Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 подмяна лагерите на ролките за пистовият ремък на H6 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
при мен на оутбак b12 h6 и паразитната ролка и тази на обтегача бяха с разбити лагери и се засилих да вземам нов обтегач и ролка излизат около 140-150лв с отстъпките. Но видях че излизат и само лагери та ги огледах пак самите ролки бяха в добро състояние, държа да отбележа че ролката на обтегача е абсолютно същата като паразитната като размер, понеже тя не ми излизаше отделно, а само целия обтегач , който също при мен е наред и няма нужда от смяна. Та закупих си две лагерчета размер 6203 2RS около 20лв. е клиентската цена за по-маркови лагерчета, избиването на старите лагерчета и набиването на новите отне около 5мин първия го избих на пресата и го набих с нея, понеже пръснах малко WD40 и излезе и се наби доста лесно, за втория действах направо с чука.
За целта в домашни условия са ви необходими дървено трупче, чук голям гумен или метален 1кг например и за дорници ползвам вложки от гедорето за тези по малките лагери. Подбирате вложка, която да е с почти същия диаметър като лагера и да лежи върху външната метална черупка, слагам късия удължител и удрям по него с гумения чук, така не се подбива и наранява самият удължител или вложката, в случая нямаше много смисъл от пресата поради размера на лагерите и употребата на вд40. Накрая ги хванах на бормашината с подходящ размер болт и шайби и ги минах с шкурка за да почистя леките наченки на корозия там, където ремъка не се е трил в ролката. Ето и снимки:

Цялата процедура отнема не повече от 20-30мин със сваляне и качване на ролките, избиване и набиване на новите лагерчета.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 45

Чет Юни 27, 2019 9:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мисля, че лагерът трябва да е 2rs c3,за да не хвърли греста. Оригиналните си имат доволно луфт на студено. Между другото има вече тема за тези ролки

Чет Юни 27, 2019 9:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съжалявам ако има такава тема не съм я видял, модераторите да изтрият тази щом се повтаря.

Пет Юни 28, 2019 8:07 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор