Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:05 pm



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 досадният шум от прозорците 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте. Предполагам, че много от колегите във форума са имали проблем с шумящите стъкла, както и че са гледали многобройните клипчета в нета с всевъзможни решения.Карам Форестър от една година, преди това изчетох каквото намерих за модела.Когато обаче стъпих на педала на собственото си Бару, въпреки потготовката откъм очаквания, си помислих “ ееее.... верно ли...” . Бях абсолютно сигурен, че ще сменя уплътненията около страничните огледала с нови,за това реших да си поиграя малко със старите.
Първото, което направих, е да потърся нещо, което да подложа под уплътнението на вратата, да компенсирам омекването му. Нещото, в случая, е уплътнение за стъклопакет, което изненадващо добре застана на мястото, без нужда от залепване и естетически издържано.
От друга гума изрязах перо, което залепих по вътрешния ръб на “триъгълника” при страничното огледало, където контактува със стъклото. Признавам, че не бях много старателен защото очаквах новите части и просто исках да видя какво ще стане. Като резултат колата утихна, и така си я карам :)
Последните две снимки са малко извън темата, но това с което смених изгорялото уплътнение за задния капак, също е гума от дограма, друг тип обаче.Оригиналната беше лепена, новата стои сама и доста по-добре :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 26, 2018 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей дай повече подробности с триъгълника и това перо и повече снимки как става стъпка по стъпка.

Сря Дек 26, 2018 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да го има и в тази тема: https://www.youtube.com/watch?v=WHKLN0J ... h6PxJAks9B
Поне при мен помогна. Скоро ще го тествам и на няколко други коли.
Ще ми е интересно за подробности, колега, защото там където си го сложил не бях виждал до сега да го слагат (или не съм разбрал правилно къде точно си го сложил това уплътнение)...

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Дек 26, 2018 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ами... то не е кой знае какво... попадало ми е и горното клипче, но честно казано не разбрах какво точно трябва да се направи. От изгледаните материали по-скоро се разбира от къде точно идва проблема със свистенето, а именно не от скъсаната в горния край гума, където стъклото спира, а от този “джоб” който се получава между стъклото и държача на огледалото. Всички знаем как би се справил Фори в аеродинамичен тунел... аз поне така го разбирам. Гледах едно видео, мисля че руско, където при свалено стъкло се слага стегичка на триъгълника и се нагрява.Нормално е , разбира се, твърдата гума да омекне и да притисне стъклото по-адекватно. Нормално е също и да върне “нормалната” си форма след време... за това реших да допълня с гумено перо от външната страна, между държача на огледалото и стъклото.
На първата снимка е някаква си гума, дограмаджийска, от която си харесах меката и тънка част, с прегъване. Отрязах го така, че да се получи малко ъглово перо, ~5х5 мм. Това перо залепих със секундно лепило, задължително гел, към мястото на луфта - отвън на стъклото, но от вътре на триъгълника.... надявам се снимката да говори, иначе рискувам да се оплета в глупости и повторения :giggle:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 26, 2018 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ааа, ясно. Сега разбрах. А горното клипче - идеята е да подпъхнеш подложка над гуменото у-ние на вратата (което е на купето).
Това, разбира се, е когато шума(въздуха) идва между гумения триъгълник и у-нието на купето (рамката така да се каже).
Ти си изолирал на друго място. :beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Дек 26, 2018 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може ли малко инфо откъде си купил материалите? При мен има доста силен шум и от двата триъгълника и е супер дразнещо
Поздрави

Чет Яну 03, 2019 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Не съм ги купувал, изрових си ги, занимавам се с монтажи а на строителната площадка “ боклуци” колкото искаш :D
Обади се, ще те уредя с гумички :beer: Мисля, че във всеки цех за дограма биха ти помогнали, стига да знаеш обаче какво точно ти трябва

Съб Яну 05, 2019 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пробвах този метод :idea: Невероетен ефект :cool: поне при мен.
https://www.youtube.com/watch?v=CMflqIDCEv8
https://www.youtube.com/watch?v=0L2Bvry4xB8

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
 29

Сря Юли 03, 2019 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2019 11:57 am
Мнения: 9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте. Може ли снимка на вида уплътнението което е между задното стъкло и лайсната. Благодаря!

Пет Авг 02, 2019 11:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Монката написа:
Аз пробвах този метод :idea: Невероетен ефект :cool: поне при мен.
https://www.youtube.com/watch?v=CMflqIDCEv8
https://www.youtube.com/watch?v=0L2Bvry4xB8

И аз пробвах,шумът значително намаля.

Вто Авг 06, 2019 9:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Монката написа:
Аз пробвах този метод :idea: Невероетен ефект :cool: поне при мен.
https://www.youtube.com/watch?v=CMflqIDCEv8
https://www.youtube.com/watch?v=0L2Bvry4xB8

И аз пробвах,шумът значително намаля.


Преди няколко месеца се опитах да подпъхна лента/нещо под уплътнението на предните врати, но явно не уцелих точния размер и нищо не стана.

След коментара на Монката реших да пробвам с огледалата (лято идваше, пътувания...) и ефекта и при мен беше поразителен - карам си по магистралата, приятелката спи, а аз дори чувам радиото без да е усилено над нормалното. =D>

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Вто Авг 13, 2019 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
tseko написа:
Здравейте. Може ли снимка на вида уплътнението което е между задното стъкло и лайсната. Благодаря!

Здравей, колега. Разгледай първата снимка от втория ми пост, това е уплътнението. Като се изреже перото, което е за огледалата, остава ... гумата за задното стъкло. Има едно каналче, заради което идеално пасва между лайстната и джама :cool:

Пон Авг 19, 2019 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 09, 2018 7:50 am
Мнения: 40
Местоположение: Ямбол
Автомобил: FORESTER (SG)
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Монката написа:
Аз пробвах този метод :idea: Невероетен ефект :cool: поне при мен.
https://www.youtube.com/watch?v=CMflqIDCEv8
https://www.youtube.com/watch?v=0L2Bvry4xB8

И аз пробвах,шумът значително намаля.

Благодаря!
Най-накрая ми остана време да го пробвам!И....всичко приключи с шумът :idea: Колата е Forester SG фейслифта 2006г.До сега от 80 нататък и музиката не помага,днес проба при 120-130 и...нищо :beer:

Нед Мар 01, 2020 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 26, 2021 9:57 am
Мнения: 4
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте Колеги
Имам проблем с уплатнението на страничното огледало на Subaro Forester 2005 над 100 км се чува шум. От каде мога да си закупя ново уплатнение.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 26, 2021 12:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, ако знаеш колко теми има по въпроса... иначе конкретно - поръчваш си оригинална част от някой от доставчиците на такива.
viewtopic.php?f=7&t=23346
viewtopic.php?f=7&t=16696
viewtopic.php?f=7&t=26525
viewtopic.php?f=1&t=2920

Чет Авг 26, 2021 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ddonev написа:
Здравейте Колеги
Имам проблем с уплатнението на страничното огледало на Subaro Forester 2005 над 100 км се чува шум. От каде мога да си закупя ново уплатнение.


Сменят се целите триъгълници, към 150лв беше бройката май, или па и двете, не съм сигурен. Провери Субарупартс или Мимо13.

В другата тема къде си задал абсолютно същия въпрос (не виждам логиката да оспамваш няколко теми с абсолютно един и същи въпрос, та гледай да не го правиш занапред) има и споделен опит, за оправяне със шума, който идва не само от тези триъгълници(ако при теб го има).

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Чет Авг 26, 2021 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.
Опитах да сменя гуменото уплътнение на вратата на багажника на форко. Това, което е под пластмасовата декоративна лайсна, в долната част на стъклото.
Лайсната се държи на 7 гайки. Шест от тях се развиха без никакви проблеми, но седмата - под моторчето на чистачката - е толкова ръждясала, че не мога да я развия по никакъв начин. Явно ще трябва да я прережа някак, и да сменя болтчето и гайката. Проблемът е, чр достъпът до гайката е много ограничен, може да се бръкне само с камък за гедоре - ламарината е двойна, има само дупка с размер около 2 см в диаметър. Киснах ръждата с вд40 поне час, но не става... ](*,) На всичкото отгоре би трябвало да се развие с камък 8 мм, но той превърта свободно, а 7 мм не влиза, явно ръждата е "изяла" част от гайката... Приемам всякакви идеи за премахването на гайката, по възможност без да се счупи пластмасовата лайсна...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 20, 2024 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пробва ли 7мм но с много стени (повече от 6) - нещо такова:
https://external-content.duckduckgo.com ... ipo=images

и да го набиеш внимателно с чука в/у гайката?
Най-малкото, като успее да законтри, ще я скъсаш... само да не превърти в пластмасата, че тогава е сложно.
Следващ вариант - свредло и играчка да се разпробие...
Дремел с тънък накрайник и да се изпили гайката от едната страна....
Някакви такива кофти варианти.
По принцип, при моята, на задния стоп са болтчета горещи запресовки:
https://external-content.duckduckgo.com ... ipo=images
такъв тип. В краен вариант, може внимателно да видиш другите как са и евентуално да пробваш да го издърпаш, ако превърти.
Или ако това, което се вижда на дясната снимка е болт, който можеш да разпробиеш отвън.... и после нова резба.
Успех :good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Мар 20, 2024 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор