Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 4:08 pm



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Афтърмаркет борд.компютър 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 7:17 pm
Мнения: 57
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
След известно умуване каква екстра да си добавя на Импрезата и най-вече от постоянната нужда нещо да ровичкам, реших да си инсталирам универсален афтърмаркет бордови компютър (инфоцентър). Някъде из форума имаше тема с колега, който също го е правил, но все пак......става дума за това:


http://www.reveltronics.com/en/products/universal-trip-computer-utcomp

А ето и снимки как се получи на Импреза 2.0 2003г. на мястото на оригиналния часовник.

Изображение
Изображение
Изображение


Джаджата излезе около 90 долара от eBay, което не е малко, като се замисля. Инсталацията не е кой знае какво, но си е играчка. Копчетата за управление ги сложих до скоростния лост, че и без това ръката ми там стои. Обаче малко изкривих дупките и сега не се побирам в кожата си от яд......[emoji3]....ама това ще е.
За базовите функции се вземат сигнали от датчика за скорост и от кой да е инжектор. Аз това го направих от куплунзите на ЕКУ-то. Има възможност да се свърже и сигнал кога работи на газ, като всички данни се показват в този случай за алтернативното гориво. Инфоцентърът показва всичко, каквото може да се очаква-моментен разход, среден разход, температури, пробег, текуща скорост, оставащи км с наличното гориво и много други. Ако някой го интересуват подробности да пита.
Сега аз имам питане......
Това у-во иска известно калибриране. Иска данни за инжекторите, както бензиновите, така и газовите, също и какво разстояние изминава за импулс от датчика за скорост.
Аз от ровене из форумите достигнах до информацията, че стоковите инжектори на атмосферна Импреза 2.0 125к.с. ej20 са 280сс / мин. при 3 bar налягане. Може ли някой да ми потвърди? С така въведените инжектори долу-горе дава резонни показания, но днес му е първия ден и още го разучавам. Другата стойност за датчика за скорост я калибрирах с gps-а, докато не започнаха да показват еднаква скорост на движение.
Още не съм свързал сигнала за газ. По инструкция трябва да се вземе от копчето за управление на ГИ или от клапана на изпарителя. Аз не искам да търся място за кабел отвън, но на ЛОВАТО бутон нямам идея по кой кабел получава сигнал от газовия комп. кога работи на газ. Няма и никакви схеми в нета за ЛОВАТО. Ако някой може да помогне ще ми е от полза.
Това е общо взето.......[emoji3][emoji3][emoji6].
Поздрави на всички!!
 43

Сря Сеп 23, 2015 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 3:48 pm
Мнения: 58
Местоположение: Варна
Skype: jastaprasta00
Автомобил: Subaru Outbаck 2016 2,5 at
Телефон: 0899293643
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Това е супер.

Нед Май 22, 2016 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор