, че темата би могла да е интересна и за други участници, може да я отделим в нещо като Избор на Legacy/Outback след 2010-та.

Сря Мар 11, 2020 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нека тази тема си остане за продажба, освен ако не се откажеш да продаваш.
Пусни нова за избор, но горещо ти препоръчвам да тестваш моделите които гледаш.
Не съм очарован от качеството ( интериорното ) на тези модели до 2016г, но това е доста субективно.

ПС: Ако не ти се дават над 20к лв, си задай въпроса какво може да купиш за 20к, колко ще ти лапне за да стане като хората и тогава преценявай дали да продаваш тази. :idea:

Сря Мар 11, 2020 11:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Постове: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:spam: Бих се разделил с Б13-ката само ако ми изпадне някоя 2016 3.6 да не е тоталка на прилична цена, но понеже знам че няма да стане мисля да си юркам б13-та :) :beer: Успех с продажбата ;)

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96
 15

Чет Мар 12, 2020 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 19, 2019 8:55 am
Постове: 153
Местоположение: София
Автомобил: '17 WRX
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=eqea86

Като купувах моето Легаси ходих да я гледам, хареса ми много, но не ми се даваха толкова пари, газта също ме спря, а и не обичам като няма избор. Тази обява е единственото 3.6R тук, отделно че съм с 3 наум като е от автокъща. Бях склонен на до 20к за GT, но тук имаше само мъртъвци, а нямах време да избирам от вън.

Нед Мар 15, 2020 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Постове: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По обективни причини спирам продажбата - единствена кола ми е :)

След отминаване на извънредното положение, ще възобновя обявата.

Вто Мар 17, 2020 8:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Слагам я в архива, като ( ако ) решиш ми пиши да я върна обратно

Вто Мар 17, 2020 11:30 am
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте постове. 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор