Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:09 am



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Изход 12v в багажник на '08 Outback H6 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги.
След дълго четене на форума, най-накрая се престраших да пиша и аз. Получил съм много полезна информация тук и бих искал да допренеса и аз с нещо, макар и дребно.
Оказа се, че в американския Аутбек масово инсталират изход за 12в в багажното отделение / не мога да твърдя на 100%, че всички го имат, но по чуждите форуми пишат, че повечето имат /. Това ми се стори интересно и полезно подобрение и реших да проуча дали и европейските модели имат такава възможност. След бърза консултация със Субару Швейцария /да е жив и здрав брат ми, че научи немски навремето/, от там потвърдиха, че Outback H6 2007-2009 има предварително прекарана инсталация за изход 12в в багажника и трябва да се закупи само самата букса и да се монтира. ЗАБЕЛЕЖКА: Предполагам, че цялото B13 поколение има такава инсталация, но не мога да твърдя със сигурност - питал съм само за моя модел.

Комплектът, който ми трябваше, се води Cargo socket kit и партидният му номер е H6710AG000. Цена 40-60лв. Благодаря на Мимо, че успя да го издири и да ми го достави. ОЩЕ ЕДНА ЗАБЕЛЕЖКА: Този комплект се намира сравнително трудно, може би има по-лесен и евтин вариант, с който да го замените - от друга марка автомобил, китаец, от американско ударено Субару и тн., аз лично държах да е оригинална част, колкото и нелогично да звучи :)
Това представлява комплектът:
Изображение
Изображение

Самата инсталация не е нещо особено - трябва ви кръстата отверка, ключ 10, 3мм бургуя и корона, с която да направите 25мм отвор.
ЗАБЕЛЕЖКА: В ръководството е показан доста по-обширен начин на инсталиране - маха се задната седалка, колани, разни панели - като цяло е доста разглабяне. От друга страна, ние решихме, че ще побългарим работата и няма да разглабяме толкова много.

Първа стъпка - разкачане на акумулатора. Аз не го направих, но изрично си го пише в упътването.

Изображение

Втора стъпка - бутнете облегалките на задната седалка, за да имате повече място за работа. Маха се пода на багажника - при мен има мокетена стелка, под нея е панелът, който покрива резрвната гума/газовата бутилка/.
Идеята е целия десен панел да се разглоби за да имате достъп до кабелите, които са оставени предварително. Тъй като не следвах инструкциите, не успях да махна изцяло панелът, но разглобих дотолкова, че да мога да бръкна и да достъпя кабела с буксите. Реално панелът остава да се държи в зоната на колана, но както казах, ще имате достатъчно място.

Изображение

След правилно разглабяне, ще получите достъп до кабелите. Те са хванати със синьо тиксо за основния сноп:

Изображение

Трета стъпка - пробиване на дупката.
Долната дупка е фабрична, запушена е с една гумена тапа - нямам представа за какво служи. Бележите над нея, дупчите с тънка бургия и след това с короната разширявате. Накрая трябва да имате отвор с големина 25мм. Не забравяте да направите допълнително място, има зъбче на капачката, което законтря там - виж снимката.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Четвърта стъпка - тук мисля, че всичко е елементартно, инсталира се запалката, щракат се буксите, тест дали всичко работи /всички изходи за 12в в колата са активни, когато ключът е на позиция 1 или колата работи/ и сглобяване на всичко обратно.

Изображение
Изображение

В заключение мога да кажа, че цялото това нещо отнема не повече от половин час, при положение, че съм средно технически неграмотен.
Надявам се, че успях да обясня целия процес сравнително разбираемо и ако мога да помогна с нещо, ще се радвам.
Поздрави,
Тодор
 114

Нед Май 17, 2020 10:23 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор