Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:23 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Добавяне на модул за дистанционно отключване - SF5 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 8:52 am
Мнения: 190
Местоположение: В. Търново
Автомобил: Христофор
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Откакто имам форестъра ме дразни оригиналното му дистанционно, заради малкия му обхват, спорадичното несработване, трудното и скъпо намиране на здрави дистанционни.. Изобщо, писна ми да се въртя около колата докато я отключа.
Тези дни ми остана време да се заровя в кабелаците под таблото и да си тунинговам отключване-заключването.
Първоначално, идеята ми беше да намеря антената и да я изнеса по-напред, нагоре, изобщо - нанякъде. Е, не успях. Обикновено антените на такива модули са под формата на кабелче. Снопа на модула в субаруто обаче беше доста яко увит и прибран, и не можах да разбера кое му е антената. Като цяло дори останах с впечатление че приемника на модула за отключване е отделно модулче, някъде другаде. За да си постигна все пак целите, реших да попремеря какво се случва по кабелите на оригиналната кутийка. Оказа се че има все пак какво да се направи - закачане на друг модул за дистанционно управление (МДУ), който да контролира оригиналния.
Стъпка по стъпка:
1. Как да намерем оригиналния МДУ:

Модула може да бъде открит като се свали кората под таблото (една пластмасова щипка/винт - откъм вратата, два винта - при лостчето за капака и в десния долен ъгъл, две щипки в горната част - просто се издърпва напред). Поставен е възможно най отляво и горе, представлява черна кутийка, малко по-дебела от цигарена, поставена на метална планка, която от своя страна се държи на два винта с гайки - гайките стърчат право напред. Виждат се най-вляво като се свали кората под таблото.
Прикачени файлове:
WP_20160718_11_56_26_Pro.jpg

2. Свързване на новия модул към стария
От буксата се използват три кабела - трябват ни захранване (+ и -) и управлението.
Използвам за допълнителен МДУ HELP4 на БСМ, който е с едно реле, това имах подръка.
На оригиналната букса нужните цветове са
черен - маса (-)
бял/черен с/у него - +12в
бял - управление
Прикачени файлове:
WP_20160718_11_57_21_Pro.jpg

захранващите не се режат, а се запояват захранващите на новото МДУ към тях. + към +, маса и ком на релето - към масата (-)
белия (контрола) се прекъсва и КЪМ стария модул се подава NC (нормално затворения) контакт на релето от новото МДУ.
Изолират се връзките, тества се (би трябвало да работи) и.... ами това е... Сглобява се по обратния ред, пак се пробва... И ако работи - свиркате си спокойно :beer: При мен ефекта е огромен, от 1-2 метра обхвата ми вече е към 40...

Старото дистанционно става неизползваемо, но може да си го запазите и ако решите да го ползвате пак - просто разкачате допълнителния МДУ и свързвате белия кабел както е бил.
:beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Forester 1998 - 2.0MT [122]
 40

Пон Юли 18, 2016 12:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор