Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Филтър за газ в пълначка Romano 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Явно интереса е голям и за това реших да публикувам преработката на моята пълначка за газ. Идеята ми дойде от пълначката за която съм писал тук.

Размерите няма да уточнявам, защото беше отдавна и не си спомням всички. Важен е принципа. За филтър (поз. 6) използвах заглушител за пневматика 3/8" купен преди време от Улмер. Филтъра се стругова в края на конуса на Ф14 в минус и след това се отрязва на дължина 20мм. Трябва ви и един "О" пръстен - поз. 3. Също така се удълбочава отвора Ф14 с фрезер в детайл поз. 5 с около 10мм. Размера зависи от това на каква дължина сте отрязали филтъра плюс дължината на резбовата част на нипела (поз. 4) и размера за смачване на "О" пръстена поз. 3. Също така в нипела се правят няколко канала, за да може да премине и газта от външната страна на филтъра. В противен случас всичката газ ще преминава през дъното на филтъра. На схемата по долу каналите са три, но на практика при мен са шест. Също така не е задължително да правите прорезите на фреза, може и с ръчна ножовка. Новите детайли са само поз. 6 и поз. 3, всички други имате на вашите пълначки. От време на време може да разглобите и измиете филтърчето, а ако е много замърсено, да замените с ново.

Прикачени файлове:
Palnachka.png


Прикачени файлове:
123.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 24

Пон Мар 28, 2016 11:09 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор