Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:09 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Forester 2013+ USB на централната конзола за задните места 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, токущо направих тази интервенция.


Материали: https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 0.0.mVVjUF
кабелни обувки мъжки,
Изображение - 2 броя мъжки

Изображение - 2 броя женски
и 6 педи кабел.

Интервенцията ми отне около 4часа.
Изключва се запалката, с кабелните обувки се вързваме към мрежата на колата и от там кабелите се разклоняват към запалката и към USB-тата.
Понеже зад пластмасата има много малко място, се налага да се разпоят оригиналните крачета на USB-тата и директно да се запоят кабелите за платката - да може да се спести малко разстояние.
Трябва да се изреже дупка в пластмасата точно на гънката - там има достатъчно място да се събере USB-то.
ВАЖНО: Преди да свържите кабелките обувки към трябва леко да изпилите от едната страна обувката за +, понеже буксата за запалката обувката за + е малко по-тясна и така ако не се изпили няма да влезе.

Има и по-лесен вариант без разспояване като се среже дупка в долната част на пластмасата - мен не ме изкефи. :)

Прилагам снимков материал:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Сря Юли 05, 2017 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 15, 2018 12:11 am
Мнения: 7
Местоположение: Русе
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Купих си подобно 3.1А USB с идеята да го монтирам пред скоростния лост, на мястото където трябва да са копчетата за отоплението на седалките. И няколко дни се чудех как да си докарам ток от бушоните. От предната запалка е невъзможно мисля, защото за да се махне трябва да се свали таблото :) .
Та , какви кабели използва? Освен като сечение какво друго да гледам? Каква е жената на метър? Тук ми излиза около 5 лв/ м :) и ми се вижда много, пък немски били, 2.5 мм2 били....

Чет Мар 15, 2018 1:00 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didomitev написа:
Купих си подобно 3.1А USB с идеята да го монтирам пред скоростния лост, на мястото където трябва да са копчетата за отоплението на седалките. И няколко дни се чудех как да си докарам ток от бушоните. От предната запалка е невъзможно мисля, защото за да се махне трябва да се свали таблото :) .
Та , какви кабели използва? Освен като сечение какво друго да гледам? Каква е жената на метър? Тук ми излиза около 5 лв/ м :) и ми се вижда много, пък немски били, 2.5 мм2 били....

Аз го вързах към запалката на централната конзола. Кабела - намерих някакъв от вкъщи - изобщо не съм гледал какво сечение е. Цялата работа ми излезе към 5лв. И то главно заради самото USB. Кабелите,жиците и останалите дреболии си ги имах отпреди.

http://www.solar-wind.co.uk/cable-sizing-DC-cables.html - според този кабел му стига и 1.5мм2

Пет Мар 16, 2018 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор