Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:45 pm



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Дефлектор за напречни греди 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

след известно време търсене на някаква тънка оферта за дефлектор (inno или thule) в щатския ebay, накрая най-евтиното, което намерих излизаше $60 със склонност да надмине $100-те след таксите за доставка до БГ, евентуално мито, ддс., освобождаване от митници, нерви :-~

Ето вариант как сами да си направим дефлектор за около 35 лв.

Колебаех се между класическия дизайн на Thule 555 и Yakima, в последствие се спрях на второто:

ИзображениеИзображение


1. Изпратих векторено изображение (прикачен) до фирма, която се занимава с изработка на рекламни материали и предлагат лазерно рязане Има ги доста и цените им за услугите
варират също доста.

Помолих ги да ми изрежат фигурата от файла от плексиглас 5мм. Дължина на основата 32" или 81 см. и да го оразмерят пропорционално. За плексигласа и рязането ми взеха общо 20лв.

2. Останалите материали:
- адаптори за квадратни греди Thule - продавалник
- 1м. алуминиев профил 2х25мм - Ташев§Галвинг (железария)
- черен спрей - Ташев§Галвинг (железария)
- гумено уплътнение за прозорци - Ташев§Галвинг (железария)
- крепежи - Ташев§Галвинг (железария)

Изображение

3. Нарязваме профила на три равни части (с ножовка става идеално)
Пробиваме повечко дупки в профилите около местата за фискиране към гредите и крилото, за да има място за напасване (най-добре щеше да е ако профилите имаха готови
надлъжни прорези подобно на регулируемите планки, но не можах да намеря, където търсих...);

4. Огъваме профилите на 45 градуса (като в час по трудово - с ръчичка и транспортир) и ги боядисваме заедно с плексигласа;
5. Монтираме самозалепващата се гумена лента от долната част;


Ето крайния резултат. След монтажа стоплих, че ще е по-добре адапторите да не стърчат така отгоре, а да са от долната страна на гредите. Затова е важно на стъпка 3 да се пробият повечко дупки на страната за фиксиране на крилото, за да може да се регулира нагоре-надолу при нужда. Аз ще трябва да го направя допълнително, но първо през уикенда ще имам възможност да тествам нивото на шума на дълъг път :race:

ИзображениеИзображениеИзображение


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 22

Пет Окт 23, 2015 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
А как ще монтираш кутия върху гредите?
Може би закрепването трябва да е под гредите.

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Пет Окт 23, 2015 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
точно така, но за целта ще трябва да разпробия наклонената част на профилите малко по-нагоре. Не го съобразих, че ще има тънък момент с напасването, за да си пробия няколко дупки още преди да го тествам...

сега ще карам уикенда така и като се прибера ще го оправя ;)

Пет Окт 23, 2015 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А има ли смисъл от дефлектора, когато си и с кутия?

Съб Окт 24, 2015 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 3:24 pm
Мнения: 205
Местоположение: с. Труд обл. Пловдив
Skype: bat_rado3
Автомобил: легаси 2002
Телефон: 0898735912
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
има, при това голям

Съб Окт 24, 2015 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моите свирят само когато я няма кутията отгоре.Иначе бих си ги возил постоянно отгоре.А това че евентуално ще има повишен разход на гориво свързан с гредите не го мисля.Иначе автора на темата се е справил доста добре. :good: Не знам дали си се сетил,да поръчаш фолио с някакъв надпис в същата фирма която ти го е изрязала,и да го поукрасиш малко.Ще стане заводско.

Съб Окт 24, 2015 10:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
и мен ми се струва, ако има кутия няма да има толкова смисъл от крилото, защото тя на практика блокира завихрянията по горната повърхност на гредите, които причиняват виенето..

@ Anton: поръчал съм и стикери как :D като ще е гарга, да е рошава!

Съб Окт 24, 2015 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 3:24 pm
Мнения: 205
Местоположение: с. Труд обл. Пловдив
Skype: bat_rado3
Автомобил: легаси 2002
Телефон: 0898735912
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Другата ми кола е с люк , с кутия без дефлектор , а отворя люка всяка летяща гад е вътре, да не говоря за вятъра. И аз си направих ( е не толкова ефектен) и всичко заспа. Няма значение дали съм или без . Извинявам се за спама. Колегата се справя чудесно.

Съб Окт 24, 2015 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Сутринта монтирах гредите и излезнах с колата. От 70км нагоре започна такова свистене, че се ошашках :shock: Бързо стоплих за какво иде реч, казвали са ми че гредите свирят, но не очаквах да е толкова силно... наскоро се справих с шума от прозорците, сега обмислям изработката на дефлектор.Явно на нашия пазар не се предлагат, пък и цената едва ли ще е оправдана предвид простотата на изработката. Смятам да ползвам еталбонд, защото дори няма да се налага да боядисвам, пък ще видим :)

Вто Дек 25, 2018 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери дали имат капачките отстрани. Много свирят, ако са просто едни кухи тръби и стават като флейти :D

Вто Дек 25, 2018 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Или от празни Т канали в които нормално имат гума...или ако си я махнал за да сложиш нещо малко като ски багажник. Също така правилно ли си го монтирал ако са тип крило....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вто Дек 25, 2018 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Гредите не са тип крило,гумата от горната страна е на място, но е на парчета, предполагам заради ски багажника на предишния собственик.Тапите са на място и мисля че съм монтирал всичко правилно. От долната страна обаче, каналите, които позволяват реглажа по широчина, са си празни, не знам трябва ли да има гума там но това е лесно решим проблем. Звука , между другото, е точно като от флейта :) .Купих гредите единствено за да си карам сноуборда, за момента нямам нужда от куфар така че пътуването до Витоша или Боровец ще издържа и така. Колкото до рефлектора...смятам да си направя, работата ми е такава, че разполагам с всевъзможни “ подръчни” материали, няма да е трудно да се получи нещо неразличимо от фабричните модели. Ако пък не върши работа, здраве да е :beer:

Сря Дек 26, 2018 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Шум от каването ма сноубовда ще има всъщност. Всичките алуминиеви профили имат посока как да се сложна май без тия От Лидл.
Ако кажеш модел може и да Ина инфо З съжаление квадратните железни шумят повече. ПС: аз съм пробвал с оригинална субару кутия и греди и над 170-80 -90става много шумно и н дразнещо


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сря Дек 26, 2018 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор