Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:03 pm



Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 От ОЕМ часовник към ОЕМ цветен бордкомпютър на Б13 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Мар 19, 2021 8:24 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: legacy 99 2.5 the best
Рейтинг: 108
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето я цялата кабелна инсталация за ретрофит на навигация в Б13, което заводски няма такава. Гледайте някое филмче как се сваля таблото плюс всичко което ви е пред очите . После се вади старото окабеляване и се включва това, буксите към колата отляво и отдясно са стандартни и няма разлики. Откачате от връзките и от щипките всичко, като се водите по кабелите, които тръгват зад музиката с климатроника, така няма как да се объркате. Никъде не се налага да разкачате друго,освен букса в букса. Има и една маса с болт към шасито.
Навито преди фейса е с ДВД под седалката и музика,която не се отличава от музиката на Б13 без нави. На снимките това е по-близката инсталация. Според мен най-добрият и евтин ъпгрейд на старото радио,ако не ви се занимава с нави или цветен борд е да си добавите една блутут WEFA-интерфейсът се включва в буксата за ченджър на музиката, ако сте с ченджър -разкачете го, няма да ви трябва повече. Вефа-та е малка кутийка,която може да се навре навсякъде и плейва перфектно от телефон или флашка. И като звук, и като обхват, и като хендсфри (има си микрофонче) е повече от добра .Не е реклама, истина е.
По-далечната инсталация от снимките с голямата музика отдясно е тази, която си струва да бъде насадена дори на Б13 със заводска навигация отпреди 2007г,защото екстрите са много.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Яну 13, 2023 9:56 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gligor написа:
... Виждал съм на един модел тойота предна камера с широк ъгъл още преди време - като се покажеш в пресечка с никаква видимост, може през нея да видиш дали идват коли отстрани.

Това заводски се реализира с 2 камери монтирани някъде около двата предни мигача, защото ако трябва да е с 1 ще ти трябва някакъв fish-eye обектив с ъгъл на виждане поне 180 градуса. Аз лично такава не съм виждал, но пък от друга страна спрях да се занимавам с камери (охранителни) преди 5-6 години.

tngeorgiev написа:
... не е проблем да се смени цялата централна конзола на 2004г примерно с такава от 2009г,но наистина пада голямо разглобяване,което ще отнеме поне 2 дни -сваля се таблото от-до ,за да се работи свободно с новия кабелен сноп, а и за да се издърпат и освободят връзките с основното окабеляване и с шасито на колата,където е нужно. ...

Префейс часовник към фейс мултимедия - двама души и 6 часа макс е работата. И това с обяда. И без да сме гледали филмчета.
Обаче още час и половина обаче сам човек за удължаване 28 или 29 кабела на едната букса за комфорт-модула , защото при мен не пасна нещо. Може и за тогава нещо да не съм догледал, но го имаше тоя момент.

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Пет Яну 13, 2023 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tngeorgiev написа:

И преди, и след фейса музиката и климатроника са две в едно


Напротив, това е основната разлика между преди и след фейса. След са два отделни модула.

viewtopic.php?p=309467#p309467

Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Яну 13, 2023 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 19, 2021 8:24 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: legacy 99 2.5 the best
Рейтинг: 108
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pantata написа:
tngeorgiev написа:

И преди, и след фейса музиката и климатроника са две в едно


Напротив, това е основната разлика между преди и след фейса. След са два отделни модула.

viewtopic.php?p=309467#p309467

Sent from my iPhone using Tapatalk


Съжалявам, не съм разбрал за какво преправяне става дума -аз коментирам че са на един панел,т.е. трябва да се подменя всичко заедно.. иначе да -може да се свали ОТЗАД и само климатроника на 2007-2009, на снимките съм го свалил.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Яну 16, 2023 9:58 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор