Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Повдигане на Subaru Forester и още няколко въпроса... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:12 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги и колежки
Станах горд собственик на Фори(1998 125к.с.) и съм очарован :) има някакво специално усещане в това да караш Субару(особено докато гледаш нивомера на бензина :D )
Пускам темата с цел малко разяснение от какво да се пазя и да дадете малко препоръки и за отговор на няколко въпросчета.
Първо ми се иска да попитам някой знае ли как работи механизма за капачката на резервоара.При мен работи палчето но предполагам има пружина вътре,която е или счупена или съвсем липсва,та ако някой знае бърз и лесен начин за оправяне е повече от добре дошъл да го сподели.
Вторият ми въпрос е с цел повдигане на Форито.
Към колегите които ще ми кажат,че е писано достатъчно по темата,ще кажа да,прави сте,но след преглеждане с търсачката или открих не пълни теми или стара информация.
Попринцип задницата е леко приклекнала и ми се иска хем да повдигна и двете(предница и задница) хем да изравня колата.
Бях гледал едно Фори като моето(1998.125к.с.),което беше повдигнато доста прилично(34с.м. до праговете и 85 до калника) но нямам представа как е правено.След запознаване с досегашната информация ми стана ясно за планки които да държат целия макферсон и чрез тях да се повдигне.Незнам обаче дали само с тях става или се прави още нещо по окачването и така натам.Друг ми обясни за друг тип планки които да се поставят между оребренията на пружината като така да вдигна задницата.(твърдата возия не ме плаши)
Искам да знам дали така става и какво още трябва за да го повдигна.
И колеги ако може не ме изпращайте при майстори и така натам тъй като това е нещо което искам да направя като свой проект и аз да се занимавам с по-голяма част от работата.
Принципно имам още неща за питане но засега това стига.
Още веднъж поздрави и благодаря предварително :)

Съб Фев 28, 2015 11:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За повдигането има тема доста подробна в Направи си сам раздела - viewtopic.php?t=16157

Нед Мар 01, 2015 12:07 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:12 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговора колега.Четох темата и я намерих за полезна,но незнам какви са разликите между Аутбек и Форестър.
Ако всичко е едно и също бих го започнал при първа възможност,но една разлика(по-голяма) и би ми обърнала каруцата.

Нед Мар 01, 2015 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е едно и също всичко, колега. Поради това и т.нар. "лифт китове" са различни при отделните модели и години. Просто принципът за повдигане с подложки към купето е един и същ и затова се съмнявам да намериш отделна тема специално за твоя модел (освен ако ти не направиш такава в последствие) Остава и варианта да потърсиш из чуждите форуми дали има нещо специално за SF. :rtfm:

Повечето колеги ползват тъкмо такива подложки, за да повдигнат купето 3-5 см без негативни последствия върху окачването.

Изображение

Относно повдигнатия форестър с просвет 34 см до праговете - вижда ми се малко прекалено ако е само "body lift" с подложки. Заводският просвет на форестър SF e 19.05 см...

Също, не си опоменал до каква степен сам ще си изпълняваш проекта - сам ли възнамеряваш да изработваш фланците или ги предпочиташ готови за твоя модел, а пък ти да си правиш монтажа..?

Вариант е и да си поръчаш готови подложки от колегите от тази и тази тема, за да си сигурен, че ще станат за твоя форестър, а ти да си направиш монтажа сам.

Относно капачката на резервоара не разбрах какъв е проблемът: не щрака, не се завърта плътно, свети чек? Защо просто не вземеш нова?

Нед Мар 01, 2015 5:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:12 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговора колега
Идеята ми за работата от моя страна е предимно поставянето им.Нямам знанията които са нужни за изработката,но ако имам мерките бих дал на някой да ми ги направи,ако не просто бих купил готови.Все още събирам информация и преценявам кое и как се прави.
Иначе днес водих една дискусия и така и не стигнахме до точен отговор дори карахме колата на канал да разгледаме точното устройство.Дискусията беше относно това какво точно се повдига.Смисал освен купето кое още отива нагоре,кое е закрепено за купето и кое не се влияе от него.Нещо неможахме да разберем дали картера,скоростната кутия и двигатела ще отидат нагоре при това повдигане с планките.Ако някой има отговор на този въпрос би било страхотно да каже.
А колега относно капачката на резервоара проблема беше в това,че палчето което я избутва да излезе навън когато дръпнеж лоста в купето се беше прецакал,но всичко е ок,вече го оправих,първо мислех,че има някаква пружинка която бута механизма и се чудех къде е за това питах.

Пон Мар 02, 2015 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 8:49 pm
Мнения: 222
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester +Legaci 2.5
Телефон: 08782734sedem pet
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
и още малко инфо
но пак е да си ги направишсам
viewtopic.php?f=37&t=14970
 3

Чет Апр 09, 2015 7:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор