Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Вибропоглъщаща изолация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Преди време, след като се отървах от свистящите прозорци, реших че все пак имам някакъв шанс да слушам музика, дкато пътувам.Свалих всички възможни кори и пластмаси от интериора и ги облепих плътно с 10мм дунапрен.Изчезнаха всякакви потраквания и подскръцвания, колата доби малко плътност.Дори стоковите колонки свирнаха :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 20, 2020 7:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А какъв точно е дунапренът, който си налепил и откъде го купи?
Дунапренът НЕ Е вибро изолация. Вибро изолацията се лепи по ламарините и е на бутилова основа.
Дунапренът е най-горен слой и си е шумо обираща изолация.
Има тема по въпроса - може да погледнеш там. Даже мисля, че мнението е за там....

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 20, 2020 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Далеч съм от идеята, да направя Баруто като за изложение за музика.В темите за шумо и звукоизолация се обсъждат професионални техники и специализирани материали,които биха сринали бюджета ми.Планирам да изолирам и част от ламарините,просто за да повиша с малко комфорта при пътуване,но отново ще използвам “заместващи” материали.Дунапрена, който ползвах за пластмасовите кори, е част от опаковката на продукт,който фирмата, в която работя внася.Има добра плътност и определено поставянето му оказа положителен ефект :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 20, 2020 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този дунапрен си е идеален, за това, за което си го сложил. Би трябвало да върши над 80-90% същата работа, като някой от скъпите материали. Единствено притеснение е колко държи на температура, но предполагам си държи.
Не трябва да се мокри, но предполагам е ясно и както виждам си го сложил на вътрешните повърхности.
Ако ще правиш вибро изолация на вратите, те съветвам да си купиш правилните материали - примерно https://aval-bg.com/product/1712-zvukoi ... nt-coat-m2
И я лепиш на 60-70% покритие - примерно. Играчката е доста голяма (разглабяне, чистене на вратите и т.н.), та не си заслужава да вземеш битумна лента и после в жегите да се окаже, че не е от най-качествените и да се отлепи (поне за мен де).
Има и малко по-евтин вариант от този, ако те интересува пиши - ще ти кажа.

п.п. тук професионално слагана изолация не съм виждал (разбирай - някой да е направил звукото във фирма). Всички, които са показвали кое/как са направили са го правили сами. Другите, които са го правили във фирми - нямат снимки и какво да покажат.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 20, 2020 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор